logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Archiv článků autora: Vlastimil Růžička


26.9.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Součástí doprovodného programu veletrhu For Arch byl seminář společnosti Tesla Lighting, která změnila nejen prezentaci známé značky, ale i způsob prodeje. Nová technologie jí umožnila nabídnout něco, čím se výrazně odlišuje od ostatních, a sklízí jeden úspěch za druhým.

7.9.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Rada hlavního města Prahy schválila finální návrh znění Pražských stavebních předpisů (PSP) s platností od 1. října 2014. Návrh zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Komentář nám poskytl vedoucí týmu Pavel Hnilička a člen týmu Filip Tittl.

3.8.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Do šestého ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2014 se přihlásilo celkem 242 firem, obcí, institucí a jednotlivců, což znamená jednu z nejvyšších účastí za dobu pořádání národních kol této soutěže. V anketě jsme oslovili některé členy odborné komise, která na počátku července oficiálně představila 12 nominovaných projektů.

13.7.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Zástupci organizátora soutěže E.ON Energy Globe Award ČR oznámili na tiskové konferenci své nominace. V budově Národní technické knihovny v Praze byly slavnostně představeny tři nejlepší projekty v kategoriích Obec, Kutil, Firma a Mládež.

2.7.2014
Vlastimil Růžička, redakce

V rámci spolupráce firem s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) se uskutečnila ojedinělá zkouška požární odolnosti 4,5 m vysokého a 1,2 m širokého bezrámového skla. Výsledky byly více než uspokojivé. Zástupci obou společností hovoří o rekordu a chtějí ve spolupráci dále pokračovat.

1.7.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Mezinárodních konferencí na téma stavebních hmot nebývá mnoho, přestože se materiály a technologie vyvíjejí raketovým tempem. Akce s názvem Ekologie a nové stavební hmoty a výrobky brněnského Výzkumného ústavu stavebních hmot (VUSTAH) poskytuje každoročně souhrnný vhled do tohoto důležitého multidisciplinárního oboru.

29.6.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Třetí ročník semináře s názvem Výtahy výrazně posílil prezentovaná témata, představil více přednášejících a rozšířil celkovou nabídku pro účastníky. Řešila se oblast legislativy i nová technická řešení včetně bezbariérového přístupu.

15.6.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Příležitostí pro navázání kontaktu mezi firmami a výzkumníky přibývá, ale konkrétních realizací v porovnání s ostatními státy vyspělé Evropy není mnoho. V Olomouci probíhají takzvané Rychloseznamky pro inovace, úspěšný formát osvědčený v zahraničí.

8.6.2014
Vlastimil Růžička, redakce

V polovině měsíce května byla slavnostně otevřena nová budova Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradu u Kladna (UCEEB). Zveme vás na malou prohlídku od hrubé stavby až po definitivní, současnou podobu.

8.6.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Česko-německá obchodní a průmyslová komora v Praze (ČNOPK) se na svých seminářích a konferencích zabývá kromě jiného také energeticky úspornými budovami. Zprostředkovává výměnu znalostí a zkušeností mezi českými a německými odborníky a pomáhá při navázání obchodních kontaktů mezi společnostmi z obou zemí.

11.5.2014
Vlastimil Růžička, redakce

České stavebnictví se již dlouhou dobu jeví jako problematický obor. Obtížná ekonomická situace spojená s poklesem stavební produkce vedla řadu firem k razantním úsporným opatřením. Prezentace na veletrzích a výstavách patřila mezi nejčastěji škrtané položky. Nicméně stálí vystavovatelé na IBF jakoby i nadále rostli.

10.5.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Svoji plnoletost oslavil legendární volyňský seminář Dřevostavby. Kapacita byla opět zcela naplněna a účel pravidelného setkávání odborníků splněn. Akce je každoročně zajímavá nejen svými příspěvky, ale také výběrem českých i zahraničních osobností.

27.3.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Divadelní budova se dvěma sály, prostorným hledištěm, restaurací, baletní školou, studiovou scénou a podzemním parkováním je ojedinělým projektem, který je zajímavý nejen z hlediska architektury, ale i po stránce stavební. Novostavba by měla uzavřít dosud nedokončený městský blok, který se nachází mezi ulicemi Pobřežní, Jízdeckou, Palackého náměstím a Sady Pětatřicátníků.

9.3.2014
Ing. Edvard Outrata, Vlastimil Růžička

V nakladatelství Vyšehrad v edici Rozhovory vyšla kniha o stavu české státní správy. Vlastimil Růžička, redaktor TZB-info, v ní rozmlouvá s bývalým předsedou ČSÚ a exsenátorem Edvardem Outratou. Na TZB-info si nyní můžete exkluzivně přečíst, co se do knihy nevešlo...

9.3.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Metodika hodnocení vědy a výzkumu i samotná věda a výzkum patří mezi nejvíce diskutované oblasti – a to nejen ve stavebnictví. O hodnocení současného stavu jsme požádali profesora Jiřího Málka, který byl v minulém roce předsedou Komise pro hodnocení výsledků výzkumných organizací a ukončených programů poradního orgánu Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI).

8.3.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Třiadvacátý ročník stavebního veletrhu Střechy a Stavba společně s 3. bienálem Výtahy a zdvihací technika nabídl návštěvníkům ostravské Černé louky velmi zajímavá témata. Úspěšná byla zejména specializovaná sekce Studny.

13.2.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Ústředním tématem letošního ročníku konference Izolace, pořádaným společností A.W.A.L., byly šikmé střešní pláště. Téma nadmíru aktuální v době, kdy razantně přibývá případů jejich poruch.

1.2.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Spojením veletrhů Střechy, For Pasiv, Solar a Řemeslo získalo PVA Expo Praha jednoznačnou výhodu. Organizátor obsáhl takřka vše, co české stavebnictví může nabídnout. Zvýšený zájem generovalo i aktuální pokračování dotačního programu Nová zelená úsporám.

10.11.2013
Vlastimil Růžička, redakce

Tradiční konference s názvem Zkoušení a jakost ve stavebnictví se uskutečnila na začátku měsíce října v prostorách brněnské stavební fakulty. Náplní sedmého ročníku nebyly pouze příspěvky s tématy využití zkušebních metod pro hodnocení jakosti stavebních materiálů, ale zaznělo takřka vše, co tento interdisciplinární obor propojuje, včetně nejrůznějších inovací. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.