Svoji plnoletost oslavil legendární volyňský seminář Dřevostavby. Kapacita byla opět zcela naplněna a účel pravidelného setkávání odborníků splněn. Akce je každoročně zajímavá nejen svými příspěvky, ale také výběrem českých i zahraničních osobností.
Divadelní budova se dvěma sály, prostorným hledištěm, restaurací, baletní školou, studiovou scénou a podzemním parkováním je ojedinělým projektem, který je zajímavý nejen z hlediska architektury, ale i po stránce stavební. Novostavba by měla uzavřít dosud nedokončený městský blok, který se nachází mezi ulicemi Pobřežní, Jízdeckou, Palackého náměstím a Sady Pětatřicátníků.
Metodika hodnocení vědy a výzkumu i samotná věda a výzkum patří mezi nejvíce diskutované oblasti – a to nejen ve stavebnictví. O hodnocení současného stavu jsme požádali profesora Jiřího Málka, který byl v minulém roce předsedou Komise pro hodnocení výsledků výzkumných organizací a ukončených programů poradního orgánu Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI).
Tradiční konference s názvem Zkoušení a jakost ve stavebnictví se uskutečnila na začátku měsíce října v prostorách brněnské stavební fakulty. Náplní sedmého ročníku nebyly pouze příspěvky s tématy využití zkušebních metod pro hodnocení jakosti stavebních materiálů, ale zaznělo takřka vše, co tento interdisciplinární obor propojuje, včetně nejrůznějších inovací.
V polovině července se na půdě pražské fakulty architektury ČVUT uskutečnil seminář na téma Veřejná podpora v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Seminář byl organizován Technologickou agenturou České republiky ve spolupráci s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a s Evropskou komisí – Generálním ředitelstvím pro hospodářskou soutěž.
Neznamená to, že by studenti a pedagogové Vyšší odborné školy ve Volyni byli pasivní. Naopak – vedení známé instituce otevírá nový akreditovaný vzdělávací program s názvem Nízkoenergetické a pasivní objekty a rozšiřuje prostory pro vzdělávání i praxi. Informoval o tom zástupce ředitele školy Ing. Petr Červený.