logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Osvětlení
Archiv článků od 18.12.2009 do 6.5.2011

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

6.5.2011
LED-230V

Jak vybrat správnou náhradu? Důležitý je závit žárovky, požadavek na barvu světla, ekvivalentní příkon, rozměry a tvar žárovky. Novinkou jsou LED inteligentní žárovky, které, pokud je v místnosti tma, reagují na pohyb a mají běžný závit. LED zdroje jsou výrazně úspornější se srovnatelnou svítivostí.

16.4.2011
firemní informace Osram a Siemens

Evropské turné společnosti OSRAM a Siemens nabídne efektivní kompletní systémy technologií budoucnosti v oblasti LED a řízení budov. Těžištěm akcí je využití LED v kancelářích, obchodech, pohostinství a s tím související inovativní technologie pro zajištění provozu budov.

4.3.2011
OSRAM Česká republika s.r.o.

Building KnowLEDge Tour 2011 – workshopy a diskusní fóra, specializovaná výstava nejmodernějších technologií pro „inteligentní“ budovy. Celoevropské turné společností OSRAM a Siemens o inovativních technologiích osvětlení ve stavebnictví, které bude probíhat ve 12 zemích a 21 městech od února do září, odstartovalo 17. února v Mnichově.

30.12.2010
redakce, upraveno z článku Marie Leschingerové z www.nazeleno.cz

Úsporné zářivky používá stále více domácností a jejich počet po definitivním stažení klasických žárovek z trhu ještě naroste. S jejich používáním je úzce spojená i otázka recyklace. Použité zářivky jsou nebezpečným odpadem a do obyčejné popelnice nepatří! Jaké jsou možnosti jejich recyklace a kam je vyhodit?

17.12.2010
Siemens, s.r.o.

Siemens uvádí na trh systém Flexcon, který umožňuje rychle a efektivně konfigurovat osvětlovací soustavu. Uživatelé tak mohou pružněji a hospodárněji vytvořit ideální světelné podmínky v kancelářích a účelových, resp. průmyslových budovách. Hlavními částmi systému Flexcon je řídicí jednotka osvětlení s typovým označením DALI Controller-4 a intuitivní konfigurační software.

3.12.2010
OSRAM Česká republika s.r.o.

OLED je akronym, který fascinuje návrháře i umělce. Organické světelné diody jsou tenoučké plošné světelné zdroje a lze na ně tedy uplatnit zcela nové designové přístupy. S PirOLED nyní OSRAM poprvé nabízí komerčně dostupné OLED a LED svítidlo. Koncepci tvoří pět mobilních panelů ORBEOS, na zadní straně zrcadlových, které jsou vloženy do dvojité šroubovice z leštěného hliníku a zachycují směrované světlo LED v základně.

29.11.2010
Ing. Petr Bohuslávek

V květnu byla schválena směrnice 2010/31/EU o energetické náročnosti budov – tzv. EPBD II nebo EPBD Recast. Členské země Unie jsou povinny nové požadavky implementovat do svých národních předpisů. Implementací směrnice 2010/31/EU se zabývalo několik konferencí na právě skončeném veletrhu Aqua-therm 2010. V následujícím článku nabízíme nejdůležitější fakta z přednesených prezentací konference EEBW a také odkazy na již publikované informace před a v průběhu Aqua-thermu 2010.

20.10.2010
Insight Home, a.s.

Inteligentní domy a byty již nejsou hudbou budoucnosti pro několik technických nadšenců nebo nedostupným luxusem pro pár vyvolených. Díky systému inHome jsou inteligentní systémy dostupnou možností pro všechny, kdo chtějí moderně bydlet, šetřit prostředky na provoz a zvýšit zabezpečení domácnosti.

5.10.2010
Jan Blažíček

Článek se vrací k semináři pořádanému společností SEVEn, na kterém byly prezentovány možnosti využití metody EPC (Energy Performance Contracting) v projektech zaměřených na energetické úspory. Kromě informací popisujících principy a možnosti využití EPC bylo představeno několik realizací z praxe.

2.9.2010
OSRAM Česká republika s.r.o.

Přijdete do obchodu pro žárovku nebo zářivku, ale regál je plný krabiček, ve kterých se nevyznáte. Nevíte, jak se orientovat ve změti informací na obalech? Nová pravidla vyplývající z nařízení komise Evropské unie č. 244/2009 v označování obalů úsporných zářivek, halogenových žárovek či LED zdrojů světla začnou platit od 1. 9. 2010. Co znamenají jednotlivé symboly a jaká informace je pro zákazníka důležitá?

24.7.2010
OSRAM Česká republika s.r.o.

OSRAM rozšiřuje svou produktovou řadu zářivek T5 a kompaktních zářivek Dulux o další úsporné modely, které nabízejí špičkový komfort při řešení osvětlení. Kombinace zářivek T5 s ovládacími prvky Quicktronic Intelligent GII pak přináší ještě rozsáhlejší úspory než dříve.

1.7.2010
OSRAM Česká republika s.r.o.

Různé nálady, aktivity i denní doby si žádají různé úrovně osvětlení. Digitálně ovládaná svítidla s nekonečnými možnostmi nastavení dokážou například na pracovišti nejen šetřit energii, ale zároveň také navodit v jakýkoliv okamžik tu správnou atmosféru. S modelovou řadou Dulux Intelligent Dim Lamps společnosti OSRAM je výměna klasických žárovek za kompaktní stmívatelné zářivky jednoduchá a rychlá.

24.3.2010
OSRAM Česká republika s.r.o.

S heslem „Nejoblíbenější ekologicky udržitelné produkty“ se bude letos společnost OSRAM prezentovat na nejvýznamnějším veletrhu architektury a technologií Light & Building na stánku B50 v hale 2.0, kde návštěvníkům představí budoucnost úsporného osvětlení. Od 11. do 16. dubna 2010 se mohou návštěvníci veletrhu podívat, jaké možnosti se v oblasti osvětlení nabízejí k použití v domácnosti, v obchodech i na ulicích.

15.3.2010
doc. Ing. Jan Kaňka, Ph.D., Stavební fakulta ČVUT Praha

Cílem návrhu denního osvětlení je zjednat do místnosti přístup slunečnímu světlu, které je rozptýleno v atmosféře, a zjednat tak při denním světle zrakovou pohodu pro uživatele interiéru, tj. vhodné světelné podmínky pro zrakové práce v interiéru konané. Požadavky na denní osvětlení jsou formulovány v ČSN 730580-1 až 4. Požadavky jsou závazné, protože příslušné články uvedených norem jsou stanoveny jako závazné zákony a vyhláškami 268/2009 Sb. o technických požadavcích na stavby, 258/2000 Sb. o veřejném zdraví, 410/2005 Sb. hygienické požadavky na prostory pro výchovu a vzdělávání dětí, nařízení vlády 361/2007 Sb. kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci.

21.1.2010
Ing. Antonín Melč, Product Marketeer PLS, Philips Česká republika, s.r.o.

Členské státy regulačního výboru Evropského parlamentu schválily implementaci směrnice 2005/32/EC, která se týká požadavků ekodesignu všesměrových světelných zdrojů pro domácnosti. Následkem zavedení této směrnice je stahování neefektivních světelných zdrojů z prodeje v zemích Evropské unie. Postupné stahování z prodeje ovlivní všechny světelné zdroje pro domácnosti.

12.1.2010
OSRAM Česká republika s.r.o.

Do roku 2012 odborníci předpovídají až trojnásobný nárůst objemu prodeje světelných diod (LED) a organických diod (OLED), a to až k hodnotě téměř 13 miliard eur. Tyto nejnovější technologie umožňují výrobu LED s mimořádně malými rozměry, dlouhou životností a vynikající svítivostí, LED lze proto využít i v úplně nových oblastech trhu.

18.12.2009
OSRAM Česká republika s.r.o.

Nové mikroprojektory, které se dají připojit např. k mobilním telefonům nebo fotoaparátům, využívají diody společnosti OSRAM Opto Semiconductors. Malé, výkonné a energeticky úsporné diody hrají v rámci vývoje mikroprojektorů klíčovou roli, neboť s jiným zdrojem světla by jejich provoz nebyl možný. Projektory s nimi osvětlují projekční plochy o velikosti jednoho metru.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.