logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Osvětlení
Archiv článků od 17.5.2013 do 6.8.2014

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

6.8.2014
EKO light s.r.o., Michal Špiláček

Dosahování úspor elektrické energie z provozu osvětlení ve firmách je trendem a zároveň nutností poslední doby. Důvodem je jak razantní vývoj osvětlovacích technologií, ale stejně tak je to důsledek ekonomické krize v posledních letech.

1.8.2014
WT-WINDOW TOMORROW s.r.o., TOPWET s.r.o

Vysoké náklady na umělé osvětlení, které je ve většině kancelářích zapnuté celé hodiny i dny, vede k mnoha myšlenkám, jak zefektivnit jeho provoz. Originální světlovody Solatube jsou vysoce efektivním zařízením, kterým lze dovádět do jakékoliv části stavebních dispozic nečekaně velké množství denního světla.

Historie elektrického proudu na zámku i původní rozvodna na zámku Lednice
28.6.2014
Siemens, s.r.o.

Letošní prázdniny startují a my Vás zveme na první letní výlet. Elektrické žárovky se objevily na zámku v Lednici v roce 1903. Pro návštěvníky je připravena historie elektrického proudu na zámku i původní rozvodna - jedinečná příležitost vidět zařízení z počátku 20. století v tak dobrém stavu.

25.5.2014
Siemens, s.r.o.

Stejně jako většina elektroniky, i osvětlení využívající diody musí být vybaveno usměrňovačem, který mění střídavý proud na stejnosměrný. Jejich stále rostoucí počet je jednou z příčin vývoje stejnosměrných rozvodů pro budovy.

24.4.2014
Zdeněk Kleprlík - VESTE GLASS

Maximalizace světla a proudění vzduchu je klíčem k pocitu prostornosti v místnosti. Osvětlení je velmi důležité, protože v malém prostoru stíny mohou místnost opticky ještě zmenšit. Vždy je lepší použít více světelných zdrojů, které osvítí místnost z více úhlů - nástěnná světla, stolní a stojací lampy, přisazené lustry, halogenová svítidla apod.

11.3.2014
Petra Gütterová, redakce

V rámci doprovodného programu veletrhu Aquatherm uspořádal odborný portál TZB-info blok zaměřený na facility management, ve kterém byly např. přednášky: úspory vody v bazénech, energetický monitoring, nouzové osvětlení, údržba otopných soustav, rozúčtování nákladů na teplo pro vytápění bytových domů.

20.1.2014
Ing. Aleš Pék, Univerzita Pardubice

Článek pojednává o problému, před který je mnohý facility manažer postaven, změnu osvětlení v daných prostorech použitím kombinace moderních technologií. Změna osvětlení byla provedena ve výškovém objektu Univerzity Pardubice.

2.11.2013
Vlastimil Růžička, redakce

Od 1. září 2013 platí kromě požadavků EU o energetickém štítkování žárovek a svítidel etiketami rovněž nové požadavky Nařízení Komise EU 1194/2012 na ekodesign směrových světelných zdrojů, světelných zdrojů využívajících elektroluminiscenčních diod a souvisejících zařízení.

22.7.2013
prof. Ing. Jiří Habel, DrSc.

Při posuzování energetické náročnosti osvětlení se musí přihlížet nejen k využití prostoru, zvláště s ohledem na potřebný zrakový výkon, ale musí se vzít v úvahu i další důležité okolnosti, zejména tvorba světelného mikroklimatu, neboť osvětlení je nedílnou součástí výtvarného řešení interiéru.

19.6.2013
Vossloh-Schwabe Deutschland GmbH

Vossloh Schwabe, člen skupiny Panasonic, má ve svém sortimentu OLED moduly a panely, které jsou vyvíjeny pro společnost Vossloh Schwabe Deutschland GmbH v Japonsku. Za zkratkou OLED se skrývá označení Organic Light Emitting Diodes (organické světelné diody).

14.6.2013
GAMAalumínium

GAMA alumínium je stabilná spoločnosť špecializujúca sa na výrobu, opracovanie a predaj hliníkových chladičov a hliníkových profilov. Produkty firmy nachádzajú uplatnenie najmä v elektrotechnickom priemysle, výstavníctve, v svetelnej technike, ale aj mnohých ďalších odvetviach.

10.6.2013
B.E.G. Brück Electronic CZ s.r.o.

Přechod z trvalého osvětlení na osvětlení řízené (spínané nebo stmívané) dnes řeší témeř všechny společnosti. Důvodem je snaha o snížení provozních nákladů a úsporu energie. Variantou s největšími úsporami je řízení osvětlení na základě pohybu člověka v osvětlovaných prostorách.

7.6.2013
Schmachtl CZ s.r.o.

Firma Schmachtl CZ se svojí značkou McLED po úspěšném začlenění na trh s LED pásky a LED svítidly, rozšířila svůj sortiment o světelné zdroje LED. Nabízíme svým zákazníkům nejširší spektrum světelných zdrojů, které jsou sto zastoupit nejrozšířenější klasické zdroje.

5.6.2013
Vossloh-Schwabe Deutschland GmbH

Firma Vossloh Schwabe s centrálou v Německu je od roku 2002 součástí velké skupiny Panasonic a patří mezi přední dodavatele světelné techniky. Sortiment Vossloh Schwabe zahrnuje všechny světelné komponenty, elektronické a elektromagnetické předřadníky, objímky, nejmodernější kontrolní systémy (LiCS nebo Lixos), stejně tak i LED a OLED systémy.

3.6.2013
Ing. Juraj Krivošík, Ing. Mgr. Michal Staša, konzultant, SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s.

V Česku se používají klasické žárovky v 33 %, halogenové žárovky v 22 %, kompaktní a lineární zářivky v 32 % a technologie LED v 13 %. Vypínat osvětlení, pokud ho nepoužívají, je zvyklých 94 % respondentů a průměrná česká domácnost má 22,3 světelných zdrojů.

31.5.2013
FuturoLighting, s.r.o.

FuturoLighting, s.r.o., je certifikovaným partnerom Osram v programe „LED Light for You“. V júni 2012 firma FuturoLighting, s.r.o., zameraná na LED riešenia, predstavila rozšírenie svojho sortimentu svietidiel Catherina o ďalšie riešenie s názvom CatherinaS. V októbri FuturoLighting predstavilo stropné LED svietidlo Catherina Square.

30.5.2013
Schrack Technik spol. s r.o., Ing. Tomáš Javůrek

Současné technologie a možnosti řešení nouzového osvětlení s přidanou hodnotou ve formě centrální správy a dohledu nad jednotlivými nouzovými svítidly. Stručné představení inteligentního systému s centrální baterií MultiControl. Možnosti bezdrátové kontroly autonomních nouzových svítidel s vlastní baterií WirelesControl.

17.5.2013
ELKO Lighting, s.r.o.

Trend ekologického svícení a rozšíření základního sortimentu o specifické zboží – bezdrátově řešené LED žárovky, LED trubice a panely, napomohl vzniknout mladé dynamické společnosti ELKO Lighting, s.r.o. se sídlem v Holešově, která od roku 2010 nabízí kompletní sortiment zboží a s ním související služby a řešení.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.