logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Osvětlení
Archiv článků od 28.6.2014 do 27.8.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět

27.8.2015
SOMFY, spol. s r.o., Michal Tichý, Home Automation Business Developer

Automatizace domácnosti v rukou koncového uživatele - z úvodní obrazovky řídí a může dohlížet na svůj propojený domov, pomocí 3 menu jednoduše ovládá všechny funkce.

27.6.2015
Teco a.s.

Řídicí systém Tecomat Foxtrot je ideálním nástrojem pro plnou integraci všech technologií v residenčních domech a budovách. Podívejme se na dvě zajímavé realizace z poslední doby v inteligentních rodinných domech na Slovensku a v tuzemsku.

13.6.2015
Teco a.s.

Dům kultury Akord je označován za vlajkovou loď ostravského kulturního dění. Kompletní rekonstrukce budovy proběhla v letech 2013–2014. Investorem je město Ostrava. Celkové řešení je dílem Ing. arch. Denisy Barvíkové, ateliér d21 architekti, s. r. o.

23.5.2015
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Již více než rok Pražská energetika (PRE) poskytuje širokou nabídku nadstavbových energetických služeb. Snažíme se, abychom pro vás byli nejen zajímavým dodavatelem energií, ale i společností, na kterou se můžete obrátit také v jiných energetických oblastech.

16.4.2015
Veletrhy Brno, a.s.

Stavební veletrh IBF poradí s výběrem vhodného typu osvětlení dle jeho použití v domácnostech. Proč je důležité si správně vybrat? Pro všechny, kteří si nejsou zcela jisti jak si správně zvolit vhodné osvětlení do domácnosti a přitom si nezkazit zrak, přinášíme stručný návod.

26.3.2015
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.

Světelné zdroje je možno porovnávat s využitím celé řady kritérií včetně zabarvení (teplota chromatičnosti) nebo kvality spektra (index podání barev). Z energetického hlediska je však nejdůležitějším parametrem účinnost – kolik světla lze získat při určitém elektrickém příkonu.

27.2.2015
Siemens, s.r.o.

Součástí příprav projektu „Plzeň – Evropské město kultury 2015“ byla i výstavba zbrusu nového divadla J. K. Tyla v Jízdecké ulici, na níž se podílela také společnost Siemens svými technologiemi v oboru zabezpečení, měření a regulace.

16.2.2015
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.

Světelné zdroje na bázi světlo emitujících diod, tzv. LED žárovky, překonávají ve všech parametrech ostatní světelné zdroje pro běžné osvětlování v domácnostech. Jsou natolik variabilní, že mohou tvarem a barvou světla imitovat i klasické žárovky.

3.2.2015
Schneider Electric CZ, s. r. o.

SmartStruxure Lite je rychlé a snadné řešení, jak zmodernizovat a zefektivnit malou až středně velkou budovu s použitím webu a bezdrátové technologie pro řízení HVAC (topení, ventilace, klimatizace) zařízení, osvětlení a měření spotřeby.

26.1.2015
Ing. Petr Žák, Ph.D., ČVUT FEL, Praha

Problematice energetické náročnosti a úspor elektrické energie je pozornost věnována již řadu let. V posledním desetiletí se v důsledku diskuze o globálním oteplování a jeho dopadech zvýšil tlak na rychlejší zavádění postupů týkajících se snižování energetické náročnosti budov a jejího hodnocení do praxe. Příspěvek se věnuje vztahu mezi světelně technickými parametry a energetickou náročností osvětlení a popisuje možné směry v hledání energeticky účinných osvětlovacích soustav.

29.12.2014
SINCLAIR Global Group, s.r.o.

Zdroje a svítidla značky SINCLAIR byla v minulých letech vybrána do vítězného projektu soutěže E.ON Energy Globe Award ČR. Primárním cílem celého projektu a vybrané LED technologie je snížení energetické náročnosti všech provozů a hotelu-vinařství Galant. Postupná výměna zdrojů a svítidel SINCLAIR byla již zahájena a bude probíhat také v následujícím roce.

22.12.2014
Teco a.s.

Tecomat Foxtrot je modulární řídicí a regulační systém od společnosti Teco. Díky výkonné procesorové jednotce s bohatými komunikačními schopnostmi, promyšlenému systému vstupně-výstupních periferií či originálnímu propojení se světem inteligentních elektroinstalací může být Tecomat Foxtrot právem označován za řídicí systém nové generace.

18.12.2014
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Chcete vědět, jak se bydlí v inteligentním domě? Zajímají vás nadčasové technologie, které reagují na potřeby obyvatel, zvyšují jejich pohodlí a snižují náklady na provoz domácnosti? Takové parametry má vzorový dům JUBILEUM v Plzni.

20.11.2014
SINCLAIR Global Group, s.r.o.

Nasazování LED svítidel do sektoru veřejného osvětlení a jejich dovoz je trend poslední doby. Pouze nepatrná část těchto svítidel má platnou certifikaci pro použití v EU. O světelně-technických vlastnostech či záruce ani nemluvě. Při výběru dodavatele LED veřejného osvětlení doporučujeme spolupracovat s těmi výrobci či dovozci, kteří mohou doložit mimo jiné i relevantní měření z reálného provozu.

27.10.2014
doc. Ing. Vladimír Jelínek, CSc., Ing. Vladimíra Linhartová

Vlastnosti a kvalita vnitřního prostředí v budově má vliv na spokojenost, výkonnost i zdraví. Požadavky na optimální hodnoty interního mikroklima jsou odvozeny z fyziologicky optimálních a přípustných klimatických podmínek vhodných pro pobyt lidí v budovách.

26.9.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Součástí doprovodného programu veletrhu For Arch byl seminář společnosti Tesla Lighting, která změnila nejen prezentaci známé značky, ale i způsob prodeje. Nová technologie jí umožnila nabídnout něco, čím se výrazně odlišuje od ostatních, a sklízí jeden úspěch za druhým.

24.8.2014
SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú., Ing. Mgr. Michal Staša

Výsledky testování ukázaly, že více než 30 % testovaných modelů (12 světelných zdrojů ze 34) nemá správně uvedené parametry nebo nesplňuje některé požadavky kladené nařízením o ekodesignu.

6.8.2014
EKO light s.r.o., Michal Špiláček

Dosahování úspor elektrické energie z provozu osvětlení ve firmách je trendem a zároveň nutností poslední doby. Důvodem je jak razantní vývoj osvětlovacích technologií, ale stejně tak je to důsledek ekonomické krize v posledních letech.

1.8.2014
WT-WINDOW TOMORROW s.r.o., TOPWET s.r.o

Vysoké náklady na umělé osvětlení, které je ve většině kancelářích zapnuté celé hodiny i dny, vede k mnoha myšlenkám, jak zefektivnit jeho provoz. Originální světlovody Solatube jsou vysoce efektivním zařízením, kterým lze dovádět do jakékoliv části stavebních dispozic nečekaně velké množství denního světla.

Historie elektrického proudu na zámku i původní rozvodna na zámku Lednice
28.6.2014
Siemens, s.r.o.

Letošní prázdniny startují a my Vás zveme na první letní výlet. Elektrické žárovky se objevily na zámku v Lednici v roce 1903. Pro návštěvníky je připravena historie elektrického proudu na zámku i původní rozvodna - jedinečná příležitost vidět zařízení z počátku 20. století v tak dobrém stavu.


zpět
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.