logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Osvětlení
Archiv článků od 9.11.2007 do 18.9.2009

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

4.8.2009
OSRAM Česká republika s.r.o.

Digitální plánovací nástroj Light-Consultant na adrese www.osram.cz potvrzuje, že osvětlení, které navozuje motivující a příjemnou pracovní atmosféru, může zároveň také snížit spotřebu energie a emise CO2. Moderní fluorescenční a kompaktní fluorescenční modely efektivně osvětlují konferenční místnosti a chodby. U individuálních a otevřených kanceláří motivuje takovéto osvětlení zaměstnance k efektivní práci – a přitom nespotřebovává tolik energie.

26.6.2009
OSRAM Česká republika s.r.o.

Nástroj Light Consultant společnosti OSRAM vám ukáže i to, proč se vyplatí přejít na úsporné řešení majitelům výrobních hal a skladů. Nové zářivky LUMILUX T5 HO a výbojky POWERBALL HCI-E společnosti OSRAM vytvoří optimální světelné podmínky v prakticky jakýchkoliv oblastech průmyslového osvětlení. Napomáhají tak zvýšení produktivity i bezpečnosti, a navíc, protože snižují spotřebu energie až o 80 %, vyplatí se i ekonomicky a ekologicky.

1.6.2009
OSRAM Česká republika s.r.o.

Mějte neustále přehled o tom, co se děje – a to s novými multifunkčními svítidly Spylux a Nightlux s funkcí 2v1, ve kterých máte senzor pohybu i ruční svítilnu současně.

16.5.2009
OSRAM Česká republika s.r.o.

Atraktivní provedení, energetická úspora a prvotřídní osvětlení, to jsou charakteristické vlastnosti nových svítidel společnosti Osram. To, co umožňuje dokonalé osvětlení za minimální spotřeby energie, je jedinečná technologie LED, která byla užita při výrobě obou typů svítidel.

27.3.2009
OSRAM Česká republika s.r.o.

Výkonné moduly LED společnosti OSRAM vyrážejí v oblasti osvětlení lodí k novým břehům. Díky vynikající kvalitě světla a účinnosti představují ideální řešení efektního osvětlení na palubě nové luxusní výletní lodi Celebrity Solstice, která patří americké přepravní společnosti Celebrity Cruises.

23.2.2009
OSRAM Česká republika s.r.o.

Nová on-line konzultační služba ukazuje, jak moderní řešení osvětlení může být zároveň úsporným řešením. Digitální plánovací nástroj na adrese www.osram.cz v sekci OSRAM Light-Consultant pomáhá uživatelům sestavit energeticky a finančně úsporné řešení osvětlení v rámci jednotlivých projektů. Dokáže spočítat potenciální finanční úsporu a stanovit, o kolik je možné snížit emise oxidu uhličitého (CO2).

12.12.2008
OSRAM Česká republika s.r.o.

Nově schválená směrnice EU o svícení v domácnostech přibližuje evropským spotřebitelům návod, jak nakupovat nové světelné zdroje a svítidla. Klasické žárovky totiž postupně do roku 2016 zcela zmizí a budou nahrazeny úspornými zářivkami. To přinese výhody spotřebitelům i životnímu prostředí.

1.9.2008
Redakce TZB-info - Ing. Josef Knob

Spotřebu energie ve formě elektřiny lze do značné míry snížit, ale protože spotřeba elektřiny se výrazně liší podle druhu spotřebiče a jeho skutečného využití, je třeba udělat rozbor provozu budovy a jednotlivých spotřebičů. Také je podstatné, co se dále děje s odpadním teplem elektrických spotřebičů.

18.8.2008
Ing. Tomáš Voříšek, SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.

K výraznějšímu snížení spotřeby elektřiny jako nejdražší a nejušlechtilejší energie nestačí pouze výměna elektrospotřebičů za úspornější, je nutný komplexní přístup i z hlediska měření spotřeby, účelnosti a komfortu elektrických zařízení.

30.7.2008
Siemens, s.r.o.

Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku techniky pro elektrické rozvody o čtyři nové přístroje řady Gamma: meteorologickou ústřednu AP 257/21, meteorologickou stanici WS1 AP 257/31, snímač síly větru AP 257/41 pro ovládání okenic, žaluzií či markýz na obytných i komerčních budovách a venkovní detektor pohybu AP 251 pro ovládání osvětlení nebo aktivaci výstražného signálu.

13.6.2008
OSRAM Česká republika s.r.o.

Ještě snadnější, účinnější a ekonomičtější ovládání osvětlení od společnosti OSRAM. Zatímco ostatní systémy ještě "přemýšlejí", DALI MULTI 3 již jedná. DALI-MULTI 3 je nejmenší nastavitelný zapustitelný stropní senzor na trhu, který umí zajistit nemalé energetické úspory.

10.4.2008
Tomáš Avramov, Michaela Sáková, Energy Centre České Budějovice

Ve dnech 5. až 7. března 2008 proběhla v hornorakouském Welsu již tradiční odborná energetická konference "World Sustainable Energy Days 2008" ("Světové dny úspor energií").

28.3.2008
OSRAM spol. s r. o., Ing. Ellen Benešová - marketing OSRAM

V roce 1985 představil OSRAM první úspornou zářivku s integrovaným elektronickým ovládáním na světě. Laťku posouvá v této oblasti stále výš a výš. Úsporné zářivky OSRAM obdržely nejlepší hodnocení v testech německého nezávislého spotřebitelského sdružení Stiftung Warentest.

20.3.2008
OSRAM spol. s r. o., Ing. Ellen Benešová - marketing OSRAM

Orientační světlo s přepínatelnou barvou světla – to je orientační světélko OSRAM LUNETTA® LED COLORMIX. Inovativní technologie nabízí více barev, více možností i lepší kvalitu.

7.3.2008
OSRAM spol. s r. o., Ing. Ellen Benešová - marketing OSRAM

Ať už chcete osvítit vestibul, konferenční místnost nebo chodbu v hotelu, s ovládáním EASY Color Control zvládne osvětlení typu RGB (red green blue) každý. S dynamickým řídicím systémem osvětlení typu RGB je možné bez problémů rychle a pohodlně zavádět flexibilní osvětlení. Osvětlení lze navíc jednoduše přizpůsobovat individuálním požadavkům, takže se nový ovládací systém společnosti OSRAM hodí jak pro dynamické, tak i pro statické osvětlení.

9.11.2007
Josef Honzík

Jedná se o normu, která shrnuje současné poznatky o nouzovém osvětlení. Nouzové osvětlení se zřizuje pro použití v případě selhání normálního osvětlení, je proto napájeno ze zdroje nezávislého na zdroji, který napájí normální osvětlení.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.