logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Archiv článků autora: Ing. arch. Petr Brandejský


28.11.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Na místě bývalého nákupního střediska vznikl nový obchodní parter, skrytý pod loukou. Na té louce vyrostly čtyři domy, různě veliké, různě orientované. Věže obložené dřevem jsou plnohodnotným ubytováním s garážemi, lyžárnou, restaurací, s komplexní infrastrukturou obchodů a služeb pro návštěvníky.

23.11.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Sedm různých geometrických trajektorií se zde protíná, kříží, naráží či běží paralelně a tvoří základní síť bodů, přechodových hran a osových průhledů. Toto jsou projevy místa, které jsme našli a následně použili pro návrh tvarosloví objektu administrativního centra PIANO v Českých Budějovicích.

19.11.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Zachovalé kamenné sklepy posloužily jako základ pro novou stavbu horní části domu, po části původní, která byla ve špatném stavu a musela být zbořena. Dnes bydlí klienti v moderním domě, s historickou duší předchůdce opepřeném severskou estetikou s lehkým dotekem industriálu.

17.11.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

V kopcích nad Valašskými Příkazy vyrostla pozorovatelna Durch, kterou navrhl architekt Zdeněk Fránek jako „minimalistickou“ dřevěnou konstrukci s čistými detaily. Pozorovatelna Durch je hold výhledu krajinou. Má podnítit k pozastavení a uvědomění si této krásy. Slouží i jako posezení pro kolemjdoucí.

12.11.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Stojí tu rozkročení i dva obrovští, oceloví býci. Přání majitele a dominanta prostoru, jasná linka na to, jakou kuchyň tady mohou hosté očekávat. Na první pohled těžké prvky se ale v STK, jak se steakhousu začalo vzhledem k minulosti místa přezdívat, v symbióze proplétají s přírodou.

5.11.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Návrh Vinařství Obelisk čerpá z tradic a vzorů, jakými se inspirovali tvůrci romantických objektů zvaných salety, unikátů zasazených do zdejší krajiny. Inspirace antickým chrámkem je transformovaná do abstraktní podoby pavilonu, desky podepřené třemi řadami sloupů na masívním soklu v řádcích vinic.

2.11.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

AFI Karlín BUTTERFLY je navržena jako inteligentní budova s jasným ekologickým cílem získat nejen vysoké hodnocení nízké energetické náročnosti, ale též poskytnout vizuální a fyzický komfort svým uživatelům a návštěvníkům. Cílem je vytvořit místo s příjemným pracovním prostředím a s lidským měřítkem.

27.10.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Zajímá vás, co mají společného s architekturou výrazy Stolpersteine nebo třeba Stolperschwelle? Kdo je německý umělec Gunter Demnig, který položil „svůj“ první Stolpersteine v roce 1992 v Kolíně nad Rýnem? Co jsou to kameny, o které je třeba klopýtnout? U nás je naleznete jako Kameny zmizelých.

20.10.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Pět nevšedních experimentálních staveb nazvaných Coco Villa tvoří soubor, jež je součástí resortu Art Villas v kostarické džungli. Vkusně rozmístěné jednoduché stavby netradičních tvarů jsou kompilátem konstrukcí velmi vyhledávaných stromových domků a propracovanou konstrukcí prostých stanů.

30.9.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Skupina atrakcí nazvaných Herní krajina Pecka se proplétá symbioticky Krkonošskou přírodou a je navržena vkusně a nápaditě. Kámen, dřevo, spojovací prvky, lana a sítě tvoří sourodý konzistentní celek s okolní krajinou. Osvědčené spojení materiálů s přírodou a hravostí zde opět spolehlivě zafungovalo.

29.9.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Multifunkční hala ARENA BRNO u brněnského Výstaviště nabídne až 30 možností využití a její kapacita bude přes 13 000 lidí. Objekt bude mít 2 podzemní a 6 nadzemních podlaží a nabídne 150 krytých parkovacích stání. Zastavěná plocha je 16 698 m2, obestavěný prostor 475 000 m3.

15.9.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Autor domu Lubo Kristek je sochař, malíř a performer nevšedního ražení, který ovlivnil svým dílem veřejný prostor celého světa. Jeho dílo je rozhodně ojedinělé a osobité, někomu konvenuje, jiného nezajímá, dalšího popudí, nicméně vás většinově nenechá v klidu, což je to, čeho chce autor dosáhnout.

25.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Na místě původní hospodářské usedlosti v obci Javornice z konce 19. století vznikl nový, částečně rekonstruovaný areál Javornické palírny. Nejedná se pouze o novostavbu malého ovocného lihovaru, ale také o rekonstruované a dostavované budovy bývalého hostince s tanečním sálem, chlévy a stodolou.

20.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Cílem projektu bylo navrácení původní podoby funkcionalistické vile a vyřešení dalšího samostatného bydlení na pozemku tak, aby mohl objekt fungovat jako vícegenerační. Původní objekt navrhli významní architekti bratři Šlapetové jako rekreační vilu pro advokáta Josefa Vondráčka v letech 1933–1934.

18.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Proces rekonstrukce paláce na Helfštýně byl veden respektem k historickému objektu a snahou o zachování jeho charakteru. Vznikla tak velmi atraktivní prohlídková trasa. Současná architektura spolu s historickou budovou tvoří moderní architektonický celek představující symbiózu historie a současnosti.

13.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Procházka po obloze, nebo taky Stezka v oblacích, se nachází u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1 116 metrů nad mořem. Jeho výška je 55 metrů a na vrchol se dostanete po dřevěné stezce i s kočárky a invalidními vozíky. Ti odvážnější mohou využít unikátní 100 m dlouhý tobogán.

11.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

V druhé fázi soutěže byly vybrány čtyři návrhy na konečnou podobu Nového brněnského nádraží. Další fáze bylo dopracování a stanovení pořadí, a tudíž i vítěze. Ta chvíle nastala 21. července 2021 a máme možnost vidět finální podobu nádraží v Brně. Známe tedy místo a nyní i podobu celého díla.

6.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Bývalá usedlost, obydlí, nešetrně změněna na sýpku. První rekonverze. Díky brutální změně funkce museli autoři zareagovat nějakým smysluplným řešením. Citlivě nalezli jedno z mála řešení, možná jediné rozumné, a při tom esteticky velice zdařilé. Znovu vytvořené bydlení je zároveň druhou rekonverzí.

4.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Dlouho zanedbávané Mendlovo náměstí v Brně čekají rozsáhlé změny. Ujmou se jich architekti ze studia Chybik+Kristof společně s autorem budoucí rekonstrukce náměstí, architektem Michalem Palaščákem. Podobu Mendlova náměstí promění červeně dlážděný kruh, nové stromy i bezbariérové zastávky. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.