logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Archiv článků autora: Ing. arch. Petr Brandejský


6.4.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Společnost Hansgrohe předala dne 17.3.2022 velmi hodnotný materiál pro výuku oboru instalatér Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy za přítomnosti zástupců CTI ČR, TZB-info a pochopitelně zástupců školy. Hansgrohe CS podporuje učňovská učiliště dlouhodobě již od r. 2006.

5.4.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Návrh Montessori školky v Klecanech odráží jeden ze základních principů montessoriovské pedagogiky, kterým je takzvané připravené prostředí. Barevná i věcná střídmost, absence křiklavých hraček a s nimi i motivů, to vše provází specifika vzdělávání, které je postaveno na Montessori pomůckách.

22.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Parkovací dům v Dolních Břežanech s parkovacími plochami, rampou a dvěma komunikačními jádry jako dvoupatrová kompletně železobetonová stavba s pojezdnou střechou pro parkování až 200 aut. Severní fasáda je tvořena silničními svodidly, která opisují poloměr fasády jako analogie zatáčky.

15.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Sakrální stavby jsou doménou architekta Marka Štěpána. Oceňovaný kostel sv. Václava v Sazovicích je novodobou rotundou, moderní architekturou postavenou na konzervativních kořenech. Kruh byl vždy symbolem božského, tvarování kostela tedy začíná základní hmotou válce, jež je ideální pro dané místo.

8.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Místo, kde se kvasilo pivo a skladovaly pivovarské sudy, dalo svou původní dispozicí podnět k originálnímu pojetí designu otevřeného a zároveň introspektivního prostoru pro kreativní a moderní způsob bydlení v industriálním duchu. Je jím loftový byt, netradiční bydlení v netradičních prostorách.

4.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Kostel je postaven na půdorysu kruhu, symbolu nebe a věčnosti. Nebe se zpětně odráží v barevném prstenci oken. Ten kruh se pomyslně vznáší nad Lesnou a v přenesené duchovní rovině se tak nad Lesnou vznáší nebe. Strohost betonu s rustikálním povrchem navazuje i na soudobé vnímání duchovního prostoru.

1.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Hledí na nás vila s vzezřením prvorepublikové noblesy, jíž bylo dosaženo jednoduchými soudobými postupy. Opravdu jednoduché, čisté, pohledné řešení, ale přijít na to jak, je to základní know-how. Výzvou pro tuto zakázku bylo dosáhnutí maximálního povoleného objemu stavby na velmi úzké parcele.

22.2.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Skvělá přeměna objektu bývalé kotelny na pronajímatelný multifunkční prostor pro kulturní, firemní a společenské akce, který má ambici stát se srdcem budoucí umělecké a kulturní čtvrti, jež zachovává průmyslovou etapu rozvoje města, která významně ovlivnila historický kontext daného místa.

18.2.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Ocitáme se v resortu Art Villas v nádherné kostarické džungli, kde nalezneme tropickou minimalistickou stavbu Atelier Villa. Hlavním architektem celého resortu je studio Formafatal v čele s Dagmar Štěpánovou. Atelier Villa byla navržena jako soukromá vila pro investora a jeho rodinu.

15.2.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Všechna vinařství mají podivné kouzlo a mysticismus a vůbec nerozhoduje, zda je to zrekonstruované vinařství ve starodávných sklepích nebo stavba zcela nová. Jako by se sem společně s vínem nastěhoval i ten záhadný duch místa neboli genius loci. Nejinak je tomu u Wine bar Reisten, vinařství v Pavlově.

11.2.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Českým otiskem ve světě je nevšední organicky ztvárněný projekt, který vyhrál mezinárodní architektonickou soutěž svojí koncepcí vyhlídky spojené s návštěvnickým centrem rezervace plameňáků v Abú Dhabí. Řešení Petra Jandy respektuje lokalitu i funkci stavby v propojení s naturelem lokality.

8.2.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Máte výjimečnou možnost spatřit zhmotnění výjimečných myšlenek vizionáře moderní architektury druhé poloviny 20. století. V našem případě vám umožníme nahlédnout do skic, které jsou prací architekta Jana Kaplického a jeho týmu při návrhu hlavní budovy Technologického parku v Brně.

1.2.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Znovuzrozená a znovunalezená Vrchnostenská zahrada na Pernštejně je krásná a bude se dále měnit v čase. Zahrada nadchne netradičním propojením dřevin, cest a cestiček, drobných staveb, vodních prvků a kaskád, prolnutím volné přírody zdejšího kraje s parkovou úpravou a stromy, včetně ovocných.

26.1.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Unikátní řešení první fáze projektu s přečerpáváním sedimentů pomocí sacího bagru vystřídala fáze vypuštění nádrže a práce těžké pozemní techniky v terénu bahnitého dna. Prováděná generální údržba za 140 milionů korun Zámeckého rybníka v Lednici bude ukončena koncem roku 2023.

4.1.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Osazení lesních apartmánů z modulových konstrukcí mezi stromy je doplněním funkcí stávajícího hotelu nedaleko. Objekty zvednuté na podnožích nechávají plynout přírodu vespod, nechávají zem žít i pod apartmány a při použití zelené střechy se dokonce zdvojnásobí plocha daného biotopu.

15.12.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Soutěž o návrh „Vodní prvek na Dominikánském náměstí v Brně“ zná vítěze. Rada města Brna potvrdila stanovisko poroty, která vybrala návrh Tomáše Pavlackého a Ing. arch. Michaela Gabriela. Autoři pěti návrhů si celkem rozdělí 450 tisíc korun.

11.12.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Původní zástavbu tramvajovou vozovnou bylo možno nazvat bez nadsázky reliktem již v době svého vzniku. Její části byly integrovány a implementovány do nové komerční stavby. V jakési dobové konfrontaci zde tedy vzniká platforma, na níž se potkává historie s novou částí budovy, tedy budoucností.

8.12.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

V srdci Znojma, v renesančním domě na náměstí se povedlo vytvořit funkční vinařství. Vyrábí se zde víno, prodává i degustuje, pořádají se akce a bydlí hosté. Ambiciózní program využívá každý centimetr všech úrovní měšťanského domu, jeho dvora, sklepů navazujících na znojemské podzemí.

3.12.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Betonová Art Villa je součástí resortu Art Villas, který se skládá ze 3 unikátních vil a multifunkčního otevřeného pavilonu, vše rozeseté na pozemku o výměře 2,5 ha. Co vila, to unikát s vlastním návrhem a vlastním architektem. Vše se sbíhá pod gesci hlavního architekta celého resortu studia Formafatal.

1.12.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Kubistický Dům Diamant v historickém centru Prahy ukrývá BOMMA Atelier. Tento jedinečný městský apartmán kombinuje původní, na míru zhotovený, funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu, a vybízí tak k diskuzi o možnostech tohoto oboru. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.