logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama
Archiv článků autora: Ing. arch. Petr Brandejský


11.8.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Administrativní a obchodní centrum Bořislavka obohatilo Evropskou třídu v Praze o velmi výjimečnou architekturu, která byla budována na principech zásad udržitelného rozvoje. Ateliér Aulík Fišer vytvořil smysluplný celek s 30 125 m2 moderních kancelářských prostor a 9 875 m2 obchodních ploch.

28.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

V březnu 2022 Povodí Moravy, s. p. provedlo manipulaci na vodním díle Nové Mlýny. Vypustilo z nádrže, ze zásobního prostoru, vodu do lužních lesů v oblasti Soutoku. Bylo tak použito přibližně 13 mil m³ vody a došlo ke zlepšení vodního režimu v oboře Soutok, ale v celé oblasti pod Novými Mlýny.

24.6.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. arch. Petr Brandejský, Tomáš Sehnal, redakce

Nabízíme vám reportáže z míst, kde řádilo tornádo. Po roce jsme se vypravili s kamerou do Moravské Nové Vsi, Mikulčic a Hrušek najít informace, které lze využít pro projektování a novou výstavbu a pro další fungování obcí a měst.

23.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Vracíme se po roce k nevídané živelné katastrofě, tornádu na jižní Moravě. Neskutečné neštěstí, škody, ale taky neskutečná sounáležitost a solidarita. Paměť dokáže milosrdně ohladit hrany tomu, co je zlé a těžké pro naši psychiku. Zanechá tam spíše to dobré. Tak hlavně to dobré nezapomeňme!

17.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

V případě řešení SinnerSchrader kanceláří propojili čeští architekti a německá agentura hlavní myšlenky interiérové a digitální architektury. Kurz architekti navrhli nové prostory ve staré průmyslové budově. Řád a konstrukce budovy determinovaly specifický design a industriální charakter.

12.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Spojením původní zachovalé a zrekonstruované industriální struktury kotelny s moderními minimalistickými interiéry vznikají zajímavé průhledy, zákoutí a optická propojení. Netušené tvary stěn a stropů v konfrontaci s novou náplní jsou mnohdy až futuristického vzezření Base4Work v Bratislavě.

10.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Velmi zdařilý rodinný domek v řadové zástavbě na břehu Dyje z dílny studia Kuba & Pilař architekti s.r.o. Forma rodinného domu je nejvíce determinována tvarem, profilem a orientací pozemku. Jeho minimální šířka, velká strmost svahu a orientace na sever udávají základní tvarové parametry objektu.

7.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Nové vstupní interiéry v předsálí Dvořákovy síně v Rudolfinu vznikly s respektem k významné historické budově a instituci České filharmonie. Zahrnují vstupní foyer s výstavou o historii budovy, poslechový salónek a obchod se suvenýry. Historickou architekturu se snaží vkusně doplnit a akcentovat.

4.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Trkmanku jsme v úseku mezi Velkými Pavlovicemi a Bořeticemi prodloužili z původních 1891 na 2277 metrů. Byly vytvořeny výrazné říční oblouky, protierozní opatření, tůně i úkryty pro drobné živočichy. Takto vytvořená adaptační opatření reagují na změnu klimatu a pomáhají zadržení vody v přírodě.

2.6.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Nechat vyniknout krásu architektury a citlivě doplnit vstup Ústředního hřbitova s respektem ke stávajícím budovám i kompozici hřbitova. To dovolí architektuře vyniknout a zkultivuje prostranství mezi obřadní síní, hlavním vstupem a MHD. Tyto principy ovládají vítězný návrh od ateliéru Refuel.

31.5.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Sluneční lázně, písečníky pro děti nebo vyhlídková halda. Takřka na den po roce od našeho prvního povídání o výjimečné a vzácné lokalitě známe vítěze soutěže na nový park Černovická pískovna. Nepotlačit a neponičit jedinečnost území, podpořit zdejší ráz a vytvořit přírodní park městského významu, to je cílem projektu.

8.4.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Vnitřní svět wellness zahrady vytváří snovou atmosférou místo odpočinku a relaxace. Dřevo na každém kroku, precizní detaily, rostlinné motivy, prvky vody, kamene i ohně. Saunový svět v Senohrabech je navržený jako fantazijní labyrint v zarostlé zahradě, cesta za oddychem od každodenních starostí.

6.4.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Společnost Hansgrohe předala dne 17.3.2022 velmi hodnotný materiál pro výuku oboru instalatér Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy za přítomnosti zástupců CTI ČR, TZB-info a pochopitelně zástupců školy. Hansgrohe CS podporuje učňovská učiliště dlouhodobě již od r. 2006.

5.4.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Návrh Montessori školky v Klecanech odráží jeden ze základních principů montessoriovské pedagogiky, kterým je takzvané připravené prostředí. Barevná i věcná střídmost, absence křiklavých hraček a s nimi i motivů, to vše provází specifika vzdělávání, které je postaveno na Montessori pomůckách.

22.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Parkovací dům v Dolních Břežanech s parkovacími plochami, rampou a dvěma komunikačními jádry jako dvoupatrová kompletně železobetonová stavba s pojezdnou střechou pro parkování až 200 aut. Severní fasáda je tvořena silničními svodidly, která opisují poloměr fasády jako analogie zatáčky.

15.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Sakrální stavby jsou doménou architekta Marka Štěpána. Oceňovaný kostel sv. Václava v Sazovicích je novodobou rotundou, moderní architekturou postavenou na konzervativních kořenech. Kruh byl vždy symbolem božského, tvarování kostela tedy začíná základní hmotou válce, jež je ideální pro dané místo.

8.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Místo, kde se kvasilo pivo a skladovaly pivovarské sudy, dalo svou původní dispozicí podnět k originálnímu pojetí designu otevřeného a zároveň introspektivního prostoru pro kreativní a moderní způsob bydlení v industriálním duchu. Je jím loftový byt, netradiční bydlení v netradičních prostorách.

4.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Kostel je postaven na půdorysu kruhu, symbolu nebe a věčnosti. Nebe se zpětně odráží v barevném prstenci oken. Ten kruh se pomyslně vznáší nad Lesnou a v přenesené duchovní rovině se tak nad Lesnou vznáší nebe. Strohost betonu s rustikálním povrchem navazuje i na soudobé vnímání duchovního prostoru.

1.3.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Hledí na nás vila s vzezřením prvorepublikové noblesy, jíž bylo dosaženo jednoduchými soudobými postupy. Opravdu jednoduché, čisté, pohledné řešení, ale přijít na to jak, je to základní know-how. Výzvou pro tuto zakázku bylo dosáhnutí maximálního povoleného objemu stavby na velmi úzké parcele.

22.2.2022
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Skvělá přeměna objektu bývalé kotelny na pronajímatelný multifunkční prostor pro kulturní, firemní a společenské akce, který má ambici stát se srdcem budoucí umělecké a kulturní čtvrti, jež zachovává průmyslovou etapu rozvoje města, která významně ovlivnila historický kontext daného místa. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.