logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Reklama
Archiv článků autora: Mgr. Jiří Zilvar


26.8.2021
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

V době solárního boomu kolem roku 2010 byla jasná volba 35° na jih. Dnes ale máme nové technologie i možnosti instalace, jako jsou oboustranné panely, agrofotovoltaika, orientace východ-západ a další. Jaká kombinace je nejvýhodnější? To zjišťuje fotovoltaická laboratoř ČEZ u elektrárny Ledvice.

5.8.2021
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Levné elektrochemické články jsou podstatnou částí energetiky postavené na zdrojích energie s proměnlivou výrobou – slunci a větru. Technologie jsou teprve na začátku, pokrok v této oblasti je ale mnohem rychlejší, než se čekalo.

28.6.2021
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Modernizační fond přináší investiční podporu pro velké fotovoltaické elektrárny. Po deseti letech, kdy se v ČR stavěly a podporovaly výhradně malé elektrárny na střechách domů, se tak znovu začnou stavět velké solární parky. Ministerstvo životního prostředí na konci května představilo podrobnosti k vyplácení této podpory.

26.4.2021
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Globální oteplování a klimatické změny jsou na počátku 21. století největší výzvou lidstva. Jaké jsou příčiny globálního oteplování, co způsobuje skleníkový efekt a co s tím lidstvo může dělat? 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.