logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Reklama
Archiv článků autora: Mgr. Jiří Zilvar


Emmision Trading – Zajímavosti z konference
14.6.2013
Mgr. Jiří Zilvar

Již 19. konference týkající se obchodu s emisními povolenkami se konala 28. května v pražském hotelu Novotel. Přednášeli zde zejména zástupci státní sféry, ale přijel i zajímavý zahraniční host. Konference tentokrát zahrnovala kromě přednáškového bloku také interaktivní workshop.

6.5.2013
Mgr. Jiří Zilvar

Net metering je způsob obchodování elektřiny z obnovitelných zdrojů. Zároveň funguje jako účinná pobídka k pořízení vlastního obnovitelného zdroje a představuje tak alternativu k jiným formám podpory. Nejsnadněji ho lze popsat jako „točení elektroměrem oběma směry“.

13. Energetický kongres – hrozba obnovitelných zdrojů konvenční energetice
22.3.2013
Mgr. Jiří Zilvar

V pořadí již 13. Energetický kongres se konal 5.–7. března v pražském hotelu Mariott. Celým kongresem se nesl apel – začněme se chovat racionálně, podpořme rozvoj průmyslu a konvenčních zdrojů, přestaňme klást hledisko životního prostředí nad rozvoj ekonomiky a rozšiřme Temelín.

1.12.2012
Mgr. Jiří Zilvar

Jak vypadá transformace energetiky? Když bývalý generální ředitel ČEZu na fotovoltaické konferenci přitaká Martinu Bursíkovi a zástupce ČEZ a.s. hodnotí uhlíkovou daň a emisní povolenky jako přínosné opatření pro férový rozvoj evropského energetického trhu.

20.10.2012
Mgr. Jiří Zilvar

Způsobem řízení lze ovlivnit dvacet i více procent normované spotřeby automobilu a tak „pouhou“ změnou řidičských návyků významně snížit spotřebu energie bez ohledu na typ, velikost či motorový výkon vozu. Ku prospěchu bezpečnosti, ekonomiky i životního prostředí.

19.10.2012
Mgr. Jiří Zilvar

Konference se konala v Domě Armády Praha na Vítězném náměstí v Dejvicích. V patřičně honosném prostoru se zde sešli zástupci státu, investičních společností, výrobci a samozřejmě provozovatelé malých vodních elektráren.

15.9.2012
Mgr. Jiří Zilvar

Cílem studie je poukázat na možnosti, které existují v oblasti obnovitelných zdrojů z hlediska rozsáhlé přeshraniční spolupráce, vytváření pracovních míst a možného růstu s cílem posílit dialog mezi vládami a investiční komunitou při zvažování budoucího energetického profilu regionu.

Going Green logo
22.6.2012
Mgr. Jiří Zilvar

Anglickou frázi „Going Green“ bychom mohli přeložit jako „zelenání se“. Zástupci byznysu, státní správy, mezinárodních institucí, průmyslu a výzkumu představili své vize i konkrétní kroky ke snížení spotřeby a ochraně klimatu.

23.4.2012
Mgr. Jiří Zilvar

Kolébkou energetických družstev je Skandinávie. Družstevní princip v energetice využívá rovněž Německo, začíná se prosazovat v Austrálii, USA, Kanadě, ve Velké Británii a dalších zemích. V Dánsku bylo družstevní vlastnictví jedním z klíčových faktorů úspěšného rozvoje obnovitelné energie v této zemi.

26.3.2012
Mgr. Jiří Zilvar

Kolébkou energetických družstev je Skandinávie. Družstevní princip v energetice využívá rovněž Německo, začíná se prosazovat v Austrálii, USA, Kanadě, ve Velké Británii i jinde. V Dánsku bylo družstevní vlastnictví jedním z klíčových faktorů úspěšného rozvoje obnovitelné energie v této zemi. Energetická družstva jsou nejlepším způsobem propagace obnovitelných zdrojů energie a energetické soběstačnosti.

20.10.2011
Mgr. Jiří Zilvar

Celá konference vyzněla jednoznačně ve prospěch obnovitelných zdrojů, mohla se proto jmenovat „Proč patří budoucnost obnovitelným zdrojům a ne jaderné energii“. Ze všech přednášejících se ve prospěch jaderné energie vyslovil jen prof. Hrdlička, a to ještě velmi opatrně. 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.