logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Akumulace elektřiny
Archiv článků od 10.5.2016 do 23.12.2016

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

23.12.2016
MANEK stavební stroje spol. s r.o.

Před koupí elektrocentrály či záložního zdroje je nutné si rozmyslet, k jakému účelu ji budeme potřebovat, jaké spotřebiče budeme připojovat a tomu přizpůsobit parametry stroje. Nejdůležitějším kritériem, je ale spolehlivost elektrocentrály, která zaručí, že nás přístroj při výpadku proudu nezradí. Automatické záložní zdroje MEDVED používají novou automatickou jednotku AT 207, díky které při výpadku proudu spolehlivě "zaskočí".

20.12.2016
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Česká společnost HE3DA včera slavnostně otevřela výrobní linku na pilotní výrobu svých revolučních 3D baterií v Praze - Letňanech. Její technologie tak přechází z fáze prototypů do fáze sériové výroby. Prvním standardním produktem je rekordní monočlánek s kapacitou 1 kWh.

17.12.2016
Teco a.s., Petr Postránecký

Využití přebytků z výroby FVE je dnes žhavé a opakované téma. Byl jsem požádán, abych u svého zákazníka na stávající instalaci systému Tecomat Foxtrot maximálně využil přebytky z výroby FVE pro nabíjení elektromobilu Nissan Leaf 24 kWh, které si majitel pořídil.

1.12.2016
Bc. Zuzana Koudelková, nanosun s.r.o.

Od letošního roku je na českém trhu inovativní solární systém Smartflower. Jedná se o solární elektrárnu, která se svým tvarem podobá květině. Zařízení každé ráno „rozvine“ panely a během dne se pak stejně jako květina natáčí za sluncem. Podle slov rakouského výrobce je díky tomu účinnost zařízení výrazně vyšší než u běžného střešního solárního systému.

17.11.2016
FENIX Trading s.r.o., Ing. Cyril Svozil

Nové administrativní centrum je v provozu teprve od června a tak na hodnocení výsledků reálného provozu si budeme muset počkat. Ale zajímavé jsou již první průběžné výsledky on-line monitoringu účinnosti FV, soběstačnosti budovy a vnitřního prostředí.

9.11.2016
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Cílem Tesly po akvizici dceřiné společnosti SolarCity bude, aby většina střech – minimálně na rodinných domech – vyráběla elektřinu. Kromě toho by měla dobře vypadat a málo stát. Spolu s novou generací baterie Powerwall vzbudilo uvedení solární střechy zasloužený rozruch, ale vyvolalo také řadu otázek.

16.10.2016
Solární novinky.cz

Díky novým dotacím se mnozí investoři v Česku připravují na pořízení hybridních fotovoltaických elektráren včetně baterií (tzv. HFVE). Základním rozhodnutím je pro investory zejména volba kvalitního střídače a baterie pro skladování energie. Vyplatí se raději investovat do lithiových baterií nebo do moderní technologie průtočných baterii?

11.10.2016
Aliaxis Česká republika s.r.o.

První elektrárna tohoto typu v Evropě byla v létě 2016 umístěna a zprovozněna v sídle firmy FRIATEC AG v Mannheimu-Friedrichsfeldu v Německu. „Naše výrobní procesy vyžadují velké množství energie a tepla. Technologie palivových článků nám umožní splnit tyto požadavky tak efektivně a čistě, jak jen je to možné. Posílíme tak naše ekologicky šetrné výrobní procesy,“ vysvětluje rozhodnutí společnosti Klaus Wolf, generální ředitel společnosti FRIATEC AG.

22.8.2016
PREměření, a. s.

Pražská energetika (PRE) přichází s novou službou Instalace a servis fotovoltaických elektráren. Služba je určená primárně pro domácnosti vlastnící rodinný dům nebo chalupu, které mají zájem o solární elektrárnu s instalovaným výkonem do 10 kWp bez nutnosti vlastnit licenci na výrobu elektřiny. Součástí nabídky je také speciální produkt FVE, díky němuž zákazníci ušetří na dodávce elektřiny. Pro případné zájemce připravila PRE i výhodné financování samotné výstavby.

21.7.2016
Teco a.s.

Řídicí systém Tecomat Foxtrot je unikátní spojením průmyslového řídicího systému (komunikační sběrnice používané v systémech PLC) a systému řízení inteligentních domů a budov. Díky instalační sběrnici CIB Common Installation Bus® – vlastnímu řešení firmy Teco a.s. umožňuje v budovách velmi snadno připojovat moduly inteligentních instalací.

11.7.2016
Patrick Zandl

Recenzovaný Na TZB-info vyšel článek s názvem „Smart grid je jako yetti, nikdo jej neviděl, ale HDO je k dispozici“. V samotném nadpisu rezonuje česká hrdost na HDO a opovržení smart platformami v energetice. Jenže je situace tak černobílá? Může HDO nabídnout to, co má ve světě nabídnout smart metering? Předběhli jsme v Česku dobu?

11.7.2016
Jan Krčmář, Ing. Zbyněk Vala

Recenzovaný V roce 2014 byla v Austrálii dokončena unikátní fotovoltaická elektrárna se záložním bateriovým systémem. Systém nenapájí budovu ani nedodává elektřinu do sítě, ale je zdrojem energie pro rozhlasový vysílač. První rok provozu ukazuje vysokou efektivitu, potvrzuje spolehlivost fotovoltaické technologie a její vhodnost i pro náročné spotřebitele.

4.7.2016
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Velká kapacita, vysoká bezpečnost, jednoduchost a levná výroba. Převratných technologií na uskladnění elektřiny je celá řada, baterie HE3DA by však měla být jedna z prvních, která se začne sériově vyrábět – a podle všeho již letos a v Praze. S jejím vynálezcem Janem Procházkou jsme udělali rozhovor během akce Nanoden na pražské náplavce.

21.6.2016
FENIX Trading s.r.o.

Pilotní projekt v Jeseníku, u kterého jste na TZB-info sledovali stavbu on-line, získal zvláštní cenu za životní prostředí v CZECH TOP 100. Gratulujeme. Pro zájemce o projekt máme navíc dobrou zprávu - na TZB-info budete mít možnost sledovat i data z monitoringu.

26.5.2016
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Obnovitelné zdroje. Moderní akumulátory. Digitalizace. Úspory energie. Energiewende. Propojování trhů. Odstavování kapacit. Energetická unie. To vše jsou jevy, které se aktuálně dějí a s nimiž by měla (nejen) česká energetika počítat, pokud si má zachovat bezpečnost, dostupnost a šetrnost k životnímu prostředí.

23.5.2016
Teco a.s., Ing. Jaromír Klaban

Jedná se o elektronický řídicí systém, určený pro řízenou koordinaci funkcí všech doposud oddělených jednoúčelových technických zařízení v domě. Dnešní domy, aby splnily všechny zákonné povinnosti např. na bezpečnost nebo minimalizaci spotřeby energií, se již bez instalace takového centralizovaného prvku neobejdou.

10.5.2016
Ing. Jan Blažíček, redakce

Myšlenka na vytvoření konceptu domu, který by spotřebovával minimum energie, část z ní by si sám vyráběl a v případech, kdy by jí měl přebytek, by ji dokonce dodával do veřejné distribuční sítě, není nikterak nová. Nicméně reálných pokusů o přetavení nápadů do praxe zatím moc není.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.