logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama
Akumulace elektřiny
Archiv článků od 6.8.2008 do 2.9.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

2.9.2013
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.

Je několikanásobně levnější vyrábět mechanickou práci elektromotorem poháněným fotovoltaickými panely, než spalovacím motorem poháněným ropnými palivy nebo biopalivy první generace. Fotovoltaika by se proto hypoteticky mohla významně podílet na splnění národního i evropského cíle podílu OZE v dopravě.

16.4.2013
JABLOTRON ALARMS a.s.

Společnost Jablotron Alarms a.s. přinesla na trh kompletní řešení. Sada CP-201S obsahuje energeticky úsporné čerpadlo a řídicí jednotku se zálohovacím akumulátorem. Zabudován je také regulátor pro řízení teploty pomocí servomotoru směšovacího ventilu. Díky tomu může celé topení normálně fungovat bez dodávky proudu.

24.3.2013
Ing. Zdeněk Krejčí, energetický poradce ECČB

Náhrada zdrojů tepla na fosilní paliva obnovitelnými zdroji. Toto téma je vlastně ústřední téma výstavy, pokud to budeme posuzovat velikostí výstavní plochy a počtem vystavovatelů. Jsou to prakticky veškeré expozice kotlů na biomasu, již zmíněná solární technika, či tepelná čerpadla.

10.12.2012
Ing. Imrich Lencz, DrSc.

Analytická studie podrobně zkoumá možnosti nasměrování rozvoje evropské energetiky. Cestovní mapa má podat pomocnou ruku při hledání vlastních cest členských zemí k udržitelnému, ekonomicky životaschopnému a environmentálně přijatelnému energetickému hospodářství.

3.12.2012
Ing. Imrich Lencz, DrSc.

Analytická studie podrobně zkoumá možnosti nasměrování rozvoje evropské energetiky. Cestovní mapa má podat pomocnou ruku při hledání vlastních cest členských zemí k udržitelnému, ekonomicky životaschopnému a environmentálně přijatelnému energetickému hospodářství.

12.6.2012
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

V rámci slavnostního zahájení letních expozic v Centru energetického poradenství PRE v Praze se dnes otevřela rovněž výstava akumulátorového nářadí značky Bosch, která představí řadu novinek ze segmentu hobby a jistě tak osloví mnohé české kutily a zahrádkáře. Zájemci zde mohou získat řadu užitečných rad a tipů a navíc si některé z exponátů i přímo na místě vyzkoušet.

nekonvenční zdroje elektrické energie
10.6.2012
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, Ing. Jiří Wagner

Jednoznačný závěr má letos konference v oblasti výrazného posunu směrem k nejrůznějším typům úložišť elektrické energie a stále narůstající zájem o chytré sítě (smart grids). Nejdiskutovanějším tématem letošního roku byla fotovoltaika, a také úložiště elektrické energie.

2.1.2012
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.

V úterý 13. 12. 2011 proběhla již pošesté Česká fotovoltaická konference, tentokrát na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně. Zúčastnili se 42 zájemci, kteří vyslechli celkem 16 odborných přednášek rozdělených do pěti tematických bloků.

22.9.2011
Ing. Petr Bohuslávek, Vlastimil Růžička, Ing. Jan Blažíček, Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., redakce

Včera byl zahájen veletrh For Arch 2011. Hned první den veletrhu přinesl v rámci doprovodného programu několik zajímavých seminářů. S redakcí jsme nevštívili semináře o tepelných čerpadlech, obnovitelných zdrojích energie, nekonvenčních zdrojích elektrické energie a seminář Programy podpory bydlení pro obce.

18.9.2011
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, Ing. Jiří Wagner, PR manažer konference

Konference nabídla přehled novinek ve vědě, výzkumu, vývoji a legislativě nekonvenčních zdrojů elektrické energie, srovnávání několika variant využívání zdrojů, kombinace fotovoltaiky s jinými zdroji aj. Významné byly i frakce jaderné energie, vodních elektráren a akumulátorových systémů.

20.6.2011
Tomáš Markvart

Dimenzování autonomních fotovoltaických systémů je důležitá součást jejich návrhu a je aktivním předmětem výzkumu. V té nejzákladnější formě, doporučí příslušný algoritmus optimální velikost fotovoltaickéhu panelu a baterie nebo vztah mezi nimi, který se obvykle nazývá dimenzační křivka (anglicky sizing curve).

9.5.2011
Ing. Petr Dvořák, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Ústav elektrotechnologie, doc. Ing. Petr Bača, Ph.D., Ing. David Pléha

Podíl elektřiny vyráběné z obnovitelných zdrojů (větrné a solární elektrárny) po celém světě velmi rychle roste. Vzhledem ke kolísavým výkonům těchto zdrojů elektrické energie je jak u síťových, tak u autonomních systémů i při kombinaci zdrojů nutno přizpůsobit spotřebu nebo část energie akumulovat. Doposud žádná technologie schopná uchovat energii nemá dostatečný výkon [W/kg] a zároveň hustotu energie [Wh/kg]. Proto se vytváří systémy tvořené různými typy technologií uchovávající energii. V článku jsou nejvýznamnější zástupce porovnány.

7.2.2011
Petr Bača

Díky cenovým výkyvům na trhu ropných produktů, omezeným zásobám fosilních paliv, globálnímu oteplování a lokálnímu znečištění, geopolitickým tlakům a růstu spotřeby energie se důležitějšími než kdy dříve v historii stávají obnovitelné zdroje energie. K překonání variability výkonu větrných a fotovoltaických elektráren je kromě přesunu spotřeby do období jejího dostatku možno vyráběnou energii uskladnit. Elektrická energie může být uskladněna pouze tehdy, jestliže je převedena na jiné formy energie.

9.9.2010
Jiří Wagner, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně

Lithiové (lithno – iontové) akumulátory patří mezi zdroje elektrické energie zvlášť vhodné pro mobilní účely (elektromobily, alternativní zdroje). Při hromadné aplikaci akumulátorů se objevuje fenomén, u jiných chemických zdrojů proudu neznámý, a to otázka bezpečnosti.

6.1.2010
Fronius Česká republika s.r.o., Bohumil Křivda

Když se asi před pěti lety novináři zeptali Klause Fronia, v čem vidí klíč k úspěchu, odpověděl jim stručně: v jedinečnosti. Například výrobky značky Fronius vykazují výrazné odlišnosti ve srovnání s ostatní produkcí právě v tom, že jsou jedinečné.

6.8.2008
Robert Bosch odbytová společnost s r.o.

Bateriové vrtačky/šroubováky 14.4 a 18 V-LI Bosch zaručují trvanlivou a efektivní práci, zejména při použití šroubů k připevňování prefabrikovaných komponent a současně nabízejí pohodlnou manipulaci.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.