Kde končí peníze od lidí, které se vyberou za vodu? Kde se investuje a kde tečou peníze do zahraničí? Odpovědi nabídl Ing. Radek Novotný v Českém rozhlase a Vy se s ním můžete potkat živě ve středu od 11 hodin na Aqua-thermu v Praze.
Seminář zahájí Ing. Novotný přednáškou, která se týká každého: Cena vody - proč naše peníze tečou ve velkém do zahraničí? Ing. Novotný je zároveň autorem projektu Pravda o vodě, jehož cílem je upozornit na to, jak v ČR zahraniční koncerny odklání velkou část financí inkasovaných od občanů z vodného a stočného na účty v zahraničí.
Pomůže nám nová technologie na úpravu vody vyřešit nekončící boj s vodním kamenem? Nebo se spíše jedná o ideální kompromis, kdy se upravenou vodu nemusíme bát pít, protože obsahuje potřebné minerály a přitom tyto minerály nepoškodí vybavení, které by jinak díky vodnímu kameni nefungovalo tak dobře či tak dlouho jak chceme?
Legionella (předně druh Legionella pneumophila) způsobuje legionelózu, respirační onemocnění, jehož projevy jsou velmi podobné jiným druhům onemocnění dýchacího ústrojí. Nejběžnějšími symptomy jsou kašel, dýchavičnost, horečka, bolesti svalů a hlavy. Onemocnění se projevuje typicky 2 až 10 dní po vystavení bakterii.
Recenzovaný Radon je po kouření druhou nejvýznamnější příčinou rakoviny plic v ČR a stát proto podniká kroky k omezení jeho vlivu. V rámci tzv. Radonového programu lze získat příspěvek na ozdravná opatření pro budovy i pro ozdravení vodovodu pro veřejnou potřebu se zvýšenou objemovou aktivitou radonu.
Vývoj reverzně osmotických membrán se datuje do 70. let, kdy se ještě vyráběly z acetátu celulózy a jejich využití bylo díky vysokým výrobním nákladům velmi omezené. V 80. letech však došlo k rozvoji této technologie, nové membrány byly odolnější vůči vysokým tlakům, kolísání pH a biologickému znečištění. Dnes je reverzní osmóza nejpoužívanějším membránovým procesem.
Projekt Pravda o vodě obsahuje informace o vodě a vodárnách. Hlavním cílem je dostat vodu zpět do rukou měst a obcí a tam ji začít znovu spravovat ve veřejném zájmu. Co se bude dít s vodou, co budeme pít a kolik za to budeme platit, záleží na nás. V článku je také video z pořadu Nedej se+ České televize o situaci v Praze.
Ultrafiltrace je kompaktní alternativa k tradičním filtračním technologiím úpravy vody. Díky malým průměrům pórů membrány (až 10−2 µm) umožňuje odstraňování částic řádově menších, než je tomu např. u pískové filtrace, přes membránu tedy neprojdou ani bakterie, viry či organické makromolekulární látky.
Recenzovaný Když kupujete dům či byt, tak se zajímáte, jestli se nachází ve zdravém prostředí, jestli není u továrny, dálnice či jiného zdroje znečištění. Podle epidemiologů je možné, že u nás vlivem působení radonu umírají ročně desítky lidí. ČR patří mezi jedno z nejvíce radonem zamořených území v Evropě.
Jedna z předních přepravních a logistických společností v Evropě nás požádala o návrh technologie na úpravu vody v nově budovaném logistickém centru v Syrovicích. Vzhledem k odlehlosti areálu nebylo možné dopojení na vodu z vodovodního řádu, proto se firma rozhodla realizovat vrt a zásobovat se vodou z vlastního zdroje.
Před několika málo dny byl do ostrého provozu spuštěn nový web voda v domě.cz, jehož posláním je přiblížit i úplným laikům možnosti, jak šetřit vodu nejen v domě, ale třeba i na chatě nebo chalupě. V menu si lze vybrat z několika možností podle toho, jakou vodu chceme využívat – zda dešťovou vodu, šedou vodu ze sprch, van a umyvadel nebo kombinaci obojího.
Posledních několik týdnů trápí celou Českou republiku vysoké teploty, padají mnohé teplotní rekordy, srážky jsou podprůměrné, což způsobuje velké sucho. V souladu s vládní koncepcí pomohou řešit problém sucha kvalitní čistírny odpadních vod STMH, díky kterým může provozovatel získat až 150 l/den/osoba zálivkové vody či vody vhodné pro doplňování okrasných rybníků.
Změkčovací zařízení dle iontoměničové metody jsou více než desetiletí osvědčeným standardem, který se používají doposud především pro velká zařízení. Nepříznivě se však vždy projevila, a příčinou byl změkčovač, tlaková ztráta vody, dále značné náklady propojení instalace a sestavení zařízení. S trojitým změkčovacím zařízení Delta-p® Grünbeck nalezl pro tyto problémy dokonale nové řešení.
Každoročně způsobuje vodní kámen milionové škody ve výrobních závodech. Potrubní vedení je ucpané, domácnosti a průmyslová zařízení jsou zavápněná. Náklady za topení vzrůstají několikanásobně. S generací změkčovacího zařízení GENO-mat® má Grünbeck s 50letými zkušenostmi vyvinutou inovovanou produktovou řadu.