logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vlastnosti a zdroje vody
Archiv článků od 18.9.2017 do 17.5.2018

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

17.5.2018
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

SQ a SQE jsou ponorná čerpadla o průměru 3“ určená pro čerpání vody v domácnostech a zavlažování. Jsou ideální pro čerpání vody z úzkých vrtů a studní o hloubce větší než 8m. Čerpadla jsou vyrobena z korozivzdorné oceli a mají atest pro styk s pitnou vodou. SQ/SQE jsou vhodná pro čerpání čisté, řídké, neagresivní kapaliny bez obsahu pevných částí nebo vláknitých příměsí s max. obsahem písku do 50g/m3.

7.5.2018
Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně

Recenzovaný Mnozí instalatéři i projektanti nebezpečí zpětného průtoku podceňují. Provozovatelé vodovodu zase spoléhají na zpětnou armaturu ve vodoměrové sestavě, ta ale nemusí být spolehlivá. Přitom nedávno došlo v některých městech a obcích ke krátkodobému zhoršení jakosti pitné vody ve vodovodech.

4.5.2018
Wavin Czechia s.r.o.

Projekt s názvem „Zkapacitnění prameniště Hulín včetně přivaděče surové vody“ získal v rámci soutěže Vodohospodářská stavba roku 2017 zvláštní ocenění Svazu vodního hospodářství ČR. Projekt by realizován s pomocí moderní bezvýkopové technologie Compact Pipe od předního dodavatele plastových potrubních systémů, společnosti Wavin Ekoplastik.

3.5.2018
redakce podle TZ MŽP

MŽP a SFŽP ČR nabízejí dotaci pro obce až 3 miliony Kč na průzkum, posílení a vybudování nových zdrojů pitné vody. Podpora se vztahuje nejen na podzemní, ale i povrchové zdroje.

9.4.2018
Státní fond životního prostředí

Recenzovaný Tento Rámec Národního programu Životní prostředí (dále jen „Rámec“) je nadstavbou dokumentu Národní program Životní prostředí. Rámec zavádí prioritní témata, která budou předmětem podpory z Národního programu Životní prostředí (dále jen „NPŽP“) v následujícím tříletém období.

5.4.2018
ZAPA beton a.s.

Se změnou klimatu a zvyšující se teplotou vzduchu přichází pro města nová výzva. Města trpí v létě přehříváním a dlouhá období sucha často střídají intenzívní přívalové srážky. S cílem zajistit obyvatelům příjemnější život a zmírnit výše uvedené vlivy se realizoval v Bratislavě výjimečný projekt – Park Jáma.

4.4.2018
TopolWater, s.r.o.

Klima se mění nejen v subtropech, ale i u nás a mnoho majitelů zahrad bude mít stále častěji problém, čím zalévat v době sucha. Zalévat pitnou vodou je nejjednodušší, ale také nejdražší. Jako další zdroje vody se nabízí voda dešťová a vyčištěná voda odpadní.

22.3.2018
redakce

Mottem Světového dne vody 2018 je „Nature for water“. Potřeba zachovat dostatečné množství zdrojů vody v dobré kvalitě každoročně nabývá na významu i v ČR, především v souvislosti se stále četnějšími extrémními projevy počasí.

22.3.2018
Alcadrain s.r.o.

S nedostatkem vody navíc na planetě Zemi bojuje každý desátý člověk, celkem tedy asi 783 milionů obyvatel. I proto se společnost Alcaplast rozhodla připomenout si Světový den vody, který každoročně připadá na 22. března.

19.2.2018
Ing. Milan Dermek, doc. Ing. Mikuláš Monoši, PhD.

Recenzovaný Článok sa venuje problematike dopravy vody hadicovým vedením k požiarom. Rozoberá zapojenia čerpadiel pri doprave vody podľa požadovaných parametrov na mieste zásahu, porovnáva spôsoby zapojenia hadicového vedenia.

30.1.2018
ASIO, Ing. Jan Vacek, Ing. Vladimír Jirmus, ASIO

Navrhování budov vždy musí vycházet z mnoha požadavků: z představy investora, z prostorových a technických možností stavební lokality, z možností napojení na inženýrské sítě atd. Napojení na veřejné rozvody pitné vody a na kanalizaci ale není vždy možné. A je na specialistech „vodařích“, aby si s těmito ztíženými podmínkami poradili.

25.1.2018
redakce

Městem vlastněná PVS spravuje pražskou vodohospodářskou infrastrukturu. K listopadu 2017 PVS proinvestovala 2,23 miliardy korun a do konce roku by to mělo být 2,271 miliardy Kč. Cena vody v ČR a související tématika bude i na blížícím se Aquathermu Praha 2018.

Technologie STMH si poradí bez údržby
23.1.2018
Hellstein spol. s r.o.

Stavíte rodinný domek, chatu či chalupu bez připojení na místní kanalizaci a nevíte, co s odpadními vodami? Nebo jste zjistili, že už vám dosavadní septik jednoduše nestačí? Domácí čističky představují nejdokonalejší způsob likvidace odpadních vod z obytných objektů. Na trhu je k dispozici nepřeberné množství a rozhodnout se mezi nimi může být pořádný oříšek.

7.12.2017
Státní fond životního prostředí

Na sanaci nevyužívaných hydrogeologických vrtů poskytne MŽP prostřednictvím dotací z rozpočtu Státního fondu životního prostředí ČR. Vyhradilo na ně celkově 20 milionů korun.

Analýza historické krajinné struktury na krajské úrovni
27.11.2017
doc. ThLic. Ing. arch. Jiří Kupka, Ph.D., doc. Ing. arch. Ivan Vorel, CSc.

Recenzovaný Článek popisuje analýzu historické krajinné struktury na krajské úrovni v rámci Územní studie cílové charakteristiky krajiny Moravskoslezského kraje. Krajinářská témata se promítají i do většiny plánovacích nástrojů, a to v různých měřítcích, od celostátní až po obecní úroveň. Uvedená studie představuje možný postup pro identifikaci dochovaných historických krajinných struktur na krajské úrovni, přičemž je tento postup při drobných modifikacích uplatnitelných univerzálně.

30.10.2017
Ing. Jindřich Kotas, technolog a chemik ve společnosti Euroclean, VŠCHT Praha – FTOP – Ústav technologie vody a prostředí

Recenzovaný Od 1.1.2017 je účinná nová verze Atomového zákona. Starý zákon 18/1997 byl nahrazen novým zákonem 263/2016. Důvodem vzniku nové verze je sjednocení s legislativou Evropské unie a Evropského společenství pro atomovou energii, konkrétně se směrnicemi rady 2013/51 a 2013/59. Kromě vlastního Atomového zákona vznikly také nové verze prováděcích předpisů (17 vyhlášek a 2 nařízení vlády) a zavedly se změny ve 13 jiných zákonech.

18.9.2017
MUDr. František Kožíšek, CSc., Státní zdravotní ústav, vedoucí Národního referenčního centra pro pitnou vodu SZÚ

Recenzovaný Jaký by měl být přístup hygieniků k využití recyklovaných vod? Přístup by měl být bez předsudků, ale kritický, opírající se o princip předběžné opatrnosti. Nelze do budoucna očekávat, že hygienici budou recyklování vody v ČR zvlášť podporovat, zejména v kontaktu s člověkem a potravinami.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.