logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vlastnosti a zdroje vody
Archiv článků od 2.7.2018 do 13.11.2018

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

10.11.2018
doc. Dr. Ing. Ivana Kabelková, garantka projektu POČÍTÁME S VODOU

Recenzovaný Kde je největší překážka implementace hospodaření s dešťovou vodou a co by mohlo být tou správnou motivací kromě zrušení výjimek ze zpoplatnění odvádění srážkových vod do kanalizace? Jaké jsou zkušenosti s ozeleněním budov? A jaké jsou investiční a provozní náklady na zelenou střechu?

6.11.2018
EuroClean, s.r.o.

Neustále se zpřísňující legislativa kolem kvality pitné vody nutí provozovatele vodovodních sítí hledat efektivnější řešení pro jejich mikrobiologické zajištění. Dle vyhlášky č. 70/2018 Sb. musí mít pitná voda takové fyzikálně-chemické vlastnosti, které nepředstavují ohrožení veřejného zdraví. Pitná i teplá voda nesmí obsahovat mikroorganismy, parazity a látky jakéhokoliv druhu v množství představující zdravotní riziko.

Výskyt koliformních bakterií ve vodě - mohou vznikat i rozkladem listí ve studni, Escherichia coli, foto Euroclean
25.10.2018
redakce dle podkladů společnosti Euroclean

Koliformní bakterie se dostávají do vody především ze septiků a městské kanalizace. Dále se mohou do vody dostat splachem odpadů ze zemědělství. Koliformní bakterie mohou vznikat i ve studních rozkladem listí či jiného biologického materiálu. Způsobují běžné střevní potíže, nebo i koliku.

17.10.2018
Hellstein spol. s r.o.

Přísnější nároky na kvalitu odpadních vod, rozšíření závodu nebo stavba nového zařízení znamená pro mnohé průmyslové podniky hledání nových technologických řešení. Firma Hellstein má řešení.

25.9.2018
REHAU s.r.o.

Dvěma základními požadavky na rozvod pitné vody je bez diskuze kvalita a spolehlivost. Zpřísňující se legislativní normy na hygienu pitné vody mají zajistit, aby se dodané médium neznehodnotilo v domovních rozvodech. Spolehlivost jde pak ruku v ruce s životností potrubí, která by měla dosáhnout minimálně 50 let.

6.9.2018
redakce dle tiskové zprávy MŽP ČR

Národní tým řeší kroky státní správy, samosprávy, ale i soukromého sektoru v boji se suchem. Jde o zásobování pitnou vodou, šetrnější hospodaření s vodou v průmyslu a změny stavební legislativy. Dále řeší zasakování a zadržování vody ve městech i v obcích, adaptaci budov a efekt tepelných ostrovů.

29.8.2018
SOVAK ČR

V ČR se stává běžnou praxí, že benefity z používání pesticidů (vyšší výnos plodin) realizuje agrární sektor, ale negativní účinky aplikace těchto látek však v plné míře dopadají na obor vodárenství.

21.8.2018
WILO CS, s. r. o.

Změna klimatu je jednou z největších výzev, která nás čeká v nejbližší době. Zvyšující se emise CO2 způsobují rostoucí teploty, což znamená, že můžeme očekávat rostoucí počet dní extrémního počasí a prodloužená období sucha.

16.8.2018
Hellstein spol. s r.o.

Nepolevující vedra a sucha zažíváme rok od roku častěji a předpověď na léto říká, že letošek nebude výjimkou. Pro spoustu zahrádkářů je dlouhodobé sucho doslova pohromou. Skoro každý si sice vytváří vlastní zásoby dešťové vody, jenže když ne a ne zapršet, zdroje brzy vyschnou. Obzvlášť na menších městech nebo vesnicích může být v letním období o vodu nouze. Přitom jednoduché, a navíc ekologické řešení dávno známe.

© ondrej83 - Fotolia.com
9.8.2018
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

V rámci nové výzvy MŽP "Ekoinovace" lze předkládát návrhy na pilotní projekty v rozsahu cca 200 tis. až 20 mil. Kč. V první vlně byl podpořen mj. projekt smart grid sítě tepla a elektrické energie, výroby a využití biometanu jako CNG pro dopravu nebo dodávaného do rozvodu zemního plynu. Příjem návrhů končí 30. 10. 2018

8.8.2018
ČistáVoda s.r.o.

Filtry na vodu se dnes stávají běžnou součástí domácností. Lidé chtějí mít jistotu, že voda, kterou dennodenně pijí, neobsahuje žádné škodlivé látky a je stoprocentně bezpečná. Chcete vědět, proč je filtrace vody důležitá a jaké zařízení je pro vás na úpravu vody vhodné? Poradíme vám.

7.8.2018
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Špatná kvalita pitné vody, nedostatečné zásoby, vysychající vrty – to jsou nejpalčivější problémy, se kterými se v poslední době potýká stále více měst a obcí. Vodu nechceme zdražit. Chceme ale snížit sazbu DPH a do novely vodního zákona zapracovat sucho, říká ministr Brabec.

Význam cíle Pitná voda a kanalizace (SDG 6) v ČR již druhým rokem významně roste, ilustrační obrázek, foto D.Kopačková, redakce
5.8.2018
redakce

Zdraví a kvalitní život spolu s dostatkem pitné vody – dvě hlavní priority, které Češi považují za nejdůležitější z celkem 17 Cílů udržitelného rozvoje (tzv. SDGs). Ty Česká republika přijala spolu se všemi členskými státy OSN v roce 2015 jako základní pilíře programu rozvoje planety do roku 2030.

Staré vodovoní potrubí, Muzeum vodárenství Podolí, foto D.Kopačková, redakce
4.8.2018
Jiří Dejmek, historik PVK, Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

V letošním osmičkovém roce si připomínáme i jedno významné výročí, které však není v širší veřejnosti příliš známé. Je to možná tím, že se nejednalo o žádnou pohromu, revoluci či podobnou katastrofu.

19.7.2018
ČistáVoda s.r.o.

Trápí vás tvrdá voda a usazeniny v koupelně či spotřebičích, kterými protéká? Poradíme vám, jak se zbavit problémů s vodním kamenem jednou provždy. Ideální možností je použití změkčovače vody, který vodu upraví, zabrání tvorbě vodního kamene a přitom nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

Jiří Lipold, technický ředitel společnosti Čevak
2.7.2018
E.ON Česká republika, s.r.o.

V rozhovoru s technickým ředitelem Čevak o vodě a úsporách najdete např.: ČOV s kogenerací pro spalování kalového bioplynu jsou schopné pokrýt velkou část své spotřeby elektrické energie vlastní výrobou. Přesměrování 1ha zpevněných ploch a střech mimo kanalizaci může znamenat významnou úsporu.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.