logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Úspory energie v domácnostech
Archiv článků od 27.7.2001 do 18.11.2002

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

18.11.2002
BRILON a.s.

Na blížící se výstavě Aqua-therm představí Procom Bohemia s.r.o., autorizované zastoupení francouzské společnosti GEMINOX s.a. v ČR, novou řadu kondenzačních kotlů THRi, která je dokonalým zhodnocením 20-letých zkušeností ve výrobě této techniky.

7.11.2002
Jan Tywoniak, ČVUT Praha

Příspěvek se zabývá základní otázkou, zda máme i nadále považovat nízkoenergetické budovy za něco výjimečného nebo se již jedná o součást běžné výstavby. Připomínají se obecné souvislosti udržitené výstavby a životního cyklu budovy. Podrobně je představena nová česká technická norma obsahující požadavky na tepelnou ochranu budov, především z pohledu strategií nízkoenergetického stavění a cílů snižování environmentálního zátížení.

31.10.2002
SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú., Juraj Krivošík

Jaké jsou zkušenosti a úskalí při spalování dřeva či zemědělských produktů doma a v zahraničí? Jak připravit a jak financovat projekty na využití biomasy, aby byly efektivní?

25.10.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Dnešním tématem seriálu je jedna z konkrétních aplikací pro inteligentní budovy: systém hotelového managementu. Dále jsou popsány význam systému pro plánování a organizaci údržby a také komunikační prostředky.

22.10.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Rekonstrukce ústředí České národní banky svým objemem představuje největší současnou rekonstrukci v České republice. Dodávka komplexního řídícího systému je zcela jistě významná referce pro každou firmu z oboru.

18.10.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

V řízení energetického hospodářství budov se pro dosažení úspor energie dají uplatnit i jednoduché principy. Jedním z nich je i fakt, že většina zařízení je výkonově dimenzována pro nejhorší možný případ - např. ventilátory VZT jednotek mohou být vypnuty na 10 minut každou hodinu, aniž by se to projevilo na kvalitě prostředí.

25.9.2002
HYDRONICKÉ SYSTÉMY s.r.o.

Jak zajistit správný a bezhlučný provoz termostatických radiátorových ventilů, stabilizaci tlakové diference a dalších požadavků zákona č.406/2000 Sb. pomocí jediné armatury InLine koncepce se dozvíte na semináři, který je pořádán v sedmi krajských městech.

19.9.2002
Phil Badger, president of General Bioenergy Inc, přeložil Ing. Václav Sladký, CSc., CZ Biom - České sdružení pro biomasu

Teroristický útok na Světové obchodní středisko (WTC) jak nikdy před tím zesílil obavy mnohých Američanů ze zranitelnosti USA a vzrůstající závislosti na dovozu ropy z cizích zemí. Posílil také obecný zájem o rozvoj bioenergií a ostatní obnovitelné, místně dostupné zdroje energie. Veřejné mínění vyjadřuje soustavně silnou podporu obnovitelným zdrojům a zdá se, že až dvě třetiny obyvatelstva podporují snahy o úspory energií a programy týkající se obnovitelných zdrojů.

12.9.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Rok 1885 je rokem vzniku společnosti Johnson Controls. Jejím zakladatelem byl profesor Waren S. Johnson, vynálezce termostatu a humidistatu. Dnes koncern, se sídlem ve městě Milwaukee v USA, zaměstnává přibližně 70 000 zaměstnanců, což představuje 257 prodejních a servisních poboček po celém světě.

3.9.2002
TERMO KOMFORT, s. r. o., Ing. Josef Slováček

Nejčastější instalace tepelného čerpadla je do nového rodinného domu, kde je nízkoteplotní, převážně podlahový topný systém. Článek porovnává výhodnosti jednotlivých typů z hlediska energetického přínosu, investiční náročnosti a realizovatelnosti.

19.6.2002
Jan Tywoniak, Doc. Ing. Jiří Novák CSc., ČVUT Praha

Z lokálního pohledu uživatele a tím i dodavatele domu je dnes již i u nás důležitým hodnotícím kritériem spotřeba energie na vytápění a ohřev TUV. V hospodářsky vyspělých státech se vliv budovy na životní prostředí posuzuje také z širšího pohledu udržitelného rozvoje.

30.4.2002

Série celkem 9 odborných seminářů proběhne v termínech 14. - 30.5. v různých městech ČR. Svou náplní jsou určeny projektantům, provozovatelům, zástupcům investorů, technickým i montážním pracovníkům, ale i dalším zájemcům z oblastí vytápění, chlazení, centralizovaného zásobování teplem a průmyslových sítí.

27.7.2001
Ing. Karel Kabele, CSc., Katedra technických zařízení budov ČVUT v Praze, Fakulta stavební

Autor nabízí nový pohled na moderně projektované budovy ze zorného úhlu vytápění, větrání a klimatizace. Překvapující je u těchto budov především poměr energetických ztrát a zátěží, oproti budovám tradičním. Zajímavé je i využití akumulačních schopností budovy, kdy díky malé potřebě tepla má i běžná konstrukce velký vliv na celkovou tepelnou bilanci.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.