U příležitosti výročí 20 let značky KORADO Vás zveme v sobotu 10. září 2011 od 9:00 do 14:00 na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v našem výrobním závodě v České Třebové. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Objekt OLÚ Albertinum je jedním z objektů spadajícího do balíčku objektů Pardubického kraje, kde se aplikovala metoda EPC. Realizací energeticky úsporného projektu došlo ke zrušení centrální parní kotelny a proběhla výstavba nové plynové centrální kotelny o výkonu 1690 kW v budově stávající výměníkové stanice.
Společnost Armacell vyvinula speciální materiál AF/Armaflex, který v sobě spojuje vynikající izolační schopnosti a antibakteriální ochranu. Další předností izolace AF/Armaflex jsou její velmi dobré požární vlastnosti. Materiál, z něhož je izolace vyrobena, je nehořlavý, nekape a má samozhášecí vlastnosti.
Jak zajistit, aby se podkroví v létě nepřehřívalo a v zimě z něj naopak neunikalo teplo? Řešení nabízí izolace z kamenné vlny ROCKWOOL. Klasickým způsobem zateplení dvoupláštové střechy je kladení izolace ve dvou vrstvách – nejprve mezi krokve a pak pod krokve, čímž výrazně omezíme vliv tepelných mostů dřevěných trámů.
Během topné sezony, kdy bylo topení několik měsíců v provozu, se může spalovací komora kotle zanést, což zhoršuje účinnost systému a má za následek vyšší spotřebu energie na přípravu teplé vody v létě a na vytápění v zimě, tedy vyšší náklady. Následkem dlouhodobého zanedbávání pravidelné údržby může docházet u kotlů s odvodem spalin do komína i k silnému znečištění výměníku a následnému úniku spalin do okolního prostředí.
Zvýšená ochrana proti kmitání zlepšuje tepelný komfort a snižuje spotřebu energie, neboť optimalizuje teploty uvnitř budovy. Úspora energie 8-15 %, úspora čerpací práce 3-5 %. Článek představuje inteligentní regulační ventily Danfoss iMCV se servopohonem pro HVAC. Obsahuje technické detaily a praktický příklad.
Dovolujeme si Vám představit tepelná čerpadla Panasonic Aquarea a především se podělit o zkušenosti s instalací, oživováním a provozem. Jedná o tepelné čerpadlo systému vzduch-voda využívající energii z venkovního vzduchu, která se předává ve formě vody pro vytápění domu a přípravu teplé vody.
Hlavním tématem byla úspora energie a redukce CO2. Pozornost upoutala především novinka firmy LOOS – plně automatické najíždění, udržování v pohotovostním režimu a odstavování středotlakých parních kotlů SUCcess. Hlavními znaky této regulace je inteligence, plnoautomatický provoz a šetrné zacházení s kotlem při startu a vypínání.
Většina výzkumů v energeticky úsporném stavění se soustředí na konstrukci budov, použité materiály nebo využití alternativních zdrojů energie. Prediktivní regulátor využívá termodynamický model budovy a předpověď počasí a umožňuje předpovídat vývoj vnitřních teplot v krátkodobém horizontu, nastavení parametrů regulace pro optimalizaci ti a minimalizaci energetické náročnosti.
Fenix představil novinky a zajímavou referenci - pro realizaci podlahového vytápění v historických domcích ve Zlaté uličce jsou použity atypické topné rohože ECOFLOOR.
Cílem tohoto článku je představení možností úspory energií pomocí prediktivního regulátoru, který využívá termodynamický model budovy a předpovědi počasí. To umožňuje předpovídat vývoj vnitřních teplot v krátkodobém horizontu a na základě toho nastavení parametrů regulace tak, aby byly splněny požadavky na hodnoty vnitřních teplot a přitom byla minimalizována energetická náročnost.
Rekonstrukce technologického zázemí a realizace úsporných opatření v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí (ÚPMD) je dalším příspěvkem na téma využívání projektů EPC. Projekt realizovaný společností Siemens byl zahájen v roce 2003, takže na základě dosažených výsledků lze již hodnotit jeho efektivitu.