Při opravách plochých střech může vzniknout mnoho nepředvídatelných situací a proto techničtí poradci výrobce hydroizolací BMI Icopal, BMI Vedag pro Vás připravili webinář na toto téma.
S ohledem na rostoucí ceny energií a vytápění hledáme způsoby, jak snížit náklady na provoz budov. Prvním a nejčastějším krokem je výměna nebo montáž izolace. Zatímco nové budovy mají moderní izolační systémy, starší budovy nemají izolaci vůbec nebo je použité řešení málo účinné. Zateplení je proto nezbytné pro úsporu energie a zvýšení komfortu bydlení.
Moderní technologie zajišťující kvalitu vnitřního prostředí mají své uplatnění i v historických rekonstruovaných budovách. V realizaci budovy VIA UNA se uplatnily hlavní výhody vzduchotechnického potrubí Climaver Neto. Na podrobnosti jsme se ptali přímo ve zrekonstruované ikonické památce v ulici Na Příkopě.
Zateplení fasády má zásadní vliv na energetickou náročnost domu a přináší řadu výhod. Přispívá ke snížení tepelných ztrát, zlepšuje tepelnou pohodu v interiéru, snižuje kondenzaci vlhkosti, což napomáhá udržovat zdravé a suché prostředí v domě a snižuje pronikání hluku z okolí. Účinnost izolace závisí především na kvalitě použitých izolačních materiálů a jejich správné instalaci tak, aby nedocházelo ke vzniku tepelných mostů. Co byste měli vědět o zateplení domu a jeho energetické účinnosti? Poradíme vám!
PIR a PUR desky mají výborné izolační a mechanické vlastnosti, které předčí např. běžný polystyren. Práce s nimi a aplikace v konstrukcích je přitom stejně snadná. Víte, kde všude je lze využít a jakých dalších benefitů se při tom dosáhne? Využijte komplexní zdroj informací ve webináři, který připravil Jan Hodinka a Radim Lovětínský ze společnosti PCC Morava – Chem.
I když se výzvy mění, základní princip zůstává stejný, zejména pokud jde o zvyšování energetické účinnosti a dosažení klimatické neutrality budov. Naše produkty a služby jsou výsledkem šedesáti let zkušeností. Naše novátorská síla definuje stále nové mezinárodní standardy, které zjednodušují a zefektivňují výstavbu a zároveň otevírají nové konstrukční a architektonické možnosti. Odborný tým společnosti Schöck je díky svým zkušenostem, kompetencím a know-how připraven na budoucnost.
Rozšíření dotačního titulu Nová zelená úsporám rozhýbe trh se zateplením. Rostoucí poptávku o minerální izolaci zaznamenávají i v továrně Knauf Insulation v Krupce, kde výrobní linky jedou na plnou kapacitu. Zvýšený zájem o izolaci předpokládá i ministr životního prostředí Petr Hladík, který v Krupce navštívil technologicky nejmodernější výrobní linku na izolace ve střední Evropě.
Obor stavebnictví produkuje 40 % veškerého pevného odpadu. V ČR je to 12 milionů tun stavebního odpadu za rok, přičemž nemalou část tvoří také izolační materiály. Jejich recyklace a znovu zapojení do výrobního procesu už částečně funguje – neznečištěné zbytky materiálu takto odebírá a zpracovává společnost Isover.
V dnešní rychle se měnící době oprava stávajících bytových domů nabývá stále většího významu. Staré budovy, které kdysi dobře sloužily a léta vyhovovaly potřebám majitelů, mají nyní velký potenciál proměnit se v moderní, energeticky soběstačnější a esteticky přitažlivější domy. Komplexní revitalizace bytového domu představuje nejen významnou investici do budoucnosti, do lepšího a kvalitnějšího bydlení, ale také i významnou úsporu v podobě snížení nákladů za energie až o 70 %.
Nejčastěji nás trápí vysoké teploty v obytných prostorech během léta a nutnost přílišného topení v zimě. S vlhkostí a plísněmi se setkává 30 procent Čechů. Těmto problémům lze předejít např. kvalitním zateplením, necelá třetina Čechů žije totiž v nezateplených obydlích. V roce 2017 o jeho realizaci uvažovala pouhá čtvrtina, v současnosti, hlavně kvůli vysoké návratnosti investice, o zateplení přemýšlí třetina Čechů, vyplývá z průzkumu Sdružení EPS ČR.
Všechny druhy izolace tvoří poměrně křehký materiál. Při práci s nimi proto musíme být obezřetní a o skladování platí totéž. Aby izolace plnila svojí funkci na 100 %, nesmíme ji při skladování poškodit nebo umístit do nevhodných podmínek. V závislosti na druhu izolantu se řeší hlavně ochrana před vodou a vysokými teplotami.
Unikátní fasádní systém vznikl díky českým pracovníkům výzkumu a vývoje napříč divizemi Rigips, Weber a Isover. Podpora inovací patří mezi priority Skupiny Saint-Gobain globálně i v České republice. Jenom v ČR investuje do výzkumu a inovací řádově miliony korun ročně. Jedná se o pionýrské řešení, které používá pro vnější opláštění sádrové desky a jeho instalace probíhá téměř výhradně bez použití vody.