logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Tepelné izolace
Archiv článků od 27.9.2022 do 24.3.2023

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

Petr Hladík, ministr životního prostředí ČR
21.3.2023
redakce

Nová zelená úsporám Light eviduje od svého spuštění již více než 20600 žádostí za 2,3 mld. korun. Vyplaceno bylo již 752 milionů. MŽP se nyní zaměří na cílené oslovování potenciálních zájemců o dotaci na zateplení a výměnu oken.

16.3.2023
IP Polná s.r.o.

I když jsou občas ještě pěkné ranní mrazíky, jaro se blíží mílovými kroky. Než se nadějeme, vytáhne nás slunce ven na zahrady, kde začnou probíhat jarní úklidy. Nejen zahrada však potřebuje svojí pozimní úpravu. I náš dům na ni čeká.

10.2.2023
IP Polná s.r.o.

Náklady na energie jsou nyní tak vysoké, že si většina z vás láme hlavu, jak to všechno zvládne. Cest je několik, nemusí se tolik topit, více se oblečeme, přejdeme na jiný zdroj tepla. Ale takhle se nedá žít věčně. Zkuste myslet dlouhodobě a udělejte něco pro vaše pohodlí. Poradíme vám, jak na to!

Bytový dům v Praze © TZB-info
28.1.2023
redakce

Státní fond životního prostředí zveřejnil nové závazné pokyny pro žadatele od 1. 6. 2022. Přinášíme aktualizované hodnoty příspěvků v jednotlivých oblastech.

27.1.2023
redakce

Po dvou týdnech od spuštění eviduje Nová zelená úsporám Light přes 8 tisíc žádostí za téměř miliardu korun. Ministerstvo životního prostředí zvyšuje objem finančních prostředků na 3 miliardy. Výhledově bude nabídka rozšířena i pro bytové domy. Standardní Nová zelená úsporám projde v roce 2023 inovacemi. Na tiskové konferenci a v tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedl ministr životního prostředí Marian Jurečka.

23.1.2023
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Isover

Inovativní řešení vzduchotechnického potrubí v oblasti TZB, systém CLIMAVER®, je na českém trhu novinkou, ale v celosvětovém měřítku má již padesátiletou tradici. Věděli jste, že od prvního uvedení na trh již bylo nainstalováno po celém světě více než 200 mil. m2 těchto vzduchovodů?

23.12.2022
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Izolaci domu má většina z nás spojenou spíše s teplejším obdobím. Připravit dům na přicházející mráz ovšem můžete i nyní. Foukaná vata umožňuje bleskurychlou aplikaci během jediného dne. Dostane se do těžce přístupných prostor, nesesedá a pomůže také s odhlučněním. Působí jako účinná protipožární ochrana.

12.12.2022
EJOT CZ, s.r.o.

Bezproblémové upevnění prvků na fasádu s kontaktním zateplovacím systémem, ať už ve fázi jeho zhotovení nebo při následné montáži lze zajistit volbou vhodného upevňovacího prvku. Tak lze vytvořit staticky relevantní upevnění, které negativně neovlivní ani tepelně izolační vlastnosti zateplení, ani nepoškodí zateplovací systém vytvořením případných netěsností v základní vrstvě.

28.11.2022
GUMEX, spol. s r.o.

Únik tepla představuje v prodejnách a výrobnách nepříjemnou záležitost zejména v době, kdy se teploty venku pohybují jen pár stupňů nad nulou a uvnitř musíme topit. Zabránit úniku tepla však lze i bez složitých stavebních úprav. Jednoduchým řešením jsou speciální závěsné fólie, které se umisťují do průchodů a vrat. Díky dobrým izolačním vlastnostem dokážou udržet teplo přesně tam, kde potřebujete.

19.11.2022
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Většina domů začala letos topit už v září. Jak tedy zkrotit vysoké účty za energie? Izolace domu foukanou vatou nabízí řešení, které domácnosti ušetří desítky až stovky tisíc za vytápění. Jaké jsou aktuální trendy v zateplování a proč je foukaná vata tak oblíbená? Vysvětluje Jiří Muller, aplikační manažer Knauf Insulation.

27.10.2022
Huntsman Building Solutions

Dlouhé slovní spojení „kvalita vnitřního prostředí“ se skloňuje stále častěji, protože už nelze ignorovat fakta svědčící o souvislosti mezi zdravím domu a fyzickým a duševním zdravím jeho obyvatel.

25.10.2022
SuperFOIL - THIRD SOLUTION s.r.o.

SuperFOIL je tepelná izolace pro střechy, stěny i stropy. Funguje na principu reflexe, tedy odrážení tepelného záření. Je to vícevrstvá fólie, typů výrobků v technologii SuperFOIL je více dle druhu užití. O tom, jaké možnosti nabízí tato novinka v izolacích, jsme si ve studiu estav.tv povídali s Ing. Markem Prosickým.

24.10.2022
IP Polná s.r.o.

Každou zimu z nedostatečně izolovaných domů utíká nevyužité teplo za desítky tisíc korun a ne každý může tyto ztráty zaplatit. Každý rok vám také vyúčtování přinese pěkné překvapení. Ve většině případech zrovna ne dvakrát příjemné. A nikdo neví, co nás čeká teď po obřím zdražování. Jak dlouho si myslíte, že budete moci tyto drahé účty ještě platit? Nebylo by dobré si sednout a zamyslet se, co s tím provést, a raději ušetřené peníze využít na něco užitečného.

Izolace z mineralní vlny poškozená kunami
17.10.2022
Crossin Insulations

Vysoké a neustále rostoucí ceny energií mají za následek vysoké provozní náklady budov. Týká se to především vytápění a také stále častěji i výdajů spojených s používáním klimatizace. Kvalitní izolace je klíčem k úsporám a zvýšení komfortu bydlení. Tepelná modernizace starých budov a budov postavených zastaralými technologiemi se stále více stává nutností.

4.10.2022
Crossin Insulations

Dobrá izolace stěn a podkroví rozhoduje o provozních nákladech objektu a komfortu bydlení v novém domově. Pozornost by měla být věnována zejména izolaci podkroví. Podkrovím můžete totiž ztratit až 30 % tepla. Je to také užitný prostor, ve kterém žijeme a očekáváme teplo v zimě a chládek v parném létě. Klíčový je výběr správného izolačního materiálu a technologie aplikace.

28.9.2022
IP Polná s.r.o.

Zdražování. To na nás vyskakuje ze všech stran. Nejenže to vidíme, ale hlavně pociťujeme ve svých peněženkách a rodinných rozpočtech. Nikdo neví, kam až se ceny vyšplhají, a proto je nejvyšší čas přemýšlet, jak zabránit velkým měsíčním výdajům.

27.9.2022
SuperFOIL - THIRD SOLUTION s.r.o.

Rezidence Preslova – klenot v srdci Ostravy. Skvělá adresa u městského parku Komenského sady, kde je k dispozici zázemí pro sportovce, rodiče s dětmi i domácí mazlíčky. Jedná se o jednu z nejluxusnějších lokalit v centru Ostravy.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.