Obvodové stěny Protect Wall jsou určeny pro dřevostavby a nabízejí difuzně otevřenou skladbu obvodového pláště složenou z dřevovláknité izolační desky a nosné zavětrovací sádrokartonové desky Knauf Diamant.
Dle výzkumu výrobců a dodavatelů zateplovacích systémů ETICS je víc než 90 % vad způsobeno nekvalitním provedením. Mezi nejčastější vady patří ztráta přídržnosti lepicí hmoty k povrchu podkladu. Ta je obvykle způsobena nedostatečným pokrytím plochy tepelné izolace lepicí hmotou nebo méně kvalitním provedením. Obdobným problémem na vnější straně zateplovacího systému je separace základní vrstvy od izolantu.
Přesně v duchu sloganu „Pasivní dům je nejlepší důchodové pojištění“ se majitelé rozhodli pro stavbu dřevostavby, která se svými parametry velmi blíží pasivnímu domu. Strojní větrání s rekuperací zajišťuje výměnu vzduchu v chladných měsících, v létě manželé větrají tradičně okny. Teplou vodu ohřívá tepelné čerpadlo.
Společnost Fronius uvádí na trh dvě různé technologie zbrusu nových střídačů. Nabízejí maximální flexibilitu a jsou ideálním řešením pro malé střešní elektrárny, které kladou důraz na vlastní spotřebu. Fronius Galvo a Fronius Symo nabízí statickou a dynamickou podporu sítě prostřednictvím jalové energie i v této malé výkonové kategorii. Jaké další výhody nabízejí tyto střídače?
Kvality našich domovů prověřila nedávná vlna letních veder. Cihlový pasivní dům udrží příjemné klima v létě i v zimě. Na výstavbu rodinného domu z cihel Family 2in1 s velmi nízkou energetickou náročností, který splní požadované podmínky včetně neprůvzdušnosti obálky budovy, můžete nyní získat dotaci až 550 000 Kč z programu Nová zelená úsporám.
Tým ČVUT Solar Decathlon 2013 celý AIR House sbalil do sedmi námořních kontejnerů o délce 40 stop (12,2 m) – dům, technologie, nářadí pro stavbu v USA i zařízení, kterým bude vybaven interiér na veřejnou přehlídku. AIR House se postupně svlékl ze všech svých „kůží“. Jako první šla dolů střecha. Následovalo boční stínění, fasádní a střešní tepelně izolační sendvičové panely.
Mezinárodní studentská soutěž Solar Decathlon se poprvé konala v roce 2002. 20 vybraných univerzitních týmů z celého světa má za úkol navrhnout, postavit a provozovat energeticky soběstačný solární dům. Stavby vznikají na půdě univerzit, hotové domy se představí v říjnu 2013 v Kalifornii. Tým ČVUT se letos probojoval do finále jako jeden ze dvou evropských týmů se soutěžním konceptem AIR HOUSE.
Studie1, kterou zadaly Asociace výrobců minerální izolace, Cech pro zateplování budov a Sdružení EPS ČR v prvním kvartále 2013, představuje dva hlavní scénáře vývoje úspor energie na vytápění v rezidenčním sektoru ČR a informativně také vývoj úspor energie na vytápění v sektoru školství.
Minimalistický, ale útulný dřevěný domek s terasou, kompletně prošpikovaný moderními technologiemi, které umožní soběstačnost a minimální náklady za energie. Tak by podle studentů ČVUT měl vypadat dům budoucnosti. Jejich stavba zvaná Air House, která od tohoto týdne vzniká v pražských Dejvicích, se zúčastní jako vůbec první český zástupce mezinárodní soutěže o nejefektivnější ekologický dům Solar Decathlon.
Opět nastala doba, kdy se začaly stavět fotovoltaické elektrárny a jelikož se stále množí dotazy typu: „Připojuje se?“ a „Vyplatí se fotovoltaika i po snížení výkupních cen?“ atd., rozhodli jsme se sepsat podrobnosti jedné z našich realizací. Chceme vám ukázat, že i nelehká cesta k fotovoltaické elektrárně se stále vyplatí. Veškerá použitá data i čísla jsou skutečná.