logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Hliníkové profily Schüco v oceněném studentském projektu AIR House

Přestože v Kalifornii je již bývalá ranvej, kde na několik soutěžních dní vyrostlo energeticky soběstačné městečko „Solar Decathlon“, zcela vyklizená a AIR House v kontejnerech putuje zpátky domů, vraťme se alespoň na moment k úžasnému výsledku, kterého dosáhl český tým studentů z ČVUT. Projekt pod vedením Fakulty architektury, která úzce spolupracovala s Fakultou stavební, získal v rámci celkového hodnocení krásné 3. místo. Zásluhu na umístění nelze upřít ani studentům Fakulty dopravní, Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní či Univerzitnímu centru energeticky efektivních budov.

Environmentální a energeticky nezávislá stavba AIR House odbornou porotu soutěže Solar Decathlon 2013 zaujala jedinečnou architekturou, založenou na jednoduchosti a čistotě, s důrazem na propojení vnitřních a vnějších prostor, tedy přírodních materiálů, okolní přírody a světla. Takovýto koncept mimo jiné vyžaduje zvolit vhodné otvorové výplně. Pro AIR House byly vybrány hliníkové profily značky Schüco. Jedná se o systémové řešení vysoce tepelně i zvukově izolovaných profilů s úzkými pohledovými šířkami a čistým designem.

Společnost Schüco CZ s.r.o. týmu poskytla okenní systém AWS 70.HI (Uf = 1,6 W/(m²K), pohledová šířka 117 mm), dveřní systém ADS 70.HI (Uf = 1,89 W/(m²K), pohledová šířka 147 mm) a posuvný element z profilů ASS 70.HI (Uf = 1,6 W/(m²K), pohledová šířka 117 mm). Dle preferencí investora lze vybírat z různých designových variant a ovládacích prvků, mechanických i automatizovaných. K dispozici jsou bezbariérová provedení, různé stupně zabezpečení či možnost napojení na centrální řízení objektu. Posuvný pákový systém zaručuje tichý a snadný přístup bez nároků na okolní prostor, neboť dveře se otevírají v jedné rovině. Variantou u posuvu je integrace skrytého kování s pohonem e-slide pro ještě pohodlnější ovládání. Hliníkové profily Schüco zkompletovala a do projektu dodala firma Sipral a.s.

„Se studenty Fakulty architektury ČVUT v Praze dlouhodobě spolupracujeme v rámci Spolku posluchačů architektury. Jsem proto rád, že jsme prostřednictvím Sipralu mohli podpořit i tento zajímavý projekt pod vedením ČVUT. Soutěžnímu týmu gratulujeme ke krásnému úspěchu a těšíme se na možnost spolupráce u dalších studentských aktivit,“ dodává Ing. Petr Herynek z marketingu firmy Schüco CZ s.r.o. Kromě pražského Spolku posluchačů architektury Schüco podporuje například studenty z Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci.

Schüco AWS 70.HI
Schüco AWS 70.HI
Schüco ASS 70.HI
Schüco ASS 70.HI
Schüco ADS 70.HI
Schüco ADS 70.HI

Pro informace o produktech Schüco navštivte www.schueco.cz.

Informace o soutěži Solar Decathlon 2013 a projektu AIR House najdete na www.airhouse.cz a www.solardecathlon.gov.

Zdroj fotografií: Martin Čeněk, ČVUT, Tým ČVUT a Schüco CZ s.r.o.

O společnosti Schüco „Zelené technologie pro modrou planetu“

Společně s celosvětovou sítí partnerů, architektů, projektantů a investorů vytváří firma Schüco International KG udržitelné opláštění objektů, a to ve vzájemné harmonii lidských potřeb, přírody a technologií. Přičemž vysoké požadavky na design, komfort a bezpečnost jsou dosahovány skrze energeticky efektivní řešení, vedoucí ke snižováním emisí CO2 a šetření přírodních zdrojů. Prostřednictvím svých tří divizí – kovových konstrukcí, plastů a New Energies – firma dodává na míru šité produkty pro novou výstavbu i modernizace, vždy přizpůsobené individuálním požadavkům zákazníků i klimatickým podmínkám. Společnost Schüco je spolu s 5 000 zaměstnanci a 12 000 partnerskými firmami aktivní v 78 zemích světa. Výše obratu v roce 2012 dosáhla hodnoty 1,8 miliardy eur. Kompletní informace naleznete na www.schueco.cz.

Systémová řešení pro okna, dveře, fasády a solární produkty


Schüco International KG
logo Schüco International KG

Společnost Schüco International KG nabízí systémy pro okna, dveře a fasády, které splňují vysoké požadavky na design, komfort a bezpečnost. Zároveň díky energetické efektivitě redukují emise CO2 a přispívají tak k šetření přírodních zdrojů.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.