Dřevěná smuteční síň s fasádou z hliníkového plechu SATJAM AluFalc je jednoduše efektní, estetická i odolná.
Recenzovaný Se zvyšováním nároků na tepelněizolační obálku budov narůstá význam tepelných mostů na celkové tepelné ztrátě jejich obálkou. Bodové tepelné mosty jsou ve výpočtech často zanedbávány, přičemž ale mohou vést k navýšení tepelných ztrát obálky budovy až o 35 %. Významnými bodovými tepelnými mosty jsou kromě jiného i prvky, které zabezpečují kotvení konstrukcí vystupujících před fasádu, jež plní nosnou funkci, jelikož hlavní důraz je kladen na únosnost takovéhoto prvku. Na trhu je dostupných několik variant kotevních systémů s řešením problematiky tepelných mostů. Tento článek se zabývá tepelnětechnickým posouzením vybraného kotevního systému a jeho experimentálním ověřením během zatížení v klimatické komoře.
Kdo přijíždí k výrobnímu závodu PREFA Aluminiumprodukte v rakouském Marktlu, tomu hned u vjezdu padne do oka moderní podniková hasičská základna s červenou střechou. Účelná budova, která současně demonstruje, co dokážou PREFA střešní šablony. Hlavními charakteristikami jsou flexibilita a plastický vzhled.
Pohledový beton se v současné architektuře a designu řadí k nejžádanějším povrchovým úpravám. Podtrhuje minimalismus staveb a skvěle působí v kombinaci s velkými prosklenými plochami i s teplými prvky typu dřevo. Imitace betonu zdobí fasádu nové skladové haly s reprezentativní prodejnou společnosti SMS Elektro v Českých Budějovicích.
Ve většině projektů architekti řeší splnění normou požadované hodnoty tepelné izolace s důrazem na pohledovou, estetickou stránku navrhované stavby. Důležité jsou přitom nejen tloušťky obvodových zdí, ale i řešení tepelných mostů v dalších kritických částech konstrukce – třeba na balkonech a lodžiích.
Na pokračující urbanizaci a rostoucí světovou populaci reagují města růstem do výšky. V závislosti na zeměpisné poloze musejí rezidenční i komerční výškové budovy čelit extrémním povětrnostním podmínkám, jako je silný vítr či pohyb konstrukce. Developeři, architekti a výrobci zase žádají energetickou úspornost, udržitelnost a flexibilní design budov.
Lednový veletrh BAU v Mnichově, lídr mezi světovými stavebními veletrhy, se vyznačoval šířkou sortimentu v ČR nevídanou, řešeními na přání klienta, nápady v detailech i celku a inovacemi. Hlavním sdělením již nebyly úspory energie. Ty jsou samozřejmé. Nešlo přehlédnout zaměření výrobců na co nejmenší zatížení odpady a důraz na recyklaci.