Produkt Schöck Isolink® ze sklolaminátové výztuže má v kategorii fasádní kotvy certifikaci jako prvek vhodný pro pasivní domy. Kotvy Schöck Isolink® jsou vhodné pro prefabrikované i monolitické konstrukce. Lze je využít i při rekonstrukci.
Hliníkové fasády mohou mít mnoho tváří. Definují je rozdílné tvary, velikosti i barvy. A právě především díky mnoha různým odstínům fasád PREFA na celkově dvaceti třech rodinných domech stejné koncepce připomíná Trondheimské sídliště Josefinesvingen pestrobarevnou mozaiku. Mozaiku, která navíc v každé roční době a v závislosti na světelných podmínkách mění svoji podobu.
Hlavní motivací pro zateplení jsou pro investory výrazně nižší náklady na vytápění objektu. Běžné zateplovací systémy umožňují různé povrchové úpravy. Co ale dělat v případě, pokud je požadavkem finálního povrchu domu keramický dekorativní obklad? Baumit nabízí brilantní řešení v podobě zateplovacího systému Baumit Ceramic.
TZB-info doporučuje Od 1. března 2020 byla navýšena podpora programu Nová zelená úsporám pro stávající bytové domy v Praze. V oblasti zateplení bytových domů A.2 např. stoupla podpora pro obvodové stěny z 510 na 680 kč/m2. Při koupi pasivního rodinného domu nebo bytu v pasivním bytovém domě může žádat první kupující. Nově se také podporuje instalace dobíjecích stanic pro elektromobily. Vyplývá to ze závazných pokynů všech třech výzev programu platných od 31. ledna a zveřejněných na stránkách programu.
Německý rodák Jan Werner propadl už v mládí kouzlu hor, zvláště těch ve Východním Tyrolsku. O to více si vážil nabídky navrhnout v Dölsachu nedaleko Lienzu dům pro rodinu místního zubaře. Z vily je nádherný výhled na zasněžené štíty Dolomit a sám dům je pak pro jeho majitele doslova rájem v centru velehor.
Recenzovaný Příspěvek pojednává o významu nasákavosti tradičních stavebních materiálů a schopnosti tradičních neizolovaných staveb odolávat vzlínající vlhkosti. Upozorňuje dále na některá rizika spojená s omezováním nasákavosti stavebních materiálů navrhovaných pro sanace vlhkosti a zasolení tradičních staveb.
Recenzovaný Kotviace systémy ťažkých budov, ktoré sú zvyčajne tvorené masívnou oceľovou konštrukciou, významne ovplyvňujú tepelnú ochranu budov, hlavne ich vplyvom na plnenie hygienického kritéria normy STN 73 0540-2, ako aj na výpočtovú hodnotu. koeficientu prestupu tepla na fasáde. Predložený článok sa zaoberá týmito dvoma tepelnými kritériami.
Recenzovaný Se zvyšováním nároků na tepelněizolační obálku budov narůstá význam tepelných mostů na celkové tepelné ztrátě jejich obálkou. Bodové tepelné mosty jsou ve výpočtech často zanedbávány, přičemž ale mohou vést k navýšení tepelných ztrát obálky budovy až o 35 %. Významnými bodovými tepelnými mosty jsou kromě jiného i prvky, které zabezpečují kotvení konstrukcí vystupujících před fasádu, jež plní nosnou funkci, jelikož hlavní důraz je kladen na únosnost takovéhoto prvku. Na trhu je dostupných několik variant kotevních systémů s řešením problematiky tepelných mostů. Tento článek se zabývá tepelnětechnickým posouzením vybraného kotevního systému a jeho experimentálním ověřením během zatížení v klimatické komoře.