Je energeticky úsporné bydlení pouze eurobyrokracie či marketingová bublina? Anebo je to opravdová nutnost, znamenající nejen kvalitní a zdravější bydlení, ale i injekci českému stavebnictví, které má významný vliv na rozvoj české ekonomiky?
Poslední letošní víkendový prázdninový výlet nás zavede do Brightonu. Experimentální dům je z 85 % postaven z odpadových materiálů, a to včetně starých plakátů, videokazet VHS a jednorázových zubních kartáčků. Cílem projektu je využít co největší množství recyklovaného materiálu a hledat co nejvhodnější produkty nebo technologie.
Teplárenské sdružení může, tak jako každé léto, soustředit své PR aktivity na vyplňování okurkové sezóny. Nejnověji jsme se dozvěděli, jak teplárny zachraňují sokoly a jak EU naopak likviduje ekonomiku návrhem na cíl energetické účinnosti. Zprávu týkající se evropského cíle pro energetickou účinnost, který „provětrá Evropanům peněženky“, bych si dovolil maličko rozebrat.
Česko-německá obchodní a průmyslová komora v Praze (ČNOPK) se na svých seminářích a konferencích zabývá kromě jiného také energeticky úspornými budovami. Zprostředkovává výměnu znalostí a zkušeností mezi českými a německými odborníky a pomáhá při navázání obchodních kontaktů mezi společnostmi z obou zemí.