logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Štítky energetické účinnosti (ErP) pro kombinované systémy vytápění

Od 26. 9. 2015 budou energetické štítky ErP povinné. Produktovými štítky budou topná zařízení, ohřívače vody a zásobníky vybaveny od výrobce. Při kombinaci zařízení budou muset tzv. systémový štítek vystavit odborné firmy. Video ukazuje, jak jim s tímto novým úkolem pomůže Viessmann.

Od 26. září 2015 budou energetické štítky ErP povinné, takže odborné firmy budou muset ve svých nabídkách topných zařízení, ohřívačů vody a zásobníků i kompletních zařízení uvádět zařazení účinnosti podle směrnice EU.

Specifika štítku energetické účinnosti pro kombinované systémy vytápění

Štítek energetické účinnosti pro kombinované systémy vytápění může prokázat u celého zařízení lepší zařazení do energetické třídy, než mají jednotlivé komponenty, jelikož štítek obsahuje stupnici až do A+++. Tak může být zařízení, jehož primární zdroj tepla je zařazen do A, např. rozšířeno o termické solární zařízení, čímž bude dosaženo celkové energetické třídy A+ nebo s dodatečným tepelným čerpadlem A++. Tím se výrazně zvýší energetická třída bivalentních a multivalentních systémů. Kompletní nabídka Viessmann má pro všechny oblasti použití a všechny energetické nosiče připraveny systémové komponenty, které jsou vzájemně sladěny – včetně inteligentní regulační elektroniky – tak, aby byla i při rozdílných konfiguracích zaručena vždy maximální energetická účinnost.

Jak odborné firmě pomůže se štítkem Viessmann?  • Při objednávce zařízení, která budou zapojena v systému, dodá firmy Viessmann přímo i systémový štítek.

  • Pokud je třeba sestavit indviduální štítek, pak Viessmann nabízí SW, kam se jednoduše zadají názvy nebo parametry prvků a SW provede výpočet štítku, energetickou účinnost celého zařízení. Štítek je možno si poté samozřejmě vytisknout.

A co je také důležité?

Firma Viessmann převezme právní zodpovědnost za správnost výpočtu.


VIESSMANN, spol. s r.o.
logo VIESSMANN, spol. s r.o.

Kompletní program Viessmann nabízí individuální řešení s efektivními systémy v nejvyšší kvalitě pro všechny oblasti použití a energetické zdroje - vytápění, průmyslové energetické systémy, chladicí systémy.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.