Přibližně polovina stávajících budov v Evropě pochází z let 1945 až 1980. Řada z nich je ale zastaralá a zaostává za novostavbami komfortem i vnitřním prostředím. Ani budovy v Nizozemsku nejsou výjimkou.
Velké prosklené plochy směrem ke slunci a propojení obytné části domu se zahradou jsou u moderní výstavby standardem. Funkčně a esteticky nejvhodnějším řešením jsou dřevěné a dřevohliníkové zdvižně posuvné dveře – HS Portál. Díky mnoha inovativním prvkům, jako tlumiče dovírání, elektrické pohony, bezbariérové prahy apod. je jejich funkce ještě komfortnější.
Minimálně 300 000 obyvatel ČR je obtěžováno hlukem. Ochranu před hlukem a vibracemi má přitom zajišťovat stát, resp. příslušné orgány státní správy. Právě na ně se můžete obrátit, pokud máte podezření na překročení limitů hluku. Můžete tak dosáhnout realizace protihlukových opatření na náklady vlastníka zdroje hluku. Často jedinou možnou variantou je kompletní výměna oken.
V bánskobystrické poliklinice Novamed, spol. s r.o. byl po celkové rekonstrukci slavnostně uveden do provozu operační sál, ve kterém je vůbec poprvé na Slovensku použito namísto tradičních obkladů stěn unikátní antibakteriální sklo. Toto speciální sklo využívá antimikrobiální působení iontů stříbra, které ničí 99,9 % bakterií na jeho povrchu.
Referenční objekty s okenními, dveřními a fasádními systémy Schüco jdou celosvětově napříč privátní a komerční sférou, najdeme je v oblasti bydlení, vzdělávání a kultury, administrativy a businessu, ale i zdraví a zábavy. Právě do poslední skupiny spadá projekt Aqualand Moravia, největší a nejmodernější zábavní vodní centrum v České republice, a to nejen díky použití vysoce tepelně izolované sloupko-příčkové hliníkové fasády Schüco FW 50+.SI.
Pachatelé vloupání mají každoročně na svědomí značné škody na majetku, jen za loňský rok je policisté vyčíslili na 1,3 miliardy korun. Každý týden řeší v průměru 181 domácností spoušť po nějakém zloději, ale nejrizikovějším obdobím jsou letní měsíce, kdy lidé vyráží na dovolenou a nechávají svá obydlí opuštěná.
Povzbuzena úspěchem, který zaznamenala s lakovanými skly pro interiérové nábytkářské aplikace, uvádí nyní AGC Glass Europe na trh dvojí škálu skel s názvem Lacobel a Matelac 2020. Tato rozšířená škála nyní nabízí stejný počet odstínů v matném i lesklém provedení. Nabízená rozšířená paleta barev zavádí standard pro nadcházející léta.
Sklo se poprvé objevilo ve stavebnictví před více než dvěma tisíci lety, bylo používáno k utěsnění otvorů. Až ve 20. století se ploché sklo začalo široce využívat v bytové výstavbě i v komerčních budovách. Rozšiřováním škály použití šel ruku v ruce i vývoj jednotlivých typů skel. Uvádíme první díl seriálu o plochém skle v interiérech budov.
V prvním ročníku ankety Pasivní dům roku vyhrál nepodsklepený zděný dům se sedlovou střechou. Obvodové stěny jsou z cihel Heluz family 50 2v1, vytápění a ohřev vody zajišťuje tepelné čerpadlo a solární kolektory od firmy Regulus. Okna s trojskly dodala společnost Slavona. Dům má měrnou potřebu tepla na vytápění 10 kWh/(m2a) a získal dotaci Nová zelená úsporám.