Současný stavebník by se měl ale nepochybně zajímat o trojskla, kde hodnota součinitele klesá až na hodnoty pod 0,6 W/m2K. Rozdíl v ceně oproti dvojsklům není zásadní, přitom tepelněizolační schopnost je téměř dvojnásobná.
Řady výrobků Guardian Glass z plaveného, pokoveného a vrstveného skla vyrobené v Evropě získaly recertifikaci Cradle to Cradle na bronzové úrovni. Jonathan Brunette vysvětluje, co se očekává od společností, které žádají o certifikaci, s jakými problémy se potýkají a jaké jsou výhody používání produktů s označením Cradle to Cradle v budovách.
Společným znakem vystavovatelů na největším evropském stavebním veletrhu BAU 2023 v Mnichově byl kromě prvotřídního zpracování sortimentu a příkladné prezentace na výstavní ploše důraz na kvalitní vnitřní prostředí při použití jejich produktů a u velkých korporátů snižování uhlíkové stopy. Na výstavišti jsme s kamerou strávili téměř dva dny. Podívejte se na naši videoreportáž.
Izolační trojskla a dvojskla IZOS prošla sérií náročných zkoušek provedených nezávislými akreditovanými zkušebnami z České republiky a Německa. Na základě splnění všech kvalitativních požadavků jednotlivých zkoušek a celkového posouzení vhodnosti výrobku pro stavbu získala společnost HELUZ IZOS jako jediný výrobce izolačních skel licenci pro použití značky OSVĚDČENO PRO STAVBU. Licenci propůjčil Svaz zkušeben pro výstavbu koncem roku 2022.
Recenzovaný Sklo se pro svou transparentnost stává stále žádanějším konstrukčním materiálem, což s sebou nese zvýšení nároků na jeho ukotvení. V minulosti používané ocelové rámy jsou esteticky méně přijatelné, a došlo proto k vývoji různých kotevních systémů umožňujících bodové připojení skleněných prvků ke zbytku konstrukce. Nicméně pro návrh spojů skleněných konstrukcí prozatím nejsou k dispozici ucelené návrhové postupy.
Okno nemusí být pouze stavební otvor, kterým se do bytu dostává denní světlo. Správně vybraná moderní skla dělají z oken funkční plochu, která může výrazně zvýšit komfort bydlení. Skleněné plochy v izolačních trojsklech lze zkombinovat podle toho, jaké vlastnosti a funkčnost od oken očekáváte v jednotlivých místnostech kromě účinné minimalizace tepelných ztrát – ta je už v dnešní době prakticky neodmyslitelným standardem. Inovativní skla od společnosti Saint-Gobain Glass s transparentními kovovými povlaky a speciálními úpravami dokážou mnohem více než jen záplavu denního světla a tepelnou izolaci.
Získat dotaci Nová zelená úsporám Light na nová okna nebo vchodové dveře může být nejen pro řadu seniorů a lidí bez internetového připojení komplikované. Český výrobce otvorových výplní, společnost PKS okna, chce proto všem zájemcům o dotaci pomoci a nabízí jim nejenom kvalitní okna a dveře za rozumnou cenu, ale také pomoc s vyřízením dotace – od cenové nabídky, demontáže a odvozu starých, přes montáž nových otvorových výplní, vč. poradenství, jak a kde o dotaci zažádat.
Úspory energie jsou nyní žhavé téma, které si zaslouží naši pozornost. Svět se nachází uprostřed energetické krize, která se týká každého z nás. Být doma, pracovat doma, se v posledních letech stalo pro mnoho z nás zcela běžnou záležitostí. Oproti praxi z let minulých, je dnes třeba kalkulovat i s vyšší spotřebou a náklady na energie, které jsou spojeny s prací z domova namísto z kanceláře. Jak můžeme přejít k energeticky účinnějšímu bydlení, aniž bychom slevili z pohodlí?
MIRASTAR® představuje neuvěřitelný designový efekt: jeho vzhled se může měnit od vysoce reflexního po průhledný v závislosti na světelných podmínkách. Tato dvojitá funkce umožňuje vytvořit jedinečný vzhled: MIRASTAR® může působit jako zrcadlo nebo propouštět světlo jako běžné sklo. Tato funkce je také skvělým trikem, jak dle libosti skrýt nebo odhalit místnost, proto se MIRASTAR® někdy nazývá špionážní zrcadlo.
Společnost Saint-Gobain Glass přišla s přelomovou technickou inovací, díky které uvedla na trh s fasádními řešeními nové sklo s dosud nejnižším obsahem uhlíku. Toto unikátní sklo, vyvinuté díky kombinaci vysokého obsahu recyklovaného skla (kolem 70 % střepů) a obnovitelné energie, je výsledkem značného úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a vysoké odbornosti našich průmyslových týmů.
Pokud pochopíme, proč sklo praská, můžeme poškození zasklení předejít – správnou volbou vhodného typu skla, a také tím, že se vyhneme chybám při jeho používání. Nejčastější příčinou praskání skla je teplotní šok, tedy pnutí, které vzniká při lokálním nerovnoměrném zahřátí skla na vysokou teplotu. Dalším důvodem poškození celistvosti může být to, že sklo nevydrží mechanické a statické zatížení – to bývá důsledek nevhodného statického návrhu zasklení.