Článek je reakcí na článek Názor pracovníka z oblasti topných zdrojů na plnění a důsledky zákona č. 86/2002 Sb. publikovaný na portálu TZB-info 22. dubna. Autor postupně reaguje na jednotlivé body prezentované v původním článku.
Článek je reakcí na článek Názor pracovníka z oblasti topných zdrojů na plnění a důsledky zákona č. 86/2002 Sb. publikovaný na portálu TZB-info 22. dubna. Autor postupně reaguje na jednotlivé body prezentované v původním článku.
Požádali jsme o názor pracovníka jednoho z našich předních výrobců plynových kotlů na téma naplnění a důsledky zákona č. 86/2002 Sb. V příspěvku jsou popsána úskalí, se kterými se mohou autorizované osoby pro měření emisí malých zdrojů setkat z pohledu výrobce. Praktické zkušenosti a postřehy by mohly být námětem pro novelu výše zmíněného zákona.
Největší předností elektrického vytápění je dokonalá možnost regulace a tedy nejmenší měrná spotřeba energie. Zatímco průměrná roční spotřeba energie na vytápění dosahuje v ČR asi 0,8 GJ/m², u elektrického vytápění je tato hodnota 0,3 až 0,4 GJ/m². Výhodné jsou i pořizovací ceny elektrických topných systémů, které jsou o desítky procent nižší než u jiných systémů.
Stavební řešení budovy vytváří spolu s technickými systémy vytápění, větrání, případně chlazení jeden funkční celek. Jako celek by tedy měly být hodnoceny její stavebně-energetické vlastnosti, což se začíná prosazovat v zahraničí, ale zatím ne u nás. Článek je první částí dvoudílného bloku, jeho druhá část vyjde zítra. Za ní pak bude otevřena diskuze čtenářů k této problematice.
Vybrat z řady předností komínových systémů SCHIEDEL tu nejdůležitější je těžké. Ambici na toto označení má ale jistě požární bezpečnost. Třívrstvé komíny SCHIEDEL (komínová tvárnice - izolace - vložka), provedené v nejvyšší keramické kvalitě UNI *** zajišťují komín bez trhlin a netěsností, a to i v případě vyhoření sazí (teploty nad 1000 °C).
Teroristický útok na Světové obchodní středisko (WTC) jak nikdy před tím zesílil obavy mnohých Američanů ze zranitelnosti USA a vzrůstající závislosti na dovozu ropy z cizích zemí. Posílil také obecný zájem o rozvoj bioenergií a ostatní obnovitelné, místně dostupné zdroje energie. Veřejné mínění vyjadřuje soustavně silnou podporu obnovitelným zdrojům a zdá se, že až dvě třetiny obyvatelstva podporují snahy o úspory energií a programy týkající se obnovitelných zdrojů.