U větracích rekuperačních jednotek je nejčastěji zmiňována účinnost zpětného zisku tepla (dále jen ZZT). Samotná účinnost ZZT ale ještě nic neprozradí o skutečné energetické efektivitě a použitelnosti dané větrací jednotky.
S jednotkou Flux+ Flat uvádí společnost Renson na trh první z nové řady kompaktních, poptávkou řízených rovnotlakových větracích jednotek, vhodných pro novostavby i pro rekonstrukce. Specialista na větrání s ní dále rozšiřuje své zkušenosti s větracími systémy C+ (Healthbox 3.0) o větrání D s rekuperací tepla. Výsledkem je vysoce výkonná větrací jednotka, která vyniká vysokou energetickou účinností, snadnou instalací, flexibilitou a úsporou času.
Průmyslové chlazení je klíčovým prvkem mnohých průmyslových aplikací, od potravinářského po automobilový průmysl. Pro řadu výrobních procesů je použití účinné chladicí technologie nezbytné pro udržení jejich kvality a bezpečnosti. Vysoká účinnost chladicích systémů rovněž výrazně přispívá ke snižování energetické náročnosti a emisí skleníkových plynů.
Přirozené větrání okny zvyšuje náklady na vytápění a v chladném období může být pro osoby v místnosti značně nekomfortní. WOLF nabízí praktické a účinné řešení v podobě kompaktní větrací jednotky CGL 2 edu druhé generace. Výkonná a robustní decentrální větrací jednotka pro zpětné získávání tepla je skutečně univerzálním řešením pro řízené větrání nebytových prostor. Uplatní se hlavně v openspace kancelářích, školách nebo školkách a jiných vzdělávacích institucích. Využijete ji pro rychlou modernizaci tam, kde není vhodné centrální řešení s rozvody vzduchu po budově.
TZB-info doporučuje Zveme vás, čtenáře portálu TZB-info, zástupce SVJ, bytových družstev, členy samospráv a projektanty na konferenci TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2024. Důležitou součástí programu bude diskuse o plnění nových legislativních povinností pro bytové domy, jak se mění rozúčtování a jak v praxi probíhají kontroly otopných systémů. Inspirujte se příklady úspor z realizací a jak na rekonstrukce s dotací. Těšíme se na vás 31. října v Praze.
Volba optimalizovaného systému ventilace dovede zajistit kvalitnější ovzduší v obytných prostorách, než je možné docílit při ručním větrání. Je však stejně důležité zaznamenat skutečné parametry kvality vnitřního vzduchu (IAQ = Indoor Air Quality). Lepší ovzduší je prospěšné nejen pro naše zdraví a pohodu, ale může otevřít další potenciál, jak ušetřit. Ventilační systémy pro soukromé domácnosti totiž přinášejí i ekonomické a ekologické výhody z hlediska udržitelnosti.
Poslední roky se nesou ve znamení stále větších veder. Rekordní teploty atakují hranici 40 °C, tropické teploty přes 30 °C jsou zcela běžné. Města i domy se mění ve výheň, jíž je nutné se ubránit. Je na čase začít brát vážně potřebu udržení komfortní teploty v interiéru a nespoléhat přitom jen na tradiční metody.
Společnost Zehnder realizuje v souladu se svou podnikatelskou strategií další akvizici v oblasti větrání obytných budov – kupuje společnost Siber ve Španělsku. Tím posiluje svou geografickou přítomnost v regionu a schopnost sladit svou nabídku s požadavky zákazníků zejména v oblasti jižní a východní Evropy. Společnost Siber očekává ve finančním roce 2024 tržby ve výši cca 37 milionů EUR. K uzavření transakce má dojít v nadcházejících týdnech.
Společnost STIEBEL ELTRON, přední německý výrobce tepelných čerpadel a ohřívačů vody, slaví 100 let od svého založení. Za tu dobu dokázala společnost se svými výrobky a službami expandovat do celého světa. Na českém trhu úspěšně působí od roku 1991. V polovině 70. let minulého století se firma stala průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energií, konkrétně výroby tepelných čerpadel. Od roku 1924 má společnost STIEBEL ELTRON registrováno více než 1 700 patentů a průmyslových designů.
O potřebě zajištění dostatku kvalitního vzduchu k dýchání není pochyb: dopady nedostatku čerstvého vzduchu v místnosti na sobě pociťujeme už po pár hodinách. V klidovém režimu vdechneme každý den cca 11 tisíc litrů vzduchu. To je ekvivalent asi 50 koupelnových van plných vzduchu. Pro garantované zajištění kvality vzduchu s hladinou CO2 nižší než 1 000 ppm (ze zdravotního hlediska maximální přijatelné hladiny CO2) je ale potřeba vyměnit vzduchu mnohem více: doporučený objem je cca 25 m3 na osobu a den. Význam čerstvého vzduchu pro zdraví zdůrazňuje i Světová zdravotnická organizace (WHO).1 S rostoucím znečištěním ovzduší i množstvím času stráveného uvnitř budov však význam kvalitního větrání rychle roste.