logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Příprava teplé vody
Archiv článků od 30.4.2010 do 11.10.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

11.10.2010
Ing. Jakub Vrána, Ph.D.

Pro stanovení energetické náročnosti budov je nutná potřeba teplé vody a teplo pro její přípravu. Hodnoty denní potřeby uvedené v TNI 73 0302 slouží pro hodnocení solárních tepelných soustav a údaje z ČSN 06 0320 nelze pro ENB použít. Článek popisuje správnou metodu výpočtu.

4.10.2010
kolektiv autorů, spolupráce Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie

Článek pojednává o solárních soustavách na panelových domech, o jejich účinnostech, energetických parametrech, o jejich architektonické integraci do objektu. V článku se dále dočtete o zajímavých aplikacích solárních kolektorů a o příkladech jejich umístění na objektu. Článek také přináší informace o realizaci solární soustavy na objektu SŠt Zelený pruh v Praze 4.

16.9.2010

Významným krokem k energetickým úsporám a uplatňování obnovitelných zdrojů je používání fototermických slunečních kolektorů, které slouží k přípravě teplé vody nebo přitápění. Zašli jsme tedy do společnosti Regulus, abychom se na podrobnosti zeptali uznávaného odborníka na solární systémy a další obnovitelné zdroje, Ing. Pavla Dufka.

1.9.2010
DANFOSS, s. r. o., Vladimír Lukeš

V letošním roce rozšířil Danfoss v České republice svoji nabídku pro oblast vytápění a ohřev teplé vody o nové řešení konstrukce předávacích stanic. Tato nová produktová skupina je vyráběna v polském výrobním závodě LPM, který má s touto výrobou bohaté zkušenosti.

17.8.2010
SOFTLINK s.r.o., Ján Vlček

Pod pojmem "inteligentní dům" si obvykle představíme moderní kancelářskou budovu vybavenou sofistikovanými klimatizačními systémy, s kamerami, senzory a čtečkami čipových karet na každém rohu, u každých dveří, případně jako moderní vilu s bazénem a garáží, prošpikovanou elektronickými systémy. Ale málokdo si jako inteligentní dům představí obyčejný panelák.

15.7.2010
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

Požadovanému komfortu zásobování teplou vodou musí odpovídat použité technické řešení přípravy teplé vody. Progresivním a energeticky úsporným řešením v oblasti rodinných domů, menších živnostenských provozoven atp. je kombinace plynového kondenzačního kotle jako zdroje tepla a zásobníku teplé vody s vrstveným ukládáním.

9.7.2010
PZP HEATING a. s.

S nástupem státního dotačního programu „Zelená úsporám“, výrazně vzrostla poptávka po tepelných čerpadlech. Rázem přibylo na českém trhu několik nových obchodních dodavatelů tepelných čerpadel ze zahraničí. Odborníci ale varují! Nové výrobky, které slibují vynikající technické parametry za překvapivě nízkou cenu, se Vám mohou velmi prodražit.

1.7.2010
REGULUS spol. s r.o., Jiří Kalina, Bc., Stanislav Němec, Ing. Michal Havelec

Jak navrhnout velkoplošný solární systém pro přípravu teplé vody v bytovém domě? Jak velké úspory energie je možné dosáhnout a jakou dotaci Zelená úsporám lze získat? Specifika návrhu solárních kolektorů Regulus pro ohřev teplé vody v bytových domech popisuje následující článek.

29.6.2010
GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Řada vlastníků rodinných domů se poohlíží po alternativních zdrojích energie. Ty jsou v koncepci Čistá energie GIACOMINI zastoupeny ohřevem vody a vytápěním solárními kolektory, tepelnými čerpadly, vodíkovým kotlem H2ydroGEM®. Systém využívá i nízkoteplotní zdroje energie - podlahové topení, stropní topení, stěnové vytápění - systém giacoklima®.

27.6.2010
Ing. Jan Katauer, předseda BD v Orlové

Jaké jsou reálné hodnoty úspor a návratností při ohřevu vody solárními panely? Jaké jsou praktické zkušenosti bytového družstva se solárními panely na plochých střechách bytových domů? Dejme slovo Ing. Janu Katauerovi, předsedovi bytového družstva v Orlové.

24.6.2010
REGULUS spol. s r.o.

Výstavba dlouhodobé akumulace solární energie a zapojení této akumulace do stávajícího objektu, který nesplňuje nízkoenergetický nebo pasivní standard a dále nesplňuje ani podmínku nízkoteplotní otopné soustavy. Objekt byl již před realizací dlouhodobé akumulace vytápěn tepelným čerpadlem typu země-voda s horizontálním kolektorem.

21.6.2010
Ing. Bořivoj Šourek

V práci jsou uvedena některá základní zapojení solárních soustav pro jednotlivé spotřebiče tepla (teplá voda, vytápění, bazén) a zjednodušený návrh potřebné plochy. U každého schématu je stručně popsána jeho funkce. V závěru jsou naznačeny možné varianty napojení akumulačních nádob podle možností a požadavků na provoz solární soustavy.

21.6.2010
THERMONA, spol. s r.o., Ing. Lukáš Maštera

Z důvodu stále rostoucích cen energií se při úvodní myšlence o stavbě rodinného domu zastaví snad každý nad otázkou energetické náročnosti objektu. Právě z tohoto důvodu jsou v současné době velmi oblíbenými stavbami z oblasti občanské výstavby tzv. nízkoenergetické nebo až pasivní domy.

2.6.2010
REGULUS spol. s r.o.

Kompaktní provedení solárního zásobníku s předem instalovanou čerpadlovou skupinou zjednodušuje montáž. Zkracuje se čas instalace a tím se montáž zlevňuje. V místech s nedostatkem prostoru je výhodou i to, že se čerpadlová skupina nemusí umisťovat na zeď a vedení trubek je jednodušší.

24.5.2010
Ing. Jakub Vrána, Ph.D., předseda TNK 94 Vodárenství

Kam patří kombinovaná teplotní a tlaková pojistná armatura, tavná pojistka, pojistný ventil, zpětná a uzavírací armatura, termostat, tepelná pojistka? ČSN 06 0320 je v rozporu s jednotnou koncepcí zabezpečení tlakových zásobníkových ohřívačů vody proti překročení přetlaku a teploty.

30.4.2010
VIADRUS a.s.

Tradiční bohumínský výrobce topenářské techniky VIADRUS neusíná na vavřínech. V rámci sledování aktuálních trendů ve vytápění a přípravě teplé vody uvedl od 1. 4. 2010 na trh solární systémy SPACE ENERGY.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.