Společnost Lersen ve svých výrobcích využívá nejvyspělejších technologií současnosti, které zaručují jejich výrobkům maximální účinnost a efektivitu provozu. Jednou ze zásadních technologií je právě systém plynulé modulace výkonu FLEXIDRIVE.
U kotlů s minimálními rozměry pro umístění do obytných prostor je velmi důležitý tichý provoz. CeraclassEXCELLENCE - tichý chod díky moderní zvukové izolaci. Nastavitelné individuální zásobování teplou vodou pomocí tlačítka COM/ECO umožní 3hvězdičkový komfort teplé vody i úspory. Konstantní teplota vody i při odběru z více míst.
Největší německý výrobce přístrojů pro elektrický ohřev vody a elektrické vytápění firma Stiebel Eltron nachází díky kvalitě a příznivé ceně svých výrobků i na přesyceném českém trhu stále větší uplatnění. Špičková technika nachází uplatnění nejenom při vytápění a přípravě teplé vody pro rodinné domy, ale též pro větší objekty.
V České republice je podstatná část spotřeby tepla kryta dodávkami z centrálních zdrojů prostřednictvím soustav centralizovaného zásobování teplem (CZT). Zdrojová základna těchto soustav je tradičně orientována především na fosilní paliva (uhlí, zemní plyn). Jak alespoň část spotřeby paliv pro CZT nahradit jinými, dostupnými a přitom ekologickými (bezemisními) zdroji energie? Jednou z nabízených variant je využití solárního tepla.
V kondenzační technice je pomocí speciálního výměníku a příslušných teplotních podmínek umožněno maximálně využít teploty spalin tak, že vodní pára v nich obsažená předá teplo a změní skupenství - využije se Latentní teplo. Změnou skupenství páry ve spalinách se uvolní část energie - teoreticky max. až 11 % tepelné energie navíc, která může být využita k ohřevu otopné vody a podstatně zvyšit účinnost přístroje.
Autor popisuje způsoby výpočtu velikosti zásobníku při ústředním (centrálním) ohřevu teplé vody třemi rozdílnými metodami a přístupy k problematice. Vzhledem k tomu, že se jedná o komplexní problematiku, úzce souvisící s energetickou náročností budovy, která přesahuje rozsah jednoho článku, počítá autor s tím, že problematiku shrne do tří samostatných částí. Druhá část bude věnována dalším způsobům návrhu, zejména pak návrhu podle ČSN EN 15316-3. Ve třetí části autor vyhodnotí výsledky výpočtu uvedenými metodami a porovná vhodnost jejich užití při aplikaci na rodinný a bytový dům.
Přijdeme do koupelny, pustíme si teplou vodu a čekáme. Odteče jeden, druhý třetí a mnoho dalších litrů studené vody, než nám začne téct teplá voda. Potom ještě chvíli manipulujeme s baterií, než se nám podaří seřídit požadovanou teplotu. S tímto případem řešení nehospodárného rozvodu teplé vody se každý setkal. Současným zažitým řešením je použití kompenzace ztráty v potrubí pomocí cirkulační smyčky. Jedná se však o jediné a nejvhodnější řešení?
Ušetřete za výrobu teplé vody. Ciat nabízí jednoduché řešení na využití odpadního tepla z větracích šachet bytových domů. Místo drahého ohřívání vody různými zdroji jej můžete ohřívat pomocí tepelného čerpadla rekuperujícího teplo, které dnes vypouštíte do okolí bez užitku. Jednotka Ecociat část tohoto tepla vrací v podobě teplé vody zpět do budovy.
Na trhu EU, tedy i na trhu ČR, se mohou uživatelé setkat od roku 2007 s vodoměry, které byly typově schváleny podle nové evropské směrnice MID 2004/22/EC. Tyto vodoměry lze na první pohled rozpoznat podle odlišného štítku. Účelem tohoto příspěvku je krátké seznámení s údaji, které jsou na štítku vodoměru uváděny.
Společnost Brilon CZ a.s. dodává na trh tři typy solárních systémů. Všechny jsou založeny na použití vakuových trubic s plochým kolektorem, které patří na nejvyšší stupínky solárních technologií. Jednotlivé trubice i celé kolektory pochází od severoirského výrobce, který se může pochlubit novou moderní výrobní základnou s výrobní kapacitou okolo 2 miliónů trubic ročně umístěnou rovněž v Severním Irsku.