Společnost Rigips pořádá další ročník akademie Škola suché výstavby. Již podruhé je součástí doprovodného programu FOR ARCH od 20. do 23. září 2016 na výstavišti PVA v pražských Letňanech.
Desky Powerpanel H2O jsou řešením pro mokré prostory, ale výborně se uplatní také při realizaci podhledů. Se stavebně technickým osvědčením pro desky Fermacell Powerpanel H2O pro exteriéry jsou však možné i úplně jiné aplikace: přístřešek pro automobil, stavba zahradního domku nebo dno nového bazénu – to vše je nyní možné provádět bez zábran metodou suché výstavby.
Projekt nové koncertní haly Philharmonie de Paris byl vyhlášen absolutním vítězem a držitelem GRAND PRIX prestižní mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gypsum International Trophy 2016. Soutěž oceňuje nejzajímavější projekty s využitím sádrokartonu z pohledu designu, technické náročnosti, inovativnosti a udržitelné výstavby. Její letošní slavnostní vyhlášení proběhlo poprvé v České republice.
Nedávno opomíjené řešení, dnes znak moderny. Beton vystoupil ze stínu panelákových sídlišť a stal se nedílnou součástí moderního interiéru. Zde vyniká svojí univerzálností a vytváří pocit stability a klidu. Klasická varianta betonu je však v mnoha směrech velmi nepraktická. Jedná se především o velkou váhu nebo nízkou odolnost. Společnost Murexin nabízí řešení ve Facebetonu. Ten svým vzhledem zcela odpovídá designovým požadavkům a díky svému zpracování dokonce předčívá svojí pravou variantu. Jeho tvárnost může vstoupit do míst, kde byste ho nečekali.
Pro testování konzolového zatížení břemenem pro sádrokartonové příčky není předepsaná norma, přesto výrobce desky Habito, společnost Rigips, provedl testy v certifikační společnosti VÚPS (Výzkumný ústav pozemních staveb). Projektantům a stavebníkům tak může poskytnout komplexní informace pro využití Habita v různých zátěžových podmínkách.
S moderními cementovláknitými deskami fermacell je možné realizovat suchou cestou velmi náročné, trvale odolné a bezpečné fasádní konstrukce. Navíc lze s nimi zrealizovat tvůrčí řešení, která by při jiném způsobu stavby nebyla možná. Dřevostavby se tak stávají perfektní alternativou k masivním konstrukcím.
Recenzovaný Článek se věnuje problematice stanovení podlahové plochy u obytných budov, které jsou omezeny shora sklonitými konstrukcemi (stropní konstrukce nebo střecha). Ve stavební praxi dochází v tomto případě často k polemice, co se započítává do podlahové plochy obytné místnosti a kdy je tento prostor obytnou místností.
Strop a svislé stěny jsou plochy, na které se hůře lepí. Zejména strop vyžaduje větší odbornou zkušenost. Vrtat do stropu a ukotvit světlo může znamenat velký problém např. s potenciálním poškozením parotěsné izolace. Proto je vhodné některá světla, zejména ta, která se větší plochou dotýkající podkladu, lepit.
V dnešní době jsou konstrukce suché výstavby rozšířeny v mnoha oblastech stavebnictví. Proto jsou na jejich vlastnosti kladeny stále vyšší nároky a požadavky. Zejména na odolnost proti vlhkosti nebo vodě, akustické vlastnosti, odolnost proti požáru, mechanické vlastnosti apod. Nová deska Knauf Drystar zaručuje dlouhodobou odolnost proti vlhkosti.