Podhled je nenosná konstrukce plnící obvykle funkci estetickou, akustickou nebo protipožární.
Akustický podhled může zvyšovat vzduchovou neprůzvučnost stropní konstrukce, na které je zavěšen, nebo snižovat dobu dozvuku v místnosti. Podhled pro zvýšení vzduchové neprůzvučnosti má tuhou celistvou pohledovou vrstvu, na které spočívá pohltivý materiál, nejčastěji izolace z minerální vaty. Pohledová vrstva může být provedena ze sádrokartonových nebo sádrovláknitých desek, případně jiného tuhého materiálu. Účinek se zvyšuje s tloušťkou izolace. Mezi izolací a samotným stropem je vzduchová mezera. Tloušťka izolace nesmí být násobkem tloušťky vzduchové mezery pro vyloučení rezonance.
Podhled snižující dobu dozvuku má jinou konstrukci. Pohledová vrstva může být lehká, nejčastěji skládaná. Musí být perforovaná. Používají se obvykle speciální výrobky pro tyto účely z plastu nebo z plechu s deklarovanými vlastnostmi. Na pohledové vrstvě leží pohlcovač. Ten může být opět tvořen minerální vatou nebo jiným speciálním výrobkem opět s deklarovanými vlastnostmi.
Požární podhled zvyšuje požární odolnost stropní konstrukce, případně z hlediska požáru určuje tzv. druh konstrukční části. Požární odolnost je schopnost stavebních konstrukcí odolávat účinku plně rozvinutého požáru, aniž by došlo zejména k narušení jejich únosnosti a stability, celistvosti a izolační schopnosti. V ČR jsou navíc konstrukce děleny do druhů DP1, DP2 a DP3. Smyslem této klasifikace je stanovit chování stavební konstrukcí za požáru jako celku, tedy jakým způsobem mohou hořlavé stavební výrobky použité v konstrukci zvyšovat intenzitu požáru a zda mohou mít vliv na její únosnost a stabilitu.
Požární podhledy musí být speciální výrobky nebo sestavy, jejichž požární vlastnosti jsou odzkoušeny nebo vyplývají z třídy reakce na oheň použitých materiálů. Nejčastěji se požárními podhledy zvyšuje požární odolnost ocelových a dřevěných stropních konstrukcí.