logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Úspěch Školy suché výstavby na FOR ARCH předznamenal vznik celoročního projektu

Projekt Školy suché výstavby, který společnost Rigips již potřetí přenesla do prostor stavebního veletrhu, opět nezklamal. Série celkem osmi dílen byla v těchto dnech zdarma přístupna návštěvníkům veletrhu FOR ARCH, kteří si mohli během dvacetiminutových bloků osvojit základy práce se sádrokartonem.

Dílny byly tematicky rozdělené na zpracování desek, montáž, tmelení, opláštění, kotvení, dřevostavby a suché podlahy. Jejich pomyslné brány byly otevřeny jak laikům, tak profesionálům z oboru, mužům i ženám. „Jelikož svépomocí stavíme dům, tak jsme se přišli s manželem podívat, jak to vůbec funguje. Zaujalo mě hlavně to, že se omítky nemusejí brousit a že se nátěr poté nemusí uklízet,“ říká paní Romana, účastnice jedné z dílen.

„Čeká mě přestavba chalupy. Vnitřek se bude dávat do sádrokartonu a na příčkách v klasickém družstevním bytě potřebuji snížit stropy. Je vidět, že ti kluci jsou profíci, kteří vědí, co přesně by mělo a nemělo být, což si myslím, je přínos opravdu veliký. Jsou chyby, kterých by se člověk sám nevyvaroval, a takhle ví, co má nebo nemá dělat, takže perfektní. Absolvoval jsem všech osm dílniček a jsem z toho nadšený,“ vysvětluje pan Karel, další z účastníků Školy suché výstavby.

„Je to zajímavé v tom, že návštěvníci zaprvé objeví spoustu nových materiálů, o kterých ani nevěděli, zadruhé si materiál přímo osahají, zatřetí jim to něco dá, nějakou informaci, kterou mohou do budoucna použít – hodí se jim třeba doma, nemusí volat řemeslníky a dokáží si sami poradit,“ dodává profesionální sádrokartonář Miloš, lektor Školy suché výstavby společnosti Rigips.

Celoroční projekt

Letos se dílen, během čtyřdenního veletržního maratonu, účastnilo v průměru 250–300 zájemců. Právě úspěch na veletrzích přiměl společnost Rigips k realizaci celoroční Školy suché výstavby v areálu výrobního závodu v Horních Počaplech. Slavnostní zahájení provozu moderní budovy Školy suché výstavby Rigips se uskuteční 6. října 2016. Po celou dobu budou organizovány jak prohlídky nové, moderní budovy školy, tak i výroby sádrokartonu.

Obr.: Účastníci jedné z dílen Školy suché výstavby
Obr.: Účastníci jedné z dílen Školy suché výstavby

Rigips vyrábí i vzdělává

„Kdykoli máme možnost potkat se s lidmi stavícími svépomocí, žasneme, jak neskutečně šikovní ti lidé jsou. Přitom se většinou živí úplně jinými obory. Naším úkolem je pomáhat jim doplnit si znalosti, které nevyužijí jen při stavbě vlastníma rukama, ale mohou tak i lépe dohlížet na průběh a kvalitu práce realizační firmy,“ uvádí Martin Sochor, marketingový ředitel společnosti.Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Značka Rigips úspěšně působí na českém stavebním trhu přes 30 let. Za tu dobu se Rigips stal synonymem kvality, pokroku a inovací v oblasti suché vnitřní výstavby. Nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý konstrukční ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.