logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Měření a regulace
Archiv článků od 8.5.2007 do 22.8.2007

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

22.8.2007
Siemens, s.r.o.

Společnost Siemens se zúčastní 18. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu For Arch, který se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční od 18. do 22. září 2007. V expozici společnosti Siemens budou prezentovány produkty pro automatizované řízení a zabezpečení rodinných domů a bytů.

20.8.2007
Ing. Miroslav Urban, prof.Ing.Karel Kabele, CSc., Ing.Daniel Adamovský, PhD., Ing. Michal Kabrhel, PhD., Ing. Roman Musil, ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra TZB

První díl článku se zaměřuje na popis prostředku - výpočetního nástroje, který slouží pro hodnocení energetické náročnosti budovy podle nových legislativních požadavků. V závěru je uvedena historie vývoje výpočtové pomůcky a termín uveřejnění finální verze pro odbornou veřejnost.

6.8.2007
Ing. Miroslav Urban, prof.Ing.Karel Kabele, CSc., Ing.Daniel Adamovský, PhD., Ing. Michal Kabrhel, PhD., Ing. Roman Musil, ČVUT v Praze, Stavební fakulta, katedra TZB, Thákurova 7 160 00 Praha 6

Článek přibližuje metodiku výpočtu energetické náročnosti budov podle vyhlášky 148/2007 Sb., která nahrazuje vyhlášku 291/2001 Sb. a je prováděcí vyhláškou k §6a zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií v pozdějším znění. Je úvodní informací k popisu metodiky, způsobu a principu výpočtu energetické náročnosti budov a slovně doprovází konkrétní výpočetní postup dosažení hodnotícího měřítka energetické náročnosti budovy.

16.7.2007
Doc. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí

Teplovodní podlahové vytápění klade na regulaci výkonu podlahové otopné plochy stejné nároky, jako na ostatní teplovodní otopné soustavy. Hlavním rozdílem, který bychom měli respektovat, je akumulační schopnost podlahové otopné plochy a s ní související odlišná setrvačnost náběhu.

13.7.2007
Itron Czech Republic s.r.o.

Potřeby využití dálkových odečtů měřidel stále rostou s cenami energií a požadavky odběratelů na přesnost a včasnost vyúčtování. Článek uvádí přehledně tři možné způsoby řešení.

2.7.2007
Ing. Karel Toman

S decentralizovanými řídicími a informačními systémy se v poslední době setkáváme stále častěji. Umožňuje to prudký rozvoj polovodičových technologií, jejich neustálé zlevňování a poptávka po stále větším komfortu, bezpečnosti a ekonomické efektivitě. V následujícím článku se budeme zabývat standardizovanými technologiemi určenými pro správu a řízení techniky budov.

11.6.2007
Ing. Jan Vidim

V praxi se u systémů měření a regulace velmi často setkáváme s chybně nainstalovanými čidly nebo jejich částmi. Nesprávná instalace má zásadní vliv na funkci celého regulačního okruhu. Článek shrnuje několik základních pravidel pro montáž čidel.

28.5.2007
Ing. Libor Novák, Ing. Renata Straková

Plnění požadavků EU ve vztahu k prosazování politiky úspor energie a implementace směrnice o energetické náročnost budov (ENB) do naší legislativy padá u nás především na hlavu ředitele odboru ekologické energetiky MPO, pana Ing. Ladislava Pazdery. Tohoto tématu se týká i první část našeho rozhovoru.

22.5.2007
BDR Thermea (Czech Republic) s.r.o.

Inteligentní bytové stanice BAXI LUNA SAT nabízejí komfort ve vytápění a přípravě teplé vody pro uživatele ve spojení s maximální úsporou tepla a bezdrátové měření spotřeby tepla pro správní firmy, které šetří náklady na personál. Jsou doprovázeny výhodami rychlé a jednoduché montáže, které ocení odborné montážní firmy.

21.5.2007
Vladimír Říha, SIVART

Příklad jednoduchého a přitom komfortního zařízení s poloautomatickým kotlem na spalování uhlí nebo dřevních peletek. Základní schématické zapojení a popis řídících prvků se specifikací jednotlivých typů regulátorů. Článek je určen odborné veřejnosti.

16.5.2007
KOMEXTHERM Praha, spol. s r.o.

Od letošního roku naše firma, KOMEXTHERM Praha uvádí na trh směšovače třícestné MIX BP a směšovače čtyřcestné DUOMIX B v novém provedení s doplňkovým označením "Z".

15.5.2007
Siemens, s.r.o., Ing. Jiří Sedláček

Hotelové systémy jsou specializovanou podskupinou tzv. inteligentních řídicích systémů, nasazovaných v oblasti administrativních celků - inteligentních budov.

8.5.2007
Ing. Vladimír Říha, SIVART

Příklad zapojení a řízení kotle s akumulační nádrží. Provozování a řízení oproti prvním variantám se značně liší. Zdroj tepla je provozován za trvalých, pro jeho činnost a životnost takřka ideálních podmínek, tj. stálá teplota vratné kotlové vody, stálé množství obíhající vody.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.