logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Měření a regulace
Archiv článků od 26.10.2004 do 6.12.2005

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

6.10.2005
Ing. Vladimír Valenta

Po modernizacích tepelných či vytápěcích soustav v tepelných okrscích a ve vytápěných objektech jsou předpoklady pro lepší hospodaření s teplem a s čerpací prací. Nastává otázka, na jaké hodnoty nastavit hlavní provozní parametry, aby dodávka tepla od zdroje k odběrům tepla byla co nejhospodárnější.

16.9.2005
Resideo Technologies Inc.

Programovatelné hlavice Honeywell se mohou pochlubit celou řadou užitečných funkcí. Jsou to například protimrazová ochrana, funkce "otevřené okno", automatické procvičení ventilu jednou týdně bez zásahu do programu nebo dětská pojistka.

17.8.2005
Siemens, s.r.o., divize Technologie budov

Elektrohydraulické pohony jsou dodávány na český trh pouze společností Siemens. Tento fakt stojí za povšimnutí, protože hydraulické pohony prokázaly svoji užitečnost v mnoha průmyslových odvětvích např. při výrobě letadel, stavebních strojů, zvedacích a dopravních zařízení, kde je nutné použít zařízení s vysokou spolehlivostí.

25.7.2005
Karel Mrázek, autorizovaný inženýr v oboru technika prostředí staveb, specializace technická zařízení a energetické auditorství

Směrnice 2002/91/EC (dále EPBD), která je v současné době zapracovávána do české legislativy, požaduje několik různých skupin opatření. Příspěvek je určen odborné veřejnosti v oblasti TZB a výrobcům zařízení. Přináší přehled norem v oborech TZB, aktuální stav a předpokládaný termín zpracování.

21.7.2005
Siemens, s.r.o., divize Technologie budov, Ing. Daniel Drlík

Sortiment čidel společnosti Siemens, s.r.o., divize Technologie budov, vycházel z výrobních řad firem Landis & Gyr, Staefa Control System a Siemens Bulding Technologies, které se v průběhu doby slučovaly až do podoby dnešní divize. Čidla původních firem byla stále vyráběna z důvodu návaznosti na odlišné požadavky řídicích systémů a regulátorů.

14.7.2005
Honeywell spol. s r.o.

Alwa-Kombi-4 je první regulační ventil pro rozvody teplé vody, který umožňuje podle potřeby doplnit o termický regulátor nebo teploměr. Praktický užitek pro provozovatele zařízení je mnohostranný: vyšší komfort, optimální ochrana před bakteriemi, na stupeň přesné seřízení teploty teplé vody v rozmezí 50 až 60 °C (také v provedení 40 až 65 °C), automatická regulace průtočného množství.

23.6.2005
Ing. Luboš Hrdlička, KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern

Zcela nové systémové řešení regulace průtoku v jednotlivých větvích otopných soustav představuje regulační systém BOA-Systronic. Řízení regulačních armatur a oběhového čerpadla jedním systémem umožňuje úsporu energie spotřebované oběhovým čerpadlem o více než 50 % ve srovnání s obvyklým řešením se samostatně ekvitermně řízenou trojcestnou směšovací armaturou a čerpadlem s vlastní regulací na konstantní tlakovou diferenci.

24.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

O využívání solární energie, regulaci, trendech v otopných plochách, srovnání našich projektantů se světem, problematice prostředí v průmyslových objektech, chladicích stropech, NED, novém SW, výhodách kompletních dodávek a dalších zajímavostech si s námi povídali zástupci sponzorů konference Vytápění 2005 v Třeboni.

7.3.2005
Ing. Petr Brůha

Energie je pro mnoho lidí pojem, který je spojený s civilizací a vývojem společnosti a který neodmyslitelně patří k našemu životu. Konkrétnější podobu získává v okamžiku potřeby rozsvítit světlo, ohřát se za chladného dne nebo si pustit teplou sprchu. Ještě konkrétnější podobu má účet od energetických či plynárenských společností a pokud jsme alespoň trošku vizionáři, tak nemůžeme opomenout ekologii, která s výrobou energie přímo souvisí a nepřímo nás stojí další vydání. Asi proto vznikají různé energetické a ekologické projekty a také proto vlády vyspělých zemí podporují řešení snižující energetickou zátěž naší Země.

29.11.2004
Ing. Josef Bojanovský, JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Inteligentní budovy jsou objekty s integrovaným managementem, tj. se sjednocenými systémy řízení (technika prostředí, komunikace, energetika), zabezpečení (kontrola přístupu, požární ochrana, bezpečnostní systém) a správy budovy (údržba, plánování, pronájem, inventář) včetně odpovídajících služeb (telefonní centrála, poštovní a kancelářské služby, úklid). Optimalizací těchto složek a vzájemných vazeb mezi nimi je zabezpečeno produktivní a nákladově efektivní prostředí. Článek obecně poukazuje na možnosti a potenciál využití systému "inteligentní budovy", je určen jako informativní pro projektanty a provozovatele budov.

2.11.2004
doc. Ing. Jiří Bašta Ph.D.

Teoretická základna je seriál článků se zaměřením na teorii základních regulačních prvků. Je určen především odborné veřejnosti, studentům, projektantům nebo provozovatelům tepelných soustav. Cílem je dostupnost teoretických informací s uvedením příkladů návrhu regulačních prvků do otopných soustav. Tento díl je věnován praktickému příkladu návrhu termostatických ventilů u otopných těles.

2.11.2004
Ing. Iva Kubišová,

Pozvánka na konferenci, na které bude možná konfrontace názorů na tuto stavbu (v oblasti TZB) s projektanty, dodavateli i montážními firmami. V hlavním programu budou přednášky, exkurze k jednotlivým technologiím a zařízením a prohlídka stánků prezentujících se firem. TZB-info je mediálním partnerem této akce a vybrané odborné příspěvky po konferenci zveřejníme.

1.11.2004

Plánujete výměnu stávajícího zdroje, nebo Vás rozhodnutí jakým zdrojem vytápět ještě čeká? Nabízíme Vám tipy vystavovatelů na úspory v provozu Vašeho domu a bytu.

29.10.2004
prof. Ing. Miroslav Jícha, CSc., Ing. Pavel Charvát, Ph.D., FSI VUT Brno

Článek představuje experimentální dům, který měl původně sloužit pouze ke zkoumání hybridního větrání v podmínkách České republiky. Nakonec vznikl demonstrační rodinný dům pro širokou odbornou i laickou veřejnost jako ukázkový projekt implementace řízeného větrání v našich podmínkách.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.