Nová koncepce konstrukce okna přináší nejen více světla a vyšší solární zisky, ale současně chrání okno proti povětrnostním vlivům. Nové dřevěné okno PROGRESSION je tedy nejen bezúdržbové, ale také optimálním řešením pro moderní pasivní domy.
Nová koncepce konstrukce okna přináší nejen více světla a vyšší solární zisky, ale současně chrání okno proti povětrnostním vlivům. Nové dřevěné okno PROGRESSION je tedy nejen bezúdržbové, ale také optimálním řešením pro moderní pasivní domy.
V „Gardetraktu“ vídeňského barokního zámku Schönbrunn vzniklo za 5 mil. Euro nové návštěvnické centrum. Realizace přestavby byla možná díky pečlivě schválenému konceptu se Spolkovým památkovým úřadem. Stěny uvnitř „Gardetraktu" byly kompletně odstraněny a obnovena byla střešní konstrukce. Restaurovány byly fasády a i nadále zůstal zachován jejich původní vzhled.
Dlažba z cihelného materiálu je téměř neodmyslitelnou součástí některých typů staveb. I přes běžně zažitý název půdovka, odvozený od původního účelu použití pro podlahy půdních prostor, se vždy běžně používala např. v církevních stavbách. I dnes nachází své uplatnění při úpravách a rekonstrukcích historických budov, kostelů, hradů i zámků. Vhodnost jejího použití pro opravu historických staveb potvrdil zisk ocenění „Vhodné pro památky“ České stavební akademie.
Dříve než v centru Dürenu otevřel své brány nový obchodní dům, prošlo jádro původního objektu rozsáhlou sanací. Z podlah byla odstraněna keramická dlažba a zbytky lepidel. Plochy obou nadzemních podlaží však byly silně poničené. Proto musela realizační firma nanášet v obou patrech poměrně velké množství samonivelační vyrovnávací hmoty – v průměru asi 5 mm vrstvy.
NATURAFLEX® se řadí mezi maloformátové skládané střešní krytiny. Výchozí surovinou pro její výrobu je drcená břidlice, spojená do kompozitní směsi s plastovou složkou. Pohledová plocha desek je nepravidelně strukturovaná a vzhledově je k nerozeznání od přírodní břidlice. Důmyslné složení materiálu propůjčuje krytině jedinečné vlastnosti:
Střední křídlo Nového paláce Pražského hradu se po 60 letech dočkalo nové střechy. Na plochu východní části střechy o velikosti 1440 m2 byly použity pálené tašky v povrchové úpravě engoba antik, které nahradily původní krytinu vyrobenou v roce 1951. Výhradním dodavatelem nové střešní krytiny se stal český výrobce Tondach.
Muzeum bylo na konci 2. světové války poškozeno bombardováním a v letech 1978–1981 a 1999/2000 prošlo rekonstrukčními a restaurátorskými pracemi. Během let se však podlahy ve výstavních prostorách zkřivily, znatelně se propadla i stará prkna z oregonské pinie, která byla zavěšena na nosných trámech. Radikální oprava podlah se tak stala nutností.
Při snaze maximálně využívat stávající objekty se často setkáváme s nutností rekonstrukce původních dřevěných stropních konstrukcí. V rámci zachovalých historických objektů, zejména v centrech měst, jsou velmi rozšířeny tzv. tradiční trámové stropy, které byly hojně používány zejména v 19. století a na začátku 20. století. Příspěvek se zabývá jednou z „modernějších“ metod zesílení těchto trámových stropů – metodou spřažení s dodatečně nadbetonovanou deskou.
Mezi nejstarší sanační opatření patří izolace pomocí vzduchových dutin. Nejúčinnějším řešením je vytvoření celoplošných dutin pod podlahami konstruovaných tak, aby byl zajištěn pohyb vzduchu. Tím dochází k difuzi vodní páry z konstrukcí a tím ke snižování vlhkosti. Tato opatření nemohou být prováděna samostatně, jsou vždy součástí kombinace sanačních zásahů. Příklad takového řešení je uveden na komplikovaném historickém objektu uprostřed Prahy – v paláci, který je situován v prudkém terénním zářezu pod Pražským hradem.
Litinové kotle a radiátory můžete nalézt v téměř 50 zemích po celém světě. Hlavními přednostmi produktů Viadrus je vysoká kvalita zpracování, dlouhá životnost, spolehlivost a jednoduchá obsluha. Tradiční sortiment doplňují novinky z řady designových skleněných radiátorů President, bimetalových a hliníkových radiátorů Duostar a Residence.
Výrobce z pohledu zákona je pouze ten, kdo pěnu na místě stříká. Pouze ten dotyčný (firma, živnostník) zásadně ovlivňuje výsledné parametry a kvalitu izolace. Není proto možné, aby se vůči zákazníkovi prokazoval jakýmikoliv doklady, které nejsou vystaveny na jeho jméno a dokladují parametry izolační pěny – jím a na jeho zařízení vyrobené.
Aplikace foukané izolace je jednoduchá, rychlá a hodí se hlavně pro zateplení starších staveb a konstrukcí. Minerální izolace Knauf Insulation nabízí ideální řešení pro zateplení nedostupných míst, jako jsou dutinové konstrukce, trámové stropy, půdy bez záklopu, půdy se záklopem, trámové podlahy a dutiny dvouplášťových plochých střech.
Nadměrná vlhkost může u objektů dřevěných lidových staveb negativně působit na veškeré dřevěné konstrukce, kterými jsou tyto objekty tvořeny. To proto, že pokud některý z dřevěných prvků vykazuje nadměrnou vlhkost, hrozí u něj riziko napadení biologickými dřevokaznými škůdci (dřevokazné houby, dřevokazný hmyz, hniloba a plísně).
Cílem výzkumu bylo zjištění vlivu chemické degradace povrchových vrstev dřevěných konstrukčních prvků na jejich mechanické vlastnosti a hloubky, do které toto poškození zasahuje. Degradaci povrchových vrstev dřeva konstrukčních prvků způsobily chemické reakce některých sloučenin obsažených v protipožárních nátěrech v minulosti opakovaně aplikovaných na dřevěné konstrukce historických objektů. K takovým chemikáliím patří např. síran amonný a fosforečnan amonný.