Společnost Wavin Ekoplastik, uvádí na trh nové uliční vpusti, které obcím usnadní boj s přívalovými dešti. Konstrukce uliční vpusti minimalizuje požadavky na výkopové práce během instalace a zároveň usnadňuje údržbu.
Dešťová voda vám ušetří nezanedbatelnou část výdajů za vodu. Zalévání dešťovou vodou je výhodné nejen z ekonomického hlediska, ale dešťová voda se navíc hodí pro zálivku více než voda pitná díky svému chemickému složení. Dešťová voda je totiž chudá na soli, a proto nedochází k zasolování půdy. Navíc neobsahuje agresivní chlor. Mimo to se uvádí, že se při zalévání dešťovou vodou rostliny zároveň hnojí dusíkem.
Recenzovaný Článek popisuje základní principy hodnocení šetrných budov národní metodikou SBToolCZ se zaměřením na nejnovější verzi této metodiky pro školské budovy. Dále je uveden příklad certifikované školské budovy, jejíž renovace byla posuzována a optimalizována s využitím systému SBToolCZ. Výsledkem je přeměna stávajícího veřejného objektu na inteligentní energeticky nulovou budovu.
Záměrem Hamburku je během 10 let vybudovat zelené střechy o celkové rozloze 100 ha pro prostorově úsporné oddechové zóny, zvýšení retence dešťové vody, zvýšení biodiverzity, omezení dopadů extrémních teplot a přispění k čistotě ovzduší. Cílem Plánu adaptace na klimatickou změnu v Kodani je (mimo jiné) řešit jak záplavy od moře, tak z dešťů.
Nepolevující vedra a sucha zažíváme rok od roku častěji a předpověď na léto říká, že letošek nebude výjimkou. Pro spoustu zahrádkářů je dlouhodobé sucho doslova pohromou. Skoro každý si sice vytváří vlastní zásoby dešťové vody, jenže když ne a ne zapršet, zdroje brzy vyschnou. Obzvlášť na menších městech nebo vesnicích může být v letním období o vodu nouze. Přitom jednoduché, a navíc ekologické řešení dávno známe.