Přijďte si prohlédnout kvalitní podzemní nádrže pro zachytávání a následné celoroční využívání dešťové vody. Navrhneme řešení přímo pro Vás, nakoupíte se slevou a můžete vyhrát příspěvek na vámi objednanou nádrž, nebo nádrž dostat zdarma.
Při probíhající rekonstrukci silnic v obci Libeř ve Středočeském kraji bylo nutné řešit i odvodňování. Vzhledem k podmínkám a umístění podpovrchových sítí v ulici bylo jako nejvýhodnější zvoleno řešení s liniovým povrchovým odvodněním MEA SV s ocelovou ochrannou hranou a litinovým můstkovým roštem D400 kN.
V městské zástavbě nelze zpomalit nebo zadržet dešťovou vodu stejně jako v přírodě. Ovšem i zde je třeba vodu udržet co nejdéle, odlehčit kanalizační síti při přívalových deštích nebo poskytnout přirozenou vláhu pro městskou zeleň. Není mnoho možností, jak dešťovou vodu z asfaltových, betonových nebo vydlážděných ploch udržet.
Pro udržení a rozšíření zelené infrastruktury ve městech je potřebné vytvořit dlouhodobé podmínky pro růst zeleně. Zjednodušeně řečeno – stromy a křoviny potřebují životní prostor pro kořenový systém a trvalé zavlažování. V případě ucelených parkových či sadových ploch je řešení snadnější než u zeleně vysázené v ulicích, na náměstích, parkovištích atd.
Ministr Brabec se pro kameru TZB-info vyjádřil k širšímu využití dešťové a šedé vody v budovách. Je třeba odstranit administrativní bariéry, posílit ekonomickou motivaci a nakonec zavést i určitou zákonnou povinnost pro nové stavby. Šance pro budovy navrhuje, aby zejména ve městech byla pro rezidenční budovy zrušena výjimka zpoplatnění dešťových vod odváděných do kanalizace.
Dlouhá období sucha ohrožují vysázenou zeleň v zastavěném městském území. Zelená infrastruktura je utlačována konstrukcemi vozovky, chodníků, parkovišť, systémem inženýrských sítí atd. Na kořenový systém je vyvíjen značný tlak a v omezeném prostoru půdy se neudrží dostatek závlahy pro trvalý růst. Značná část stromů časem usychá nebo se výrazně snižuje jejich vitalita.
Obrubníkové odvodnění z polymerického betonu MEA KERB bylo instalováno v chorvatském městě Zabok. Systém obrubníkového odvodnění se často používá ve městech v Čechách i na Slovensku, protože nezasahuje do vozovky a řeší odvodnění i při malých spádech v městské aglomeraci a na rychlostních komunikacích.
V každém servisním středisku pro osobní i nákladní vozy potřebují mít technici zajištěno svedení odkapávající dešťové vody a také zachycení náhodných úkapů oleje z aut. Bez nutnosti vytvoření náročnější dvojité podlahy je možné svést tekutiny do nízkých, systémových žlabů MEA PG EVO. V pracovním prostoru tak nedochází ke znečištění plochy a následně ani ke kontaminaci půdy.