Úryvky z knihy „Topení a větrání obydlí lidských“ z roku 1891 pojednávají o tehdejším pohledu na potřebu větrání obytných budov.
Velkým tématem současnosti je zdravé bydlení a jeho nízká energetická náročnost. Zejména u nízkoenergetických a pasivních domů se prosazuje kontrolované větrání, jež má zabezpečit zdravé vnitřní prostředí v interiéru. Vedle funkce, kterou má takové zařízení plnit, je stejně důležitá ekonomika provozu.
Dezinfekce prostoru pomocí aerosolů je trvalým způsobem vedoucím k dosažení rovnoměrné dezinfekce celého prostoru (výrobního prostoru, skladu atp.). Jedná se o doplněk klasické dezinfekce, která se aplikuje stíráním, která usiluje o co nejbezpečnější vzduch v místnosti. To znamená, že i skryté a těžko přístupné oblasti jsou dezinfikovány.
Běžným nedostatkem moderních budov je velmi často nízká relativní vlhkost v interiéru v zimním období. Především u komerčních, administrativních budov, zdravotnických zařízení a dalších rozsáhlejších objektů s nuceným větráním, je nízká hodnota vlhkosti častým problémem. Jak ji řešit? A proč musíme řešit vlhkost vzduchu?
Při rozsáhlé modernizaci obdrželo muzeum Gustava Lübcke v Hammu celkem jedenáct centrálních zařízení pro přívod upraveného a čistého vzduchu RLT a klimatizačních zařízení o celkovém výkonu přívodu vzduchu 90 000 m3/h. Nová klimatizační zařízení a konstantní hodnoty klimatu a vlhkosti ve výstavních prostorách jsou předpokladem toho, abychom v budoucnu zůstali konkurenceschopní a mohli do Hammu získat atraktivní výstavy a cenné zápůjčky.