Velkoplošný systém pokryje požadavky na komfort v budovách v létě i v zimě, využije maximálně potenciál tepelného čerpadla, a navíc je to systém, jehož montáž je snadná.
„Budovy splňující standardy v podobě ventilace a čištění vzduchu by výrazně snížily přenos viru covid-19,“ řekl během konference VELUX Build for Life Joseph Allen, asistent profesora a ředitel Programu zdravé budovy na Harvardské univerzitě. Během architektonického fóra (15.–17. listopadu) zaměřeného na budoucnost vystoupilo více než 90 řečníků. Ti prezentovali nejnovější výsledky svých výzkumů týkajících se zdravých budov v postcovidové éře, udržitelné architektury a role stavebnictví při snižování uhlíkové stopy.
Pracovníci vývojového oddělení firmy inVENTer GmbH uskutečňují ve spolupráci s Helmholtzovým centrem pro výzkum životního prostředí (UFZ) zajímavou studii věnující se účinnosti decentrálních větracích přístrojů se zpětným ziskem tepla na snižování koncentrace radonu obsaženého ve vzduchu uvnitř obytných budov. Pro testy byl vybraný region s vyšším výskytem radonu. Po prvních testech bylo v předběžných výsledcích zjištěno, že při použití decentrálního větracího systému inVENTer výrazně klesl obsah radonu222 v ovzduší interiérů zkoumaných objektů.
Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů: nedostatečného přísunu čerstvého vzduchu.
Navštivte s námi rodinný dům, jehož větrání je zajištěno decentrálními větracími jednotkami se zpětným získáváním tepla od společnosti Meltem. V domě jsou instalovány tři jednotky, přičemž jedna obsluhuje hlavní obytný prostor s kuchyní, další dvě jsou tzv. semicentrální a slouží k větrání dvou obytných místností.