logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vnitřní prostředí
Archiv článků od 31.10.2015 do 30.5.2016

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

30.5.2016
Drekoma

Víte, že správná vzdušná vlhkost pozitivně působí na naše zdraví, na naši spokojenost i na náš pracovní výkon? Klesne-li vlhkost vzduchu v prostoru pod 40 %, zvyšuje se např. riziko onemocnění z nachlazení a nebezpečí nákazy hrozí třikrát častěji.

24.5.2016
Ing. Jan Schwarzer, Ph.D., redakce

Instalace řízeného větrání s rekuperací tepla je, zejména u novostaveb, stále častější. Oproti přirozenému větrání nemusí instalace sice znamenat dosažení významných provozních úspor, výhodou je však dosažení vyššího komfortu bydlení.

8.5.2016
CEEC Research

Hlavními parametry kvality vnitřního prostředí jsou pro zákazníky estetické ztvárnění interiérů, ochrana před tvorbou plísní a přítomnost škodlivých látek jako je formaldehyd v ovzduší. Nejméně pozornosti naopak zákazníci věnují difuzi vodních par konstrukcí.

1.5.2016
Ing. Jan Blažíček, redakce

Hodnotu obytné budovy určuje vedle použitých materiálů nebo její energetické náročnosti i úroveň vnitřního mikroklimatu. Nejde jen o to dům vytopit či vyvětrat, jde o to udělat to tak, abychom dosáhli co nekvalitnějších parametrů vnitřního prostředí.

18.4.2016
A - INVENT s.r.o.

V krátkém výčtu bychom vám rádi představili některé výjimečné stavební projekty, které jsou osazeny decentrálním větracím systémem inVENTer®. Nyní představíme dva zajímavé projekty a v květnu budeme v našem představování pokračovat. Naši prohlídku začneme na dalekém severu Německa.

11.4.2016
Ing. Zbyněk Děckuláček

Recenzovaný Článek dokumentuje hodnocení interního mikroklimatu (IM) kinosálu větraného vzduchotechnikou (VZT). Výsledky monitorování vypovídají o reálném stavu IM ve sledovaném období a jeho výstupy umožní korektní tendence optimalizace, komparaci a verifikaci simulace. Simulační řešení představuje aplikaci programového řešení, jež umožní prognózu stavu IM pro libovolné okrajové a provozní podmínky.

21.3.2016
Ing. Karel Matějíček, Časopis Vytápění, větrání, instalace

Recenzovaný První část článku pojednává o praktických zkušenostech s využitím indukčních výustí k distribuci vzduchu v místnostech. Ve druhé části jsou popsány atypické instalace polí sestavených z trysek/dýz v podhledech a zástěnách s možností realizace kvantitativní regulace množství přívodního vzduchu dle teploty a obsahu CO2 v prostoru.

14.3.2016
Ing. Zdeněk Vafek, Dräger Safety s.r.o., Časopis Vytápění, větrání, instalace

Recenzovaný Příspěvek popisuje vlastnosti oxidu uhličitého a možnosti jeho měření. Poskytuje základní přehled dostupné měřicí techniky, podrobněji jsou popsány měřicí principy a typy čidel s ohledem na jejich využití v různých aplikacích.

2.3.2016
Ing. Jan Blažíček, redakce

Jednadvacátý ročník tradičního veletrhu vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky byl v úterý dopoledne zahájen v kongresovém sále areálu PVA EXPO.

29.2.2016
Časopis Vytápění, větrání, instalace, Ing. Miloš Lain, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Ing. Martin Barták, Ph.D., doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., ČVUT v Praze, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, Ing. Bořivoj Šourek, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze

Recenzovaný Článek se zabývá energetickými simulacemi zpracovanými pro podporu řešení projektu nové rozsáhlé administrativní budovy banky. Prezentované simulace mají zásadní vliv na návrh klimatizačního sytému a zdrojů chladu a tepla pro zajištění požadovaných parametrů prostředí v budově.

16.2.2016
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o., Ing. Ivan Cifrinec, Ph.D., MBA, Ing. Michal Kubelka

V současnosti dosahuje vzduchotěsnost nových i zateplovaných staveb takových parametrů, že přirozené větrání infiltrací ani šachtové větrání bez nebo s „větracími hlavicemi“ není funkční. Proto se dnes používá výlučně větrání nucené. Protože se v zimě musí čerstvý vzduch ohřívat, je třeba z energetického hlediska použít větrání nucené se zpětným získáváním tepla.

15.2.2016
HELUZ cihlářský průmysl a.s., Ing. Pavel Heinrich, produktový a technický specialista, HELUZ cihlářský průmysl a.s.

Vnitřní prostředí budovy ovlivňuje zdravotní stav člověka – jeho fyzickou i psychickou stránku. Pro návrh budovy (zejména rodinné domy) by mělo hrát splnění dobrých parametrů vnitřního prostředí hlavní roli.

25.1.2016
Martin Jindrák

Recenzovaný Při realizaci většiny rekonstrukcí škol v ČR nejsou vytvořeny podmínky pro výměnu vzduchu, a tím pro pobyt osob, dětí. Doplněním o systém řízeného větrání, ideálně se zpětným ziskem tepla, je kromě dosažení úspory provozní energie zajištěno požadované vnitřní prostředí.

11.1.2016
Ing. Olga Rubinová, Ph.D., Ing. Marcela Počinková, Ph.D., Ing. Pavel Raputa

Recenzovaný Otopná tělesa stejně jako jiná technická zařízení v budovách a obecně každé vybavení v budově vyžaduje občasnou údržbu a očištění. Cílem tohoto dílu je seznámení s výsledky měření provedených v rámci experimentů zaměřených na mikrobiální zatížení otopných těles různých konstrukčních provedení ve veřejných budovách a rodinných domech.

23.11.2015
RNDr. Bohumil Kotlík, Ph.D., Mgr. Lenka Škrabalová, Mgr. Lenka Šubčíková

Recenzovaný Článek představuje souhrn aktuálních znalostí o fotokatalytickém jevu na povrchu nanočástic TiO2, review publikovaných sdělení o jejich známých a potenciálních zdravotních účincích, o biocidním působení i o možném využití v oblastí zlepšení kvality životního prostředí. Součástí je i přehledná diskuze reklamních tvrzení producentů nátěrů obsahujících nanočástice TiO2.

10.11.2015
Ing. Ivo Novák, MBA

Článek si klade za cíl seznámit čtenáře se základními otázkami účinků elektromagnetického pole (EMP) na člověka, s rozdílným hodnocením zdravotních rizik legislativou a různými skupinami odborníků a s neřešenými problémy nesouladu mezi EMC a zdravotními limity. V úvodu do této složité problematiky uvedu používané fyzikální jednotky, základní pojmy související s neionizujícím zářením a platnou legislativu.

31.10.2015
Ing. Tereza Kolbabová, Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze

Závěry a výsledky výzkumu vědců z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (FLD ČZU v Praze) a z University Duisburg-Essen (Německo) publikoval renomovaný mezinárodní vědecký časopis Scientific Reports.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.