Globální řešení správy pokojů a prostor pro hosty umožňuje zlepšit provoz a snížit náklady při současném zvýšení komfortu a možnosti kontroly uživateli. Prozkoumejte a objevte produkty a řešení pro hotely od Schneider Electric.
Lokální rekuperační jednotka AIR 70 je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti pro větrání s rekuperací tepla do jednoho kompaktního celku. Jedná se o nejtišší decentrální rekuperační jednotku na trhu. Nejsou nutné žádné vzduchovody, tím je AIR 70 obzvláště vhodná pro větrání samostatných prostor. Zařízení může být kompletně instalováno na vnější stěně a jeho vlastnosti jej činí obzvláště vhodným jak pro rekonstruované, tak i zcela nové nemovitosti.
Podle současných trendů se staví domy s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, těsnými okny, nižší spotřebou elektrické energie, energeticky efektivním vytápěním. Výsledkem jsou „utěsněné“ domy s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, avšak často se přitom zapomíná na potřebu přívodu čerstvého vzduchu pro osoby žijící uvnitř.
Normy a usmernenia pre odhad požadovanej minimálnej miery vetrania, ktoré dnes máme, nie sú zďaleka kompletné. Cieľom je, aby bolo možné vypočítať požadované vetranie priamočiaro, ako sú výpočty pre chladenie, výpočty tepelnej záťaže. Príspevok je venovaný hodnoteniu vnútorného prostredia v budove na základe jednotlivých zložiek mikroklímy.
Řízené větrání se dnes nasazuje v čím dál větší míře nejen do rezidenčních budov, ale i do komerčních objektů. Ve větších budovách s řízeným větráním, které sdílí více nájemníků, vzniká otázka, jak spravedlivě rozúčtovávat náklady na úpravu a distribuci vzduchu centrální vzduchotechnikou a zónovými regulátory VAV nebo CAV.
EPBD je považovaná za veľmi dôležitú legislatívnu zložku aktivít Európskej Únie zameraných na energetickú hospodárnosť, ktorá je navrhnutá tak, aby spĺňala Kyótsky protokol a zodpovedala požiadavkám vyplývajúcim zo Zelených kníh o bezpečnosti energetickej dodávky. Príspevok je venovaný jednotlivým častiam energetického hodnotenia budov podľa súčasných Európskych noriem.
Trendem poslední doby je stavět haly pomocí stavebnicového systému a stejně jako zděné stavby se dají používat pro nejrůznější účely. Jejich výhodou je poměrně rychlá a snadná montáž. Důležitějším může být rozhodování o technických nárocích, zejména na vytápění a větrání. V případě rekonstrukce se nabízí otázka srovnání stávajícího fungujícího systému v porovnání s novým řešením.
Mezi 2 500 vystavovateli se rozhodně neztratili čeští výrobci. V oblasti vytápění, klimatizace a větrání je kladen mimořádný důraz na nízkou spotřebu elektrické energie. Emisní třídy a účinnosti u kotlů na tuhá paliva je věc v Německu již řadu let vyřešená, ale je to stále živé téma. Opět bylo vidět tradiční "německé" téma hygieny vody. A samozřejmě krásné designové kousky v sanitární technice.
Na základě vyhlášky (ES) č. 327/2011 Komise ze dne 30. 3. 2011 k provádění směrnice 2009/125/ES (směrnice ErP) byla s účinností od 1. 1. 2013 pro ventilátory definována minimální účinnosti u ventilátorů ve výkonnostním rozsahu 125 W až 500 kW. Již tehdy řada výrobků společnosti Remak splňovala nové vyšší hodnoty předepsané minimální účinnosti, které mají platit od 1. 1. 2015.
Společnost Spar se ve snaze o snižování provozních nákladů rozhodla navázat užší spolupráci na poli energetického managementu s firmou Domat Control System. U čtyř vybraných marketů byly počítány poměrové ukazatele, tedy roční spotřeby energií na jednotku plochy, které poměrně úzce kopírovaly vnitřní teploty v prodejně.