logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Technologie Panasonic Nanoe X – jistota svěžího a čistého vzduchu v domácnosti i kanceláři

Bílá vnitřní jednotka Panasonic Etherea Z
Bílá vnitřní jednotka Panasonic Etherea Z

Technologie Panasonic Nanoe byla vylepšena, aby poskytovala ještě čistější a zdravější vzduch. Díky své výkonnosti je tak nová technologie s názvem Nanoe X ideální nejen pro domácnosti alergiků a astmatiků – obzvlášť v období pylových sezon – ale i pro rozsáhlejší objekty, kde je náročné udržovat svěží vzduch (např. školy, hotely či nemocnice).

  • 10x výkonnější technologie čištění vzduchu než předcházející generace Nanoe
  • Díky vyšší výkonnosti je vhodná nejen pro domácnosti, ale i komerční využití
  • Na českém trhu k dispozici od 1. kvartálu 2018
Panasonic Nanoe X
Panasonic Nanoe X

Nedávný výzkum Světové zdravotnické organizace zjistil, že tabákový kouř, prach a výpary patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory respiračních onemocnění, včetně chronické obstrukční plicní nemoci*. Technologie Nanoe X je v současné době k dispozici v nových podlahových a MU2 / PU2 90x90 jednotkách R32, které jsou kompatibilní s VRF, PACi a GHP systémy.

Nová technologie Nanoe X dokáže kontrolovat v ovzduší výskyt alergenů, bakterií a virů nejen v domácnostech, ale také v komerčních prostředích, kde představuje Nanoe cenově výhodný způsob zlepšení čistoty vzduchu tím, že brání přenosu patogenů.

V zařízeních typů hotelů či restaurací jsou častou příčinou nespokojenosti hostů i zaměstnanců nepříjemné pachy způsobené čisticími prostředky, cigaretovým kouřem a provozem kuchyně. Kvalitu ovzduší mohou ovlivnit také plísně uvnitř potrubí nebo za stěnami. Technologie Nanoe X dokáže tyto problémy zvládnout snížením množství pachů a škodlivých forem patogenů v ovzduší a vytvořit příjemné prostředí.

Jak technologie Nanoe X funguje?

Technologie Panasonic Nanoe X je desetkrát výkonnější než její předchůdkyně Nanoe tím, že vytváří OH radikál v objemu 4,8 miliardy za sekundu, čímž zvyšuje účinnost odstranění virů a bakterií, které se na něj vážou. Jaký je ale její princip fungování?

Klimatizační jednotka generuje elektrostatické atomizované vodní částice, které působí ve vnitřním filtru jednotky a do místnosti jsou vypouštěny z generátoru klimatizační jednotky. Částice Nanoe X pocházejí z kondenzované vlhkosti ve vzduchu, takže pro jejich generování není zapotřebí zdroj v podobě zásobníku vody nebo její přívod.

Tyto atomizované částice s velkým množstvím OH radikálů se navážou na pyl nebo vir a využijí chemickou reakci, při níž se ze škodlivého tělesa odstraní vodík. Dochází tak k reakci OH radikálů a vodíku obsaženém ve škodlivině, ze které vzejde neškodná H2O a škodlivina je následně zachycena filtrem klimatizační jednotky.

Klimatizace Panasonic Etherea
Klimatizace Panasonic Etherea

Klimatizace Panasonic Etherea

Zavádění Nanoe X na trh

Technologie je v současné době již k dispozici na českém trhu jako součást nových vnitřních kazetových jednotek MU2 / PU2 90x90 a bude postupně instalována do všech klimatizačních řešení Panasonic.

Pro další informace navštivte www.aircon.panasonic.eu.

* Zdroj: The Global Burden of Disease study, COPD facts 2017, World Health Organization

Princip fungování Panasonic Nanoe X
Princip fungování Panasonic Nanoe X

Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)
logo Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Společnost Panasonic je jedním z předních světových výrobců klimatizačních systémů a tepelných čerpadel. V tomto oboru má přes 60 let zkušeností. Své produkty vyváží do více než 120 zemí a dosud vyrobila více než 200 miliónů kompresorů.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.