logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Úspory energie
Archiv článků od 11.1.2021 do 16.5.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

Akce na Den stínicí techniky - 16. květen 2022, zdroj foto SPST
16.5.2022
Svaz podnikatelů ve stínicí technice - SPST

Jako každoročně, i letos se připravuje Svaz podnikatelů ve stínicí technice na svátek svého oboru - žaluzií, rolet, markýz, plisé, baldachýnů, japonských stěn, screenů, slunolamů a pergol.

16.3.2022
Brilon a.s., Ing. Václav Dědič, odborný konzultant, Brilon a.s.

Systém řízeného větrání s rekuperací je velmi oblíbeným společníkem obyvatelů mnoha rodinných domů. Jedna z realizací tohoto systému byla provedena také ve slovenské obci Lukavica, která se nachází asi 12 kilometrů od Zvolena.

31.1.2022
doc. Ing. Zuzana Straková, PhD., STU v Bratislave, Stavebná fakulta, Katedra TZB

Recenzovaný S vetraním infiltráciou v podobe netesností okien a dverí je spojený nežiadúci únik tepla v chladných obdobiach. Veľkosť úniku je závislá ako na intenzite vetrania, tak aj na veľkosti energie obsiahnutej vo vzduchu. Výpočet má zahŕňať nielen mernú tepelnú kapacitu suchého vzduchu, ale aj energiu obsiahnutú vo vodnej pare vo vzduchu.

30.11.2021
Unipi.technology

Řídicí jednotky Patron regulují a monitorují provoz topných soustav, vzduchotechniky a připojených zařízení pro optimalizaci spotřeby energií a snižování provozních nákladů průmyslových objektů.

Jablonné v Podještědí, ilustrační obrázek, foto redakce
2.11.2021
redakce

Energetická náročnost je v Česku aktuální téma. Na přelomu roku ceny za energie rapidně vyskočí, a to se promítne nejen do obecních rozpočtů. Jak zbavit obce faktur s astronomickými částkami za energie, řeší program ELENA, který nabízí pomoc při přípravě EPC projektů.

18.10.2021
Yello

Letošní horké letní dny jsou již za námi a vy stále váháte, zda si pořídit nového člena domácnosti, který váš domov ochladí na příjemnou teplotu? Případně jestli je lepší ventilátor, nebo klimatizace? Nevíte, pro co se rozhodnout? Netušíte, který produkt je pro vás a váš domov vhodnější, a chcete znát spotřebu při provozu?

Ing. Pavel Halabala, první jednatel Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
28.8.2021
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Nejnovější radiální ventilátory od výrobce Ziehl-Abegg mají účinnost přes 70 %, zatímco u starších ventilátorů se pohybuje účinnost mezi 42 % až 58 % maximálně. To je podstatou retrofitu, kdy upgradem VZT jednotky získáme hned několik benefitů najednou.

Výkonné ventilátory pro chlazení elektroniky, foto: ebm papst CZ
10.8.2021
ebm-papst CZ s.r.o., Svatava Dofková

Elektronika, která zpracovává obrovské množství dat, je stále výkonnější. Kvůli nezastavitelnému nárůstu hustoty komponent a stále rostoucímu výkonu se však chlazení stává výzvou, a to jak v telekomunikacích, tak v automatizaci.

Ateliér D, Fakulta stavební ČVUT, Open House 2021, foto E. Kopačková, redakce
6.8.2021
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

O víkendu bude otevřen i Ateliér D, průmyslově působící hala – továrna na nápady, ve které jsou zavěšené konzultační místnosti a kde právě vzniká architektonický model mezinárodního soutěžního projektu FIRSTlife. Ateliér D vznikl zastropením původního provozního dvora.

29.5.2021
CLIMAX

V době neustálého oteplování se venkovní stínění stalo nezbytnou součástí všech rodinných domů i prosklených budov. Ať se jedná o rezidenční či komerční projekty, na plánování stínicí techniky se vyplatí myslet už ve fázi projektu stavby. Veškeré venkovní i vnitřní stínění vyrábí česká firma Climax na míru a nabízí individuální řešení včetně odborného poradenství pro každého.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.