logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Střešní krytiny

5.5.2023SATJAM s.r.o.
Některé inovace výrobků vyvolávají dojem, že jsou udělané jen proto, aby se něco dělo. Toto ale rozhodně neplatí pro vylepšenou plechovou krytinu SATJAM Rombo Metalic, která vznikla z dřívější kusové tašky SATJAM Rombo Premium.
1.4.2023Wienerberger s.r.o.
Již počtrnácté mohou studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních předvést své dovednosti v oblíbené „Soutěži o nejlepší projekt“, kterou každoročně organizuje společnost Wienerberger s.r.o. Dlouhodobým hlavním cílem soutěže je zejména podpora růstu nové generace působící v oblasti architektury a stavebnictví, a tím i celého oboru. A na tom se nic nemění ani ve školním roce 2022/2023. Partnerem soutěže je architektonické studio LOXIA.
22.3.2023Lindab střešní krytiny
Z vysokých cen energií a stavebních materiálů má těžkou hlavu v současnosti asi každý, kdo zvažuje výstavbu nového domu nebo se odhodlá do jeho rekonstrukce. Pokud hraje roli i odpovědný přístup k životnímu prostředí, nemusí jít o snadné rozhodování. Jako jedno z dostupných a funkčních řešení se při stavbě či rekonstrukci nabízí moderní střechy Lindab s integrovanými solárními panely elegantního střihu.
28.2.2023Wienerberger s.r.o.
S rekonstrukcí střechy se vyplatí neotálet. Nejvhodnější dobou na výběr nových střešních tašek je právě únor, protože už v březnu začíná počasí přát stavebním pracím. Kvalitní střecha z pálených tašek představuje nejen výnosnou investici a ochranu úspor před inflací, ale také zvyšuje komfort bydlení, dodá stavbě moderní vzhled a vydrží dlouhá léta.
19.2.2023Vlastimil Růžička, redakce
Patří mezi nejdůležitější stavební akce roku: veletržní souběh FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM proběhly společně s akcí Střechy Praha a její tradiční konferencí Izolace letos s podtitulem Soběstačnost díky střechám. Připomeňme si některé zajímavé okamžiky.
21.10.2022RHEINZINK ČR, s.r.o.
Titanzinek výborně a dlouhá léta slouží na střechách řady horských objektů, které jsou v nadmořských výškách i nad 900 m n. m. Náročné horské podmínky titanzinek RHEINZINK zvládá s přehledem.
20.10.2022RHEINZINK ČR, s.r.o.
Pro použití titanzinku na horách hovoří celá řada referenčních objektů posazených do nadmořské výšky nad 900 m n. m., které i v těchto podmínkách fungují již dlouhou řadu let.
5.9.2022SATJAM s.r.o.
Prestižní soutěžní přehlídka nejlepších realizací, které v posledním období vznikly v České republice, to je Česká cena za architekturu. Do probíhajícího ročníku je přihlášen i unikátní koncept provozního areálu, označovaný jako Tři domy a dvůr pod Lysou horou. Vznikl s cílem vytvořit zázemí pro údržbu golfového resortu na Ostravici.
1.9.2022PRO-DOMA, SE
Krytina Taurus Modul je inovací oblíbené maloformátové krytiny Taurus Premium a vyrábí se na nové výkonnější lince v Ostravě. Zachovává původní tvar s výraznou profilací, který z krytiny dělá moderní architektonický prvek. Tuto vysoce pevnou a nepřehlédnutelnou krytinu lze použít od sklonu 15 stupňů.
Střešní krytina Taurus. Zdroj: SATJAM
26.7.2022SATJAM s.r.o.
Plechové střešní krytiny SATJAM se rozlišují podle toho, zda jsou vyrobeny z oceli nebo z hliníku. Další základní rozdělení je na krytiny velkoformátové a maloformátové. Název bezesporu napovídá, že rozdíl bude v rozměrech krytiny. Co to však znamená v praxi?
7.4.2022SATJAM s.r.o.
Na veletrhu Střechy Praha 2022 získala společnost SATJAM ocenění za krytinu SATJAM Rapid DeLuxe, AluFalc, a to v silně obsazené soutěži Zlatá taška o nejlepší exponát veletrhu. Odborná porota tím jen potvrdila platnost už dřívějších kladných hodnocení této výjimečné krytiny.
12.3.2022Vlastimil Růžička, redakce
V rámci souběhu veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM 2022 (3. až 5. 3.) se uskutečnila v letňanském areálu PVA EXPO PRAHA i tradiční konference IZOLACE: Tentokrát na téma "Konstrukční řešení a konstrukční detaily v plochých střechách". Krátký rozhovor poskytl redakci TZB-info Ing. Marek Novotný, Ph.D., zástupce pořadatele konference.
22.2.2022Wienerberger s.r.o.
Namísto klasických panelů přichází společnost Winerberger s velmi zajímavým řešením v podobě fotovoltaických modulů, které jsou zakomponované přímo mezi střešní krytinu. Výrobce pálených cihel Porotherm a střešních tašek Tondach tak reaguje na zvyšující se poptávku trhu po fotovoltaice.
Plochá střecha s fóliovou hydroizolací, foto: redakce
7.2.2022Ing. Aleš Oškera
Recenzovaný Výtažné zkoušky na střeše jsou neopomenutelnou součástí procesu návrhu a provádění mechanicky kotvených pružných střešních povlaků. Při rekonstrukcích jsou většinou nezbytně nutné pro ověření možnosti použití zvoleného kotevního systému pro konkrétní nosný podklad.
7.2.2022Střechy Praha s.r.o.
23. ročník veletrhu Střechy Praha, který proběhne 3.–5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, představí množství novinek a inspirativních praktických ukázek od renomovaných výrobců a dodavatelů z oboru. Souběžně se koná veletrh Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí.
6.2.2022PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.
Památkově chráněný farní kostel sv. Štěpána v rakouském Sierningu během své více než pětisetleté historie zažil řadu architektonických stylů a mnoho stavebních proměn v blízkém i vzdálenějším okolí. Jedna významná změna se nedávno odehrála i v jeho těsné blízkosti. Po více než 50 letech totiž dosloužila stará fara a linecká diecéze rozhodla o výstavbě zcela nového farního centra s názvem FOKUS.
14.12.2021PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.
Novostavba horské chaty v krušnohorských Nových Hamrech je ukázkou jednoduché, ale přitom velmi důmyslné architektury 21. století. Spojuje v sobě požadavky na objekt situovaný v náročném horském prostředí a na design s ohledem na jeho umístění v chráněné oblasti, která byla v roce 2019 zapsaná do světového dědictví UNESCO.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.