logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Pasivní domy
Archiv článků od 12.9.2011 do 5.12.2011

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

5.12.2011
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

Plánujete bydlení pro sebe a svou rodinu? Vadí Vám vysoké účty za energie a zvažujete pořízení vlastního energeticky úsporného domu? Chtěli byste dům od renomovaného architekta, ale nechcete investovat do finančně i časově náročného individuálního projektu? Pak zvolte některý z projektů z unikátního katalogu Energeticky úsporných domů 2012, který v těchto dnech vydaly společnost Isover a sdružení Centrum pasivního domu.

27.11.2011
Vlastimil Růžička, redakce

Již 8. ročník mezinárodních Dnů pasivních domů proběhl o víkendu 11. až 13. listopadu 2011. Pro širokou veřejnost se otevřely dveře pasivních staveb v celé České republice i v Evropě. Návštěvníci se mohli zúčastnit exkurzí a seminářů a navíc také vyhrát v soutěži dovolenou svých snů. Akci hodnotí v rozhovoru pro TZB-info Ing. Michal Čejka, projektový manažer společnosti PORSENNA.

21.11.2011
Zdeněk Kaňa, Ing. arch. David Vašíček, HLC, s.r.o., Martin Jindrák, ATREA s.r.o.

Jde o ukázkovou realizaci brownfieldu vzniklého z opuštěného areálu bývalé školy. Kromě základních parametrů pro pasivní domy vč. systémů řízeného větrání s rekuperací zde bude využit i systém hodnocení SBToolCZ, který klade důraz na kvalitu budov z hlediska spotřeby energie, materiálů, vody a záboru půdy při současném snížení dopadů provozu budov na životní prostředí a zdraví.

14.11.2011
prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., Fakulta stavební, České vysoké učení technické v Praze

V souvislosti s novým zněním Evropské směrnice o energetické náročnosti budov EPBD (přepracování), 2010 [1]) je jistě potřebné diskutovat o další generaci budov s minimalizovanou potřebou energie. Je namístě připomenout vazbu mezi jasně popsanými kategoriemi nízkoenergetických a pasivních budov na straně jedné a budovami energeticky nulovými na straně druhé. Zmíněná směrnice ovšem obsahuje řadu dalších významných bodů, kterými je potřebné se bezodkladně zabývat.

7.11.2011
Ing. Michal Bureš, Ing. Antonín Lupíšek, Katedra konstrukcí pozemních staveb, Fakulta stavební, České vysoké učení technické v Praze

V den podzimní rovnodennosti odstartoval v USA již pátý ročník prestižní mezinárodnísoutěže Solar Decathlon 2011, ve které se utkaly univerzitní týmy z celého světa ve stavbě energeticky úsporných domů. V desetidenním klání obsahujícím deset disciplín byl tento rok nejúspěšnější tým Univerzity Maryland.

4.11.2011
Kalksandstein CZ s.r.o., Internorm-okno, s.r.o.

Pro zákazníky, kteří staví skutečný pasivní dům ještě více podpoříme a zařídíme pro ně certifikaci pasivního domu u Passivhausinstitutu Darmstadt zcela zdarma. Samozřejmostí je splnění všech podmínek pro získání certifikátu jak v průběhu projektování, tak v průběhu stavby domu.

4.11.2011
překlad: Ing. Petra Šrubařová

Ačkoliv přípravy na příští ročník mezinárodní konference PASSIVHAUSTAGUNG (konference Pasivní dům) jsou zajisté již v plném proudu, vzpomeňme ještě ten letošní, který se uskutečnil na konci května, tentokráte v rakouském Innsbrucku. V následujících týdnech na našem portálu uveřejníme vybrané příspěvky právě z tohoto ročníku.

26.10.2011
Fronius Česká republika s.r.o.

Střídač pro fotovoltaické elektrárny na rodinných domech má svého vítěze. „Sehr gut“ je známka udělená přístroji časopisem Photon, který zařízení firmy Fronius testoval. Žádný z konkurentů v dané výkonové kategorii (do 5 kW) nedosáhl lepších výsledků. Fronius IG TL se tak stal horkým kandidátem pro zájemce o svou domácí solární elektrárnu.

22.10.2011
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Minulý týden proběhla v Bratislavě konference Pasivní domy 2011. Jak vyplývá z naší první zprávy z konference, k vidění bylo nepřeberné množství úspěšných realizací pasivních domů. Excelovaly zejména prezentace zahraničních účastníků z Rakouska a Německa.

21.10.2011
Xella CZ, s.r.o.

Vykonáváte-li doma nějakou činnost, vytváříte svým tělem energii, která může v určitých typech pasivních domů sloužit jako docela výkonný zdroj tepla. Například při takovém společenském večírku s vašimi přáteli může vygenerovaná energie z lidského těla vyhřát celý rodinný dům bez další pomoci tepelných přístrojů.

17.10.2011
Akad. arch. Aleš Brotánek, DESIGN STUDIO

Již delší dobu začínám mít alergii na slovo ekologie i ekologická architektura. Za ta slova si dosazujeme mnoho věcí, podle toho co zrovna potřebujeme, a proto se pokusím zasadit své postoje do konkrétnějšího rámce. Co je vlastně ekologická architektura? Proč je současná architektura NENORMÁLNÍ tím, že normální je plýtvat? Jaká je v ČR situace pro využívání „POTENCIÁLU ÚSPOR“? Jak se daří v ČR architektuře k životnímu prostředí šetrné?

14.10.2011
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ve čtvrtek proběhl první den bratislavské konference Pasívne domy 2011. Posluchači prošli realizací řady pasivních domů, rezidenčních i administrativních. Mnohé diskuze se točily kolem chápání principu nulových domů a role, kterou v něm hrají domy pasivní. Setkání odhalilo skutečné vize budoucího stavění.

7.10.2011
redakce a Inštitút pre energeticky pasívne domy

Již příští týden, 13. a 14. října, proběhne v Bratislavě mezinárodní konference Pasívne domy 2011. Dvoudenní odborný program bude tradičně připraven v budově Technopol Bratislava. Pokračovat bude sobotními exkurzemi za pasivními domy. Na konferenci se ještě můžete přihlásit.

6.10.2011
prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., doc. Dr. Ing. Zbyněk Svoboda, Ing. Kateřina Sojková

V těchto dnech vychází delší dobu očekávaná česká technická norma ČSN 73 0540-2 Tepelná ochrana budov. Část 2: Požadavky. Zpracovatelem je Centrum technické normalizace na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Nové znění přináší některé změny v hodnocení stavebních konstrukcí, celkové zaměření se ale pochopitelně nemění.

5.10.2011
Dipl. Ing. Olaf Reiter, Architektonický ateliér: Reiter a Rentzsch Dresden, překlad: Ing. Petra Šrubařová-Pochmanová

Přímo vedle kostela sv. Jakuba v obci Döbeln postavila evangelicko-luteránská církevní obec novou mateřskou školu. Školka sv. Floriána připomínající klášter je s kostelem propojena křížovou chodbou s vnitřním dvorem. Koncept ekologického pasivního domu je německými stavebníky i dětmi velmi dobře přijímán. Příklad hodný následování i v českých poměrech.

23.9.2011
FENIX Trading s.r.o.

Třetí díl trilogie o návrhu, výstavbě a praktických zkušenostech energeticky úsporného domu REP-HOUSE (pasivní dům) v Moravanech u Brna. V objektu je instalováno elektrické podlahové vytápění ECOFLOOR a elektrické stropní vytápění ECOFILM. Regulace je řešena centrální regulací BMR s řízením přes počítač. Poslední část popisuje praktické zkušenosti uživatelů s tímto systémem vytápění a prezentuje skutečné provozní náklady za celkovou spotřebu elektrické energie u tohoto domu.

16.9.2011
ThermWet s.r.o., Barbora Hrdinová

Bydlení v domech našich babiček nebo maminek se postupně stává minulostí. Moderní energeticky úsporné domy přinášejí komfortní větrání i vytápění, které šetří naše peněženky. Podívejte se!

12.9.2011
Internorm-okno, s.r.o.

Vedle svých jedinečných kompetencí v oboru plastových oken je firma Internorm se svými produkty z dřevohliníku i evropskou značkou oken č. 1 pro oblast nízkoenergetických a pasivních domů. Již více než deset let vyvíjí a vyrábí firma Internorm vysoce kvalitní dřevohliníková okna a dveře, které jsou měřítkem a standardem pro celou Evropu a mají certifikaci Institutu pro pasivní domy v Darmstadtu.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.