Po měsících testování, ověřování parametrů a chodu našich kotlů v rámci validačního programu a následné certifikaci, nyní přistupujeme k dalšímu kroku, a to zahájení prodeje. To skutečné teplo Vašeho domova může začít tvořit i náš topný sortiment.
Šesticestné ventily - v moderních budovách se stále častěji používají stropní výměníky střídavě v režimu vytápění i chlazení. V přechodném období nebo v budovách, které kombinují odlišné druhy provozů, mohou nároky na klima v jednotlivých místnostech znamenat, že některý výměník topí, zatímco další musí chladit.
Požitek z živého ohně je v dnešní době symbolem pohody a relaxace, navíc topení dřevem je ekologické a líbivé. Čím dál více je v dnešní době v oblibě maximální využití tepelného zdroje pro vytopení celého domu, a to především v dnes velmi rozšířených pasivních domech. Často je v tomto případě vítaná chytrá automatická regulace hoření, která optimalizuje celý proces hoření.
Údaje z měřidel sloužích k rozúčtování nákladů za teplo mohou pomoci k odhalení nehospodárného provozu kotelny. Předpokladem jsou moderní měřidla umožňující dálkové odečty v minutových až čtvrthodinových intervalech a propracovaný systém jejich vyhodnocení přístupný zákazníkům v internetové aplikaci. Takový systém již prošel úspěšně testem. Je založen na využití měřidel, jejichž instalaci rozúčtování nákladů vyžaduje. Proto je investičně příznivý. Zákazníkům přináší trvalé sledování účinnosti kotelny.
U bytového fondu je díky dotačním programům možné finančně výhodně zrealizovat opatření, kam vedle výměny zdroje tepla či využití alternativních zdrojů patří i výměna oken či zateplení obálky domu. Díky těmto stavebním úpravám dochází k výrazné změně energetické náročnosti budovy. Nedílnou součástí každé této rekonstrukce by tak mělo být i vyregulování otopné soustavy, o čemž se stále málo hovoří.
Zkušebna tepelných zařízení na VŠB–TU Ostrava je jednou ze dvou zkušeben v České republice, kde je možno nechat si provést zkoušky nutné pro uvádění tepelných zařízení na trh v ČR a EU. Zkušebna disponuje zkušeným týmem odborníků a je vybavena moderním technickým zázemím, umožňujícím stanovovat technické parametry zkoušených zařízení.
Společnost Kamstrup v rámci svého konceptu dálkových odečtů uvádí na trh nový prvek pro vybudování on-line odečtové sítě. Významně se tím rozšiřují možnosti on-line odečítání dat o spotřebách nejen u odběratelů, ale především na technologických a sekčních měřidlech. A to vše v rámci vlastní rádiové sítě, která nabízí nejen variabilitu, ale i potřebný objem dat a rychlou zpětnou vazbu.
Až do konce 90. let byla hlavní doménou použití trubek z random kopolymeru polypropylénu (PPR) oblast rozvodů teplé a studené vody v rodinných a bytových domech, případně veřejných a komerčních stavbách. Nové tisíciletí přineslo častější užití PPR trubek větších průměrů v centralizovaných rozvodech teplé i studené vody v kolektorech obytných bloků, v průmyslu, sportovních zařízeních i zemědělství.
Recenzovaný „Velikost“ řídicího systému má významný vliv na to, jak k němu přistupují jednotliví účastníci dodavatelského řetězce – investor, projektant, obchodník a realizační technik či programátor. Jak ale vlastně velikost určit – a jak ji vůbec definovat? Z hlediska měření a regulace můžeme vyzdvihnout dva hlavní faktory: rozsah a složitost.
Švýcarský výrobce Belimo dále rozvíjí jedinečnou technologii regulačních kulových kohoutů a v inteligentním Energy Valve nabízí nové průlomové možnosti. Díky integraci moderní webové technologie jsou hodnoty spotřeby ve vodních okruzích měřeny a ukládány. Kdykoliv si je lze vyvolat za posledních 13 měsíců. Jsou tak podkladem pro energetický monitoring, pro kontrolu, analýzu a energetickou optimalizaci okruhů teplé a studené vody.