logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Měření a regulace
Archiv článků od 19.8.2022 do 27.12.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

27.12.2022
ENBRA, a.s.

V segmentu vytápění domácností v letošním roce nejvíce vzrostla poptávka po tepelných čerpadlech, oproti jiným letům až čtyřnásobně. Zprvu to bylo na úkor plynových kotlů, k těm se však tuzemští spotřebitelé v posledních měsících opět vracejí, zejména s ohledem na nižší pořizovací a provozní náklady. Zájem naopak klesá o elektrokotle, které často nevychází z pohledu energetických štítků. Vlivem nové legislativy pak roste zájem i o dálkově odečitatelná měřidla. Ten by měl pokračovat i v příštím roce, naopak u tepelných čerpadel odborníci v příštích měsících čekají vystřízlivění uživatelů.

19.12.2022
DANFOSS, s. r. o.

Nová bílá kniha společnosti Danfoss zveřejněná u příležitosti zahájení 27. konference smluvních stran (COP27) upozorňuje na naléhavou potřebu řešit rostoucí poptávku po energii. Prezident a generální ředitel společnosti Danfoss Kim Fausing říká, že budování obnovitelných zdrojů energie nebude ani zdaleka dostatečné, pokud neomezíme naši poptávku po energii.

Miro Hachlinec, CEO a zakladatel BeiT
18.12.2022
BeiT s.r.o., Miro Hachlinec, CEO a zakladatel

Proč bych kdykoli nemohl vědět, kolik jsem utratil za energie? Tuto otázku jsem si často kladl, když jsem přes mobilní aplikaci spravoval svůj bankovní účet nebo si objednával taxi. Možná jste si stejnou otázku položili i vy, když jste několik měsíců netrpělivě čekali, až vám správa vaší budovy zašle roční vyúčtování, a přitom přemýšleli, jak vysokým nedoplatkem vás překvapí tentokrát.

15.12.2022
DANFOSS, s. r. o.

Silný tlak na energetickou účinnost, moderní systémy rekuperace tepla a využívání obnovitelných zdrojů energie, plus partner, který sdílí ekologické zásady společnosti a má stejně ambiciózní cíle, pokud jde o udržitelný rozvoj a klimatickou neutralitu. A výsledkem takové spolupráce by mohla být pouze první továrna s nulovými emisemi pro Danfoss Polsko, postavená společností Panattoni v Grodzisk Mazowiecki. Je to také první takové zařízení společnosti Danfoss na světě.

1.12.2022
IMI Hydronic Engineering

Společnost IMI Hydronic Engineering spolupracuje na mnoha renovačních projektech po celém světě. Tentokrát se ale zaměřila na svůj vlastní výrobní závod v Německu, kde se mimo jiné vyrábějí ikonické termostatické hlavice K. Hlavním požadavkem bylo najít ideální řešení pro optimalizaci spotřeby energie a komfortu pro všechny zaměstnance.

17.11.2022
BELIMO CZ spol. s r.o.

Během firemního dne Belimo byl prezentován nový rozdělovač pro podlahové vytápění, měřič tepla, čidlo kvality vzduchu ve vnitřním prostředí a další novinky. Úspory energií přináší integrace do systémů vytápění, chlazení a větrání podporovaná více komunikačními platformami včetně internetu věcí.

16.11.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Odborný Úkolem termostatických ventilů je zabránit přetápění místnosti nad zvolenou teplotu vzduchu a provádí to tím, že omezují průtok otopné vody. K jejich správné funkci musí být splněna řada podmínek a uživatel s ventily musí správně zacházet.

Aplikace Belimo Assistant umožňuje snadné uvedení do provozu a diagnostiku chyb.
12.10.2022
BELIMO CZ spol. s r.o.

Nová pokojová čidla a ovládací zařízení společnosti Belimo přesně monitorují kvalitu vzduchu v místnosti a lze je bezproblémově integrovat do stávající technologie správy budov. Získaly ocenění Red Dot Design Award za svůj elegantní design, který se hodí do každé místnosti a lze je individuálně konfigurovat prostřednictvím aplikace, aby zajistily příjemné a zdravé klima v místnosti pro koncové zákazníky.

5.10.2022
Ing. Vladimír Valenta

Seřízení otopné soustavy je nutno provádět ve dvou stupních. V prvním stupni se provede teplotní seřízení, které se týká řízení dodávky tepla do objektu. Ve druhém stupni se provádí seřízení průtoků (hydrauliky), které se týká řízení dodávky tepla do každé konkrétní místnosti.

4.10.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Firemní školení značky Belimo, které proběhlo v září, potvrdilo její inovativnost. Špičková kvalita a vlastnosti výrobků této švýcarské značky jsou tradičně známé a její novinky vytváří další příležitosti k úsporám energií. Jaké? Nechte se též proškolit.

3.10.2022
DANFOSS, s. r. o.

Zvyšování cen tepla a elektrické energie je teď nevyhnutelné a podle predikcí lze očekávat, že budou růst i během nejbližší dekády. Můžeme se na to ale připravit vhodným řízením spotřeby energie v našich domácnostech. Jedním z nejjednodušších opatření doporučovaných četnými odborníky je snížit teplotu v místnostech a namontovat termostatickou hlavici na každý radiátor ještě před nadcházející zimou.

28.9.2022
BELIMO CZ spol. s r.o.

Společnost Belimo rozšiřuje svůj sortiment čidel o novou produktovou řadu pokojových jednotek, které budou uváděny na trh v průběhu několika příštích let. Je to poprvé, co společnost Belimo pronikne do viditelné oblasti v budovách s tak rozsáhlou produktovou řadou. První výrobky nové řady zahrnují aktivní a pasivní čidla a pasivní pokojové ovládací jednotky.

S inteligentními termostaty ViCare od firmy Viessmann lze ještě zvýšit úsporný účinek aplikace ViCare – například přes funkci „okno otevřeno“, která automaticky snižuje přívod tepla k topnému tělesu, jakmile se v místnosti otevře okno.
28.9.2022
VIESSMANN, spol. s r.o.

Neexistuje jiná možnost než přejít z plynu a oleje na obnovitelné energie, aby se zastavila změna klimatu a vyvázali jsme se ze závislosti na drahých fosilních energetických nosičích. Pro vyhřívání budov je k dispozici mnoho osvědčených řešení. Kdo však nemůže už zítra ve svém domě nainstalovat tepelné čerpadlo nebo peletový kotel, pro toho již nyní existují velmi inteligentní řešení s aplikací ViCare, díky nimž se výrazně sníží vyúčtování nákladů na vytápění.

29.8.2022
WILO CS, s. r. o.

Společnost WILO CS jako výhradní dodavatel produktů Spirotech a nabízí správné řešení pro každou aplikaci, ať už se jedná o přestavbu stávajícího systému, nebo o plánování nového systému vytápění, chlazení nebo zpracování. Téměř všechny naše výrobky jsou škálovatelné podle vašich požadavků.

26.8.2022
BeiT s.r.o., Miro Hachlinec, CEO

Růst cen energií je fenomén, který v současné době zasáhl obrovské množství lidí. Snaha ušetřit však může řadu z nás svádět k tomu, neohlížet se na vlastní bydlení a investovat do řešení, které se v konečném důsledku může stát neefektivním a místo úspory přinést další náklady. Jaké jsou možnosti v oblasti úspor na vytápění? A jaké řešení zvolit, pokud člověk bydlí v bytovém domě? Možnosti, jakou cestou se vydat, popisuje Miro Hachlinec, CEO společnosti BeiT.

19.8.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

TZB-info doporučuje Návrh vyhlášky MPO o přípravě na stav nouze a snížení teploty vytápění po vyhlášení stavu nouze vyvolal hodně diskusí. Přitom se jedná jen o teplárenství. V článku je výtah z platné legislativy a navržené znění vyhlášky.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.