Ve veřejné debatě zaznívají mnohé mýty a nepravdy k zavedení zálohového systému v České republice. Zde je uvedeme na pravou míru.
Na podzim loňského roku spustil výrobce tepelných izolací zkušební provoz recyklační linky pro zpětné využití kamenné vlny. Díky tomu projede městem o 1 800 kamiónů méně. A hned v lednu letošního roku uzavřel ROCKWOOL s Moravskoslezským krajem dobrovolnou dohodu, která přispěje k dalšímu zlepšení kvality ovzduší v regionu.
Účastníci mezinárodního kulatého stolu se shodli, že klíčem pro přechod na efektivní nízkouhlíkovou ekonomiku je další rozvoj obnovitelných zdrojů i zvyšování energetické účinnosti ekonomiky. V debatě vystoupili renomovaní experti z Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje (IRENA), Agora Energiewende i zástupci českých firem, kteří se zaměřují na rozvoj moderní energetiky, například Energon holding nebo ČSOB.
Nepolevující vedra a sucha zažíváme rok od roku častěji a předpověď na léto říká, že letošek nebude výjimkou. Pro spoustu zahrádkářů je dlouhodobé sucho doslova pohromou. Skoro každý si sice vytváří vlastní zásoby dešťové vody, jenže když ne a ne zapršet, zdroje brzy vyschnou. Obzvlášť na menších městech nebo vesnicích může být v letním období o vodu nouze. Přitom jednoduché, a navíc ekologické řešení dávno známe.
Recenzovaný Nahrazení pojmu „typy krajiny“ pojmem „krajiny“ v obsahu grafické části zásad územního rozvoje (ZÚR) přináší podstatnou obsahovou změnu ve vyjádření koncepce rozvoje území kraje, protože pro tyto krajiny jsou v ZÚR stanoveny cílové kvality včetně územních podmínek pro jejich zachování nebo dosažení. Článek popisuje a zdůvodňuje význam a způsob individuálního (nikoliv typologického) členění území kraje na krajiny (vlastní krajiny), odpovídajícího smyslu Evropské úmluvy o krajině.