logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Fasádní okna
Archiv článků od 1.8.2020 do 23.5.2021

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

23.5.2021
PKS okna a.s.

V oblasti materiálu na výrobu nových oken se u nás dlouhodobě těší největší oblibě plast. U bytové a rezidenční výstavby je ale za poslední roky patrný stoupající trend v oblibě dřeva jako výchozího materiálu. I společnost PKS okna, přední český výrobce oken z plastu, dřeva i hliníku, zaznamenává každoroční nárůst produkce dřevěných eurooken.

Balkonové vs. terasové dveře
21.5.2021
OKNA HNED

Máte balkon či terasu nebo o nich přemýšlíte? Pak budete jistě potřebovat také vhodné dveře, které zajistí jejich propojení s vaší domácností. Oříšek při jejich výběru je však už v terminologii a tom, jak ty správné hledat.

29.4.2021
DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.

Montáž oken je na první pohled z pozice laika zdánlivě snadná disciplína, ale praxe již mnohokrát ukázala, jaké může mít elementární chyba, případně neznalost věci, fatální následky. Špatně fungujícím otevíráním křídla počínaje a tvorbou plísní konče.

27.4.2021
REHAU s.r.o.

Proč zrovna my jsme béčko? Zní mi v uších klasik. Je to přece jedno, která skupina bude v áčku a která v béčku. Tak kdo tedy bude „béčko“? Přesně stejná situace nastává při třídění okenních profilů do tříd „A“ nebo „B“. Posuzovat kvalitu okna podle těchto tříd je naprosto irelevantní a vytrženo z kontextu.

11.4.2021
PKS okna a.s.

Výměna oken bývá jedním z nejtěžších rozhodnutí před rekonstrukcí. A přitom zcela neoprávněně. Okna totiž bývají zdrojem mnoha problémů, které se výměnou za kvalitní a odborně namontovaná okna stanou minulostí. Vlastně by se dalo říct, že čím dříve okna vyměníte za nová, tím dříve začnete užívat jejich benefitů. S příchodem jara tak nastává ideální období na výměnu starých oken za nová.

25.3.2021
DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.

Byly doby, kdy si lidé vystačili s malými okny, což mělo kdysi své opodstatněné důvody. Dnes je ale trend zcela opačný. Okna jsou na tak vyspělé úrovni, zejména z pohledu tepelně-izolačních vlastností, že velké formáty jsou na trvalém vzestupu.

Kontrola kvality profilu VEKA
7.3.2021
VEKA

Okno o rozměru 4 m2 může vážit klidně i 160 kg a takovou váhu neunese dlouhodobě každý rám. Proto je důležité při výběru okna klást velký důraz na kvalitu profilu okenního rámu, který má zásadní vliv na nosnost, odolnost i životnost každého okna, a „velkoformátového“ zvlášť!

12.1.2021
Ing. arch. at Bc. Petr Hejtmánek, Ph.D., Ing. Daniela Pitelková

Recenzovaný Článek představuje stav, ke kterému právě u vnějších rohových požárně otevřených ploch dochází. Součástí článku je geometrická metoda, s jejíž pomocí je možné přesněji vykreslit výsledný tvar požárně nebezpečného prostoru, aniž by došlo k podcenění nebo předimenzování odstupových vzdáleností posuzovaného objektu.

8.1.2021
PKS okna a.s.

Preference Čechů, pokud jde o výběr oken, jsou jasné: nerozhodují se podle ceny, ale hledí především na kvalitu. Největším favoritem jsou přitom okna plastová, která jasně vedou před dřevěnými a hliníkovými. Navíc podle nedávného průzkumu pro společnost PKS okna se letos chystá na výměnu starých oken za nová více než čtvrtina spotřebitelů.

8.12.2020
PKS okna a.s.

Čeští stavebníci upřednostňují kvalitní a ideálně česká okna. Podle nově provedeného průzkumu1, který si nechal zpracovat přední český výrobce stavebních výplní, společnost PKS okna, je pro rovné dvě třetiny zájemců o nová okna rozhodující v drtivé většině kvalita, dále pak český výrobek od české firmy, materiál oken, dostupnost servisu nebo dlouholetá tradice dodavatele. Cenu jako hlavní kritérium výběru uvádí cca třetina investorů, kteří v horizontu příštích 12 měsíců mají v plánu nová okna pořizovat.

10.10.2020
PKS okna a.s.

Společnost PKS okna se v oblasti inovací zaměřuje nejen na pokrok ve vývoji jednotlivých výrobků, ale za mimořádně důležité považuje i změnu přemýšlení o procesu výroby jako takovém. Proto divize Eurookna, která je součástí společnosti, prošla za poslední měsíce velkou proměnou, kdy se z podstatné části změnila technologie výroby.

3.10.2020
VEKA AG

Plastová okna nemusí mít jen tuctovou bílou barvu. Speciálně tvrzená povrchová úprava VEKA SPECTRAL jim dodá elegantní barevný vzhled, a navíc přinese oknu celou řadu dalších výhod – mimo jiné zvýšenou odolnost vůči poškrábání či schopnost odpuzovat nečistoty. VEKA, výrobce plastových okenních a dveřních profilů nejvyšší třídy A, nyní tuto povrchovou úpravu nabízí v 11 barevných odstínech.

11.9.2020
REHAU s.r.o.

Požadavky na kvalitu plastových okenních profilů, zejména u veřejných zakázek, v poslední době často diskriminují profily spadající podle normy EN 12608 do třídy B (tloušťka stěny profilu mezi 2,8–2,5 mm). Neoprávněně. Pouze na základě příslušnosti plastového profilu do třídy A (3–2,8 mm) nelze říci, zda okno je nebo není kvalitní. Proč jsou tedy požadavky v tomhle směru tak specifické? Bohužel se často nejedná o objektivní nárok, ale o záměrnou diskriminaci konkrétních výrobků a výrobců na základě skutečností, které platily před 20 lety.

10.9.2020
DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.

Kvalitní plastová okna jsou konstruována tak, aby vydržela minimálně 30 let. Důvodem k jejich následné výměně bývá již technicky zastaralý systém, ale také zpravidla ztráta geometrie okna, která způsobuje omezení funkčnosti. Například špatně fungující dovírání, netěsnost a třeba i pronikající hluk.

1.8.2020
DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.

Architektura rodinného domu je v podstatě vizitkou osobnosti, protože odráží vkus a myšlení každého jednotlivce. Okna jsou zase očima domu, které zvýrazní jeho „tvář“. Proto jsou důležitá. Každopádně investice do nových moderních oken dům zhodnocuje, a to nejen z pohledu funkčnosti, ale i užitkových vlastností.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.